Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2017/18. Życzymy samych sukcesów.

Zapraszamy wszystkich do współpracy!

Aktualności

Ogłoszenie o nowym konkursie!

Regulamin konkursu plastycznego „Projekt graficzny sztandaru szkoły”

Rekrutacja 2018/19

 Szanowni Rodzice/Opiekunowie prawni!
Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej
informuje, że
od 26.02.2018r. do 23.03.2018r.
odbywać się będą zapisy do klasy pierwszej  dzieci siedmioletnich, urodzonych w roku 2011.
Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców/opiekunów
Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą być przyjęte do klasy pierwszej na wniosek rodziców/opiekunów prawnych– zgodnie z postępowaniem rekrutacyjnym.

W trakcie zapisów niezbędne będą następujące dokumenty:
dowód osobisty rodzica,dokument zawierający PESEL dziecka,
wypełniona karta zgłoszenia (do pobrania na stronie internetowej szkoły
w zakładce rekrutacja lub w sekretariacie szkoły ). 

Zapisy i przyjmowanie kart zgłoszeń prowadzi sekretariat szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Wszelkie informacje dotyczące zapisu dziecka do szkoły podstawowej można uzyskać w sekretariacie szkoły pod nr telefonu 146852 614.

Nasza Opowieść Wigilijna na deskach Gminnego Domu Kultury!

W sobotę 28 stycznia 2018r. w Gmoinnym Domu Kultury Nasi uczniowie i nauczyciele wystawili "Opowieść wigilijną wg. opowiadania Karola Dickensa. Natomiast uczniowie Szkoły Muzycznej przedstawili swoje popisowe wykonania w czasie tej samej imprezy.

Dyskoteka Karnawałowa 2018
24.01.2018

Karnawałowe ostatki upłynęły w naszej szkole pod znakiem wspaniałej zabawy na dyskotece.

Dnia 24.01.2018 na sali gimnastycznej odbyła się  dyskoteka, od 3 do 4 lekcji bawiła się  podstawówka klasy od 4-6 a na lekcji 5 i 6 klasy siódme klasy wraz z gimnazjum. 

Wszyscy bawili się świetnie przy dobrej muzyce i ciekawych  konkursach.
Nie obeszło się też bez przekąsek, które przygotowały mamy uczniów.
Dziękujemy za dobrą muzykę  Jakubowi Kucowi, Igorowi Florkowi oraz Pani Renacie Polek za zorganizowanie całej zabawy z pomocą Julii Śliwy, Wiktorii Paproty i Małgorzaty Kuc.

Podsumowanie Tygodnia z Harrym Potterem!

W piątek 18 stycznia 2018 r. na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele PSP w Lipnicy Murowanej, aby dokonać podsumowania trwającego od poniedziałku Tygodnia z Harrym Potterem dla upamiętnienia 20. rocznicy wydania pierwszej książki z tym bohaterem literackim.

Imprezę rozpoczął finałowy mecz Quidditcha (odmiana gry w piłkę z zawodnikami latającymi na miotłach) zorganizowany przez pana Krzysztofa Janiczka, w którym udział wzięli reprezentanci z klas VIb i VIIa wraz z wychowawcami. Zwyciężyła klasa VIIa.

Nikola laureatką w Warszawie!

3 miejsce w Konkursie „Wojna polsko-bolszewicka …”

 „Wojna Polsko-Bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości” to  III edycja konkursu ogłoszonego przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie. Przedmiotem Konkursu było przygotowanie pracy artystycznej charakteryzującej się pomysłowością, oryginalnością i samodzielnością wykonania. Z rangi ogólnopolskiej przerodził się w konkurs międzynarodowy. Udział wzięło bardzo dużo uczniów nie tylko Polski i Europy, ale i zza Oceanu, nadesłano także prace z dalekiego Kairu....  W sumie 1370 prac, a  miejsce 3 w kategorii znaczków pocztowych zajęła Nikola Tworzydło uczennica klasy 5 naszej szkoły podstawowej. 12 stycznia w Warszawie w NBP w Sali Grabskiego odbyła się Uroczysta Gala wręczania nagród, która zgromadziła laureatów tego konkursu z Polski, Europy a także USA. Gala zgromadziła wszystkich organizatorów i współorganizatorów konkursu, w tym córkę Pileckiego Zofię Pilecką- Optułowicz oraz syna Andrzeja i wnuczkę. Patronat nad konkursem objął prezydent Andrzej Duda, ambasadorowie w USA, Kanadzie, Grecji, Austrii.

Harry Potter i Hogwart w Lipnicy Murowanej 2018!

Drugi tydzień stycznia br. zdecydowanie przebiega w naszej szkole pod wpływem imprez Tygodnia z Harrym Potterem w Hogwart- Lipnica Murowana. Zapraszamy do licznego udziału w imprezach towarzyszących akcji sympatyków tego sympatycznego bohatera książkowych przygód, ktore zostały przygotowane dla uczczenia 20 rocznicy premiery książkowej. W piątek 19 stycznia podsumowanie imprezy. Już teraz zapraszamu do Albumu fotograficznego, gdzie można obejrzeć latające koleżanki i odlotowych kolegów!

Lipnicka Gwiazda 2018!

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych, który odbył się 13 stycznia.  W sobotniej imprezie uczestniczyły dziecięce i młodzieżowe grupy kolędnicze. Widowiska były barwne i o zróżnicowanej tematyce. Wystawione przez naszą szkołę grupy zaprezentowały się: w kategorii dziecięcej Mali Lipniczanie w przedstawieniu Herody -  Bartek Pałka, Szymon Bazarnik, Eryk Zięć, Kacper Krzyżak, Radek Kowalik, Jan Pałka, Wiktor Nowak, Artur Cempura oraz Kacper Zdun. Mali Lipniczanie dostali wyróżnienie. W kategorii grup młodzieżowych z przedstawieniem Herody wystąpili: Jakub Lis, Mateusz Leszczyński, Jakub Leszczyński, Hubert Kruk, Maciej Piotrowski, Łukasz Bagiński, Piotr Krzak, Kacper Chochliński i Jarosław Kuc. Herody to ulubione przedstawienie naszych aktorów, ale z tego co wiemy też widowni lipnickiej. Jury wręczyło też nagrody dla najlepszych aktorów. W kategorii grup dziecięcych – za najlepszego aktora uznano Szymona Bazarnika odgrywającego Śmierć, a w grupach młodzieżowych Maćka Piotrowskiego wcielającego się w Żyda.

Konkursy bożonarodzeniowe w Murowanej!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zorganizowano, jak co roku, dwa prestiżowe konkursy: na świąteczny wystrój sal klasowych oraz najpiękniejsze wykonanie polskich kolęd i pastorałek. Głównym organizatorem była Pani Katarzyna Bazarnik. Poniżej prezentujemy wyniki obydwu konkursów oraz zapraszamy do obejrzenia Albumu fotograficznego.

Boże Narodzenie w Murowanej- "Opowieść wigilijna"

22 grudnia w dzień wszkolnej wigilii na sali gimnastycznej wystawiono okolicznościowe przedstawienie teatralne pt. „Opowieść wigilijna”, które powstało z inicjatywy i dzięki pomysłom realizacyjnym naszych Pań polonistek: Agnieszki Pałki i Barbary Czesak. Nasi uczniowie wspaniale zagrali trudne role i zasłużyli na liczne brawa widowni, która zgromadziła całą społeczność szkolną z Panią dyrektor Danutą Szot na czele.  Występom aktorów towarzyszyła piękna scenografia, którą przygotowała Pani Katarzyna Bazarnik. Charakteryzacja i stroje aktorów, zwłaszcza tych, którzy wcielili się w role duchów, wymagały ogromnego nakładu pracy i umiejętności. Nad stroną akustyczną, efektami specjalnymi- dymami i światłami reflektorów czuwał nasz uczniowski zespół dowodzony przez Jakuba Kuca. Gratulujemy pomysłu, wykonania i wspaniałych zdolności opiekunom i wychowankom naszej szkoły! Wyjątkowe wartości wychowawcze przedstawienia wspaniale komponują się z wymową najpiekniejszych spośród świąt. 

photo

Czwartek 22.02.2018

liczba odwiedzin: 1078036