Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2018/19. Życzymy samych sukcesów.

Zapraszamy wszystkich do współpracy!

Ognisko NIepodległościowe

OGNISKO W LPNICY DOLNEJ Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada 2018 roku o godzinie 15.00, w Lipnicy Dolnej za Dworem Ledóchowskich odbyło się ognisko z okazji setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Tydzień Niepodległości w naszej szkole!

Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole obchodzimy swięto naszej Ojczyzny przez cały tydzień.

Zapraszamy do obszernych fotorelacji z imprez niepodległościowych w naszym Albumie!

„Aktywni w szkole – aktywni w regionie”

W ramach innowacji pedagogicznej zapoczątkowanej przez p. Renatę Polek, dnia 07.11.2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządów Uczniowskich wraz z opiekunami ze szkół w Lipnicy Murowanej, Królówki i Bochni. Gospodarzem spotkania była tym razem Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej. Nasz SU reprezentowali uczniowie z klas VIIb i VIIIb tj. Julia Śliwa, Wiktoria Paprota, Jan Pałka oraz Jakub Kulas wraz z opiekunami: p. Iwoną Imiołek oraz p. Dyrektor Małgorzatą Wiśniowską. Na uczestników spotkania czekały rozmaite atrakcje w tym m.in. wizyta na cmentarzu żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, występ Grupy Rekonstrukcji Historycznych, prezentacje multimedialne grup uczniów (nasze uczennice zaprezentowały postać Józefa Piłsudskiego), a także debata oksfordzka. Dziękujemy za ten wyjątkowy dzień i czekamy na kolejne projekty.

Gminne zawody piłki halowej!

31.10.2018r. odbyły sie gminne zawody piłki halowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Mecze zostały rozegrane w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Wyniki rozgrywek dziewcząt:

Rajbrot- Lipnica Murowana 3:2

Wyniki rozgrywek chłopców:

Rajbrot- Lipnica Murowana  3:4

W trakcie zawodów trwała zacięta walka, ale wszyscy zawodnicy pamietali o zasadach fair- play.

redakcja: Krzysztof Janiczek                                       Zapraszamy do Albumu

Odblaskowa Szkoła!

Realizacja zadań programu „Odblaskowa Szkoła”

Misjonarz w Górnej i Murowanej!

Spotkanie z misjonarzem

25.października, w tygodniu misyjnym, do naszej szkoły przybył niezwykły gość ks. Józef Smoleń, który wiele lat pracował w Kongo. Ksiądz Misjonarz opowiedział jak wygląda życie dzieci w Afryce. O trudnościach w codziennej egzystencji dzieci afrykańskich nie tylko mogliśmy usłyszeć, ale również zobaczyć na filmie, który Ksiądz Józef przywiózł ze sobą.  Ciężka praca, głód, choroby, to codzienność afrykańskich dzieci, a możliwość uczęszczania na lekcje do szkół prowadzonych przez misjonarzy to wielki luksus nieosiągalny dla wielu dzieci w Kongo. Celem tego spotkania było uwrażliwienie dzieci na potrzebę pomocy krajom afrykańskim oraz, zauważenie i docenienie tego co się ma, i dzielenie się z tymi, którzy nie mają nic, albo bardzo mało.

Legitymacje dla pierwszaków w Górnej!

Uczniowie klas I otrzymali legitymacje szkolne

W październiku Pani Dyrektor Danuta Szot osobiście wręczyła uczniom klas pierwszych legitymacje szkolne. Zwracając się do uczniów Pani Dyrektor podkreśliła, że jest to wyjątkowy moment w ich życiu, ponieważ otrzymują pierwszy dokument osobisty, własnoręcznie podpisany, który uprawnia ich do korzystania z wielu ulg, a jednocześnie otrzymując legitymację stają się pełnoprawnymi członkami szkoły, której pieczątka widnieje na legitymacji szkolnej.

BIJEMY REKORD RAZEM Z JURKIEM OWSIAKIEM!!

16 października 2018r. uczniowie klas I-III w Lipnicy Górnej wraz z paniami: Haliną Burdak i Elżbietą Czauderna oraz klasy IVa,b, Va,b w Lipnicy Murowanej z panią Renatą Polek i panem Krzysztofem Janiczkiem dołączyli do akcji Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadząc nieprzerwanie resuscytację krążeniowo – oddechową. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Wcześniej przeprowadzone zostały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom, które uległy wypadkom. Zajęcia prowadzone były wg programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Naszym gościem był również ratownik medyczny: Bartłomiej Ciura. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie poszkodowanej.

Dzień Papieski w Górnej!

16. października, uczniowie z klas I - III obchodzili Dzień Papieski.

W tym roku był dodatkowy powód do świętowania, ponieważ przypadała okrągła, 40 rocznica, wyboru Karola Wojtyły na papieża. O godzinie 9.00 wszystkie klasy wraz z wychowawcami zgromadziły się na sali gimnastycznej. Obecna wśród nas była Pani wicedyrektor Małgorzata Wiśniowska i Ksiądz Proboszcz Mariusz Jachymczak.

Stowarzyszenie Impresja

Niepodległość to Polska wolna gdzie każdy czuje się dobrze,
ale przecież nie było tak zawsze.

Piątek 16.11.2018

liczba odwiedzin: 1190177