Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

Samorząd Uczniowski

"Gdyby dorośli nas zapytali, my byśmy niejedno dobrze doradzili. Przecie my lepiej wiemy, co nam dolega, przecie my więcej czasu mamy, żeby patrzeć i myśleć o sobie, przecież my lepiej siebie znamy, więcej razem jesteśmy. Jedno dziecko wiele może nie wiedzieć, a w gromadzie zawsze się ktoś znajdzie, co lepiej rozumie."

Samorząd Uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły.

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy oni posiadają prawo do działania w szkole i w środowisku lokalnym. Samorząd nadaje szkole wymiar instytucji demokratycznej i obywatelskiej.

Ty, Twoje koleżanki i koledzy- wszyscy jesteście członkami samorządu uczniowskiego i macie prawo angażować się w jego prace- niezależnie od tego, czy zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy czy po prostu macie ciekawy pomysł na działanie w szkole lub poza nią. Każdy z Was ma prawo do realizacji swoich pomysłów.

Wpływacie na to, co się dzieje w szkole, macie szansę lepiej się zintegrować, poznać nowych ludzi, rozwijacie swoje pasje i zainteresowania, wzbogacacie ofertę imprez szkolnych, możecie znaleźć fajny sposób na spędzenie wolnego czasu, macie szansę wykazać się swoją kreatywnością, uczycie się współpracy w grupie, zdobywacie nowe, cenne doświadczenia i bierzecie udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistości.

W tym roku szkolnym 2018/19 społeczność szkolna wyłoniła spośród kandydatów przedstawicieli samorządu:

przewodniczący: MILENA MORYDZ

zastępcy: JAKUB KULAS

KAROL JODŁOWSKI

skarbnik: MAŁGORZATA KUC

opiekun SU: mgr IWONA IMIOŁEK

Sekcja komputerowa:

Paweł Cempura, Adrian Żołna

Sekcja artystyczna:

Dominika Polek, Julia Śliwa, Agnieszka Topolska, Nikola Tworzydło, Paulina Leszczyńska,

Zuzanna Sikora, Klaudia Trojan, Dominika Wójtowicz, Emilia Wyrwa, Justyna Klimek

Sekcja porządkowa:

Eryk Zięć, Szymon Bazarnik, Szymon Drąg, Karol Heród, Wiktor Strugała, Kacper Krzyżak

Szkoło Pomóż i Ty!

W miesiącach wrześniu i październiku  SU organizuje zbiórkę pieniędzy na pomoc podopiecznym Fundacji na Recz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych 'Pomóż i Ty'. Zbiórka odbywa się poprzez nabycie przez uczniów cegiełek w postaci pomocy naukowych. Koszt cegiełki: 2 zł. Zachęcamy do udziału w akcji!

Czwartoklasisto witaj wśród nas!

W dniu 26.09.2018 r. (środa) odbyło się spotkanie na którym Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem oficjalnie powitali czwartoklasistów w  szkole w Lipnicy Murowanej. Przedstawiciele uczniów złożyli najmłodszym życzenia oraz wręczyli długopisy, które na pewno będą pomocne w napisaniu sprawdzianu lub kartkówki. Zapraszamy do albumu fotograficznego.

Dzień Chłopaka.

W dniu 28.09.2018 r. tj. piątek w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczyny ubrały krawaty. W klasach złożyliśmy chłopcom życzenia z okazji ich święta oraz podarowaliśmy drobne upominki.

Dzień Nauczyciela

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty

życzymy takich myśli i marzeń,

które dają się urzeczywistnić,

pięknych i szlachetnych pomysłów,

które podszeptuje serce,

cierpliwości i wytrwałości,

aby służba nam i całemu środowisku

zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Samorząd Uczniowski

W dniu 11.10.2018 r. w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły oraz Samorząd Uczniowski wraz  z opiekunem p. Iwoną Imiołek przygotowali akademię okolicznościową w formie koncertu życzeń dla wszystkich pracowników naszej szkoły.

Za pomoc w przygotowaniu przedstawienia dziękujemy:

p. Katarzynie Bazarnik, p. Barbarze Czesak oraz p. Jolancie Gos.

Dyskoteka na ropoczęcie roku

24.10.2018 r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka zorganizowana przez SU wraz z opiekunem. Na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie klas IV-VI PSP, którzy przy dźwiękach muzyki i dobrej zabawie miło spędzili to środowe popołudnie. Zapraszamy do Albumu na fotorelację z tej imprezy.

Za opiekę sprawowaną w tym czasie nad uczniami dziękujemy:

p. Iwonie Imiołek, p. Barbarze Czesak oraz p. Magdalenie Malaga

Szczęśliwy numerek

Miło jest nam oznajmić, iż od listopada 2018 r. został reaktywowany w naszej szkole tzw. "Szczęśliwy numerek". Przypominamy, że wylosowamy numer w danym dniu zwalnia tylko z niezapowiedzianych odpowiedzi ustnych i kartkówek.

Aktywni w szkole – aktywni w regionie”

W ramach innowacji pedagogicznej zapoczątkowanej przez p. Renatę Polek, dnia 07.11.2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządów Uczniowskich wraz z opiekunami ze szkół w Lipnicy Murowanej, Królówki i Bochni. Gospodarzem spotkania była tym razem Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej. Nasz SU reprezentowali uczniowie z klas VIIb i VIIIb tj. Julia Śliwa, Wiktoria Paprota, Jan Pałka oraz Jakub Kulas wraz z opiekunami: p. Iwoną Imiołek oraz p. Dyrektor Małgorzatą Wiśniowską. Na uczestników spotkania czekały rozmaite atrakcje w tym m.in. wizyta na cmentarzu żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, występ Grupy Rekonstrukcji Historycznych, prezentacje multimedialne grup uczniów (nasze uczennice zaprezentowały postać Józefa Piłsudskiego), a także debata oksfordzka. Dziękujemy za ten wyjątkowy dzień i czekamy na kolejne projekty.