Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2017/18. Życzymy samych sukcesów.

Zapraszamy wszystkich do współpracy!

Aktualności

Tajemnicze okazy z głębin- Zielona Szkoła IV dzień

Kolejny dzień na Zielonej Szkole upłynął nam na poznawaniu tajemnic głębin morskich i oceanicznych. Odwiedziliśmy Park Wieloryba w Rewalu. Jego główną atrakcją był płetwal błękitny o długości 35 metrów oraz ok. 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach. W parku  spędzaliśmy czas w czterech krainach tematycznych:

 (giganci z oceanów,  potwory z głębin, osada piracka z papugami i Bałtyk). W tym miejscu uczyliśmy się przez zabawę. Zdobyliśmy wiele informacji i ciekawostek związanych z podwodnym światem.  Spojrzeliśmy prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieliśmy się wreszcie, gdzie jest Nemo wink.

Chillout- Zielona Szkoła III dzień

Poranek przywitał nas pięknym słońcem ! Od rana wszyscy intensywnie  pracowali nad logiem i hasłem swojego pokoju. Epizodem dydaktycznym dzisiejszego dnia było spotkanie z miłośnikiem połowów morskich. Uczniowie poznali gatunki ryb i sposoby ich łowienia. Najwięcej emocji wzbudziła flądra, którą mogli zobaczyć i dotknąć. Reszta dnia to zabawy na pobliskiej plaży oraz karmienie mew. Nie obyło się bez konkursu na najpiękniejszy zamek z piasku. Dzień zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek i śpiewem przy blasku ogniska.

Zachodnie Wybrzeże- Zielona Szkoła- 2 dzień

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, zrelaksowani z przewoźnikiem "RELAX" udaliśmy się na całodniową edukacyjną wycieczkę wzdłuż zachodniego wybrzeża (Świnoujście, Międzyzdroje, Trzęsacz). Część drogi do Świnoujścia pokonaliśmy promem. W Międzyzdrojach podziwialiśmy morze od strony molo. Czuliśmy wiatr we włosach. W Muzeum Figur Woskowych przenieśliśmy się w świat bajek, spotkaliśmy również znanych autorów, znanych piłkarzy oraz wiele  postaci z bajek, świata filmu i nauki. Pełni wrażeń udaliśmy się do Planetarium na seans edukacyjny. Przenieśliśmy się w przestrzeń kosmiczną, odkrywając historię powstawania wszechświata. W nadmorskiej tawernie delektowaliśmy się pyszną pizzą. W drodze powrotnej nie omieszkaliśmy się zatrzymać w Trzęsaczu, aby zobaczyć jedyne w Europie ruiny kościoła, który został zniszczony przez morze. Szczególne zainteresowanie tym miejscem było wśród uczniów klas piątych. Na własne oczy mogli zobaczyć to, czego uczyli się na przyrodzie. Po powrocie z wielkim zaangażowaniem dzieci uczestniczyły w turnieju "Jeden z 25", w którym sprawdzona została zdobyta wiedza. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Z południa na północ- Zielona Szkoła-1 dzień- Ustronie Morskie 2018r.

Po długiej nocnej podróży dotarliśmy szczęśliwie na miejsce! Ustronie Morskie przywitało nas piękną i słoneczną pogodą, a morze szumem fal. Pierwszym zabawom na piaszczystej plaży towarzyszyły niezapomniane emocje. Zdążyliśmy rozegrać mecz towarzyski Lipnica-Japonia (10:0), który był zapowiedzią czerwcowego mundialu! Po wykwintnym obiedzie udaliśmy się na krótki spacer i pocztę, aby poznać okolicę i wysłać pocztówki. Przed kolacją odbyły się zajęcia na których omówiono trasę, którą przebyliśmy i zwróciłyśmy uwagę na walory przyrodniczo - turystyczne związane z określaniem kierunków świata. Następnie każdy uczeń otrzymał identyfikator uczestnika Zielonej Szkoły. Złożonym podpisem każdy zatwierdził wspólnie opracowany regulamin pobytu na Zielonej Szkole.

KONKURS Z NAGRODAMI!

Już niedługo!

SZKOLNY KONKURS
„Adam Mickiewicz w 220 rocznicę urodzin- literatura w pełni narodowa”

Klimatyczny Tydzień

 

„Klimatyczny tydzień” dalszy ciąg działań w ramach projektu „EKO- spotkania na Śliwkowym szlaku”. W dniach 11-18 maja uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w prelekcjach na temat „Przyczyn, skutków i sposobów przeciwdziałania globalnemu ocieplaniu się klimatu”. Każda klasa otrzymała zadanie polegające na wykonaniu dekoracji drzwi o tematyce ekologicznej: Segreguj śmieci, nie wypalaj traw, oszczędzaj wodę, oszczędzaj światło, nie pal śmieci, nie zanieczyszczaj wody, nie zanieczyszczaj powietrza, rzadziej korzystaj z samochodu, chroń warstwę ozonową – unikaj produktów zawierających freon. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym. Kolejnym działaniem będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej zaprojektowaną ekologiczną kartkę lub plakat oraz wykonanie i rozdanie ulotek informacyjnych wśród mieszkańców gminy na temat zmian klimatycznych. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w podejmowane zadania. Kolejne informacje o realizacji projektu już wkrótce. 

Dzień Matki w Lipnicy Górnej!

Zapraszamy do Albumu Fotograficznego na relację z tej pięknej uroczystości.

Biegi o Puchar Wójta po raz 40!

Tegoroczne Jubileuszowe Biegi o Puchar Wójta odbyły się juz po raz 40, o czym przypomniał wszystkim zebranym na boisku LKS "Macierz" w Lipnicy Murowanej pomysłodawca i wielokrotny organizator tej najwiekszej masowej imprezy, Pan Honoriusz Piech. Pani Dyrektor Danuta Szot życzyła wszystkim bez wyjątku uczestnikom biegu ukończenia konkurencji, co zostanie uhonorowane wręczeniem pamiątkowego złotego medalu. Pani sekretarz gminy Danuta Musiał oficjalnie otwarła biegi i udała się wraz z Panią dyrektor i delegacją uczniów, aby złożyc kwiaty na tablicy upamiętniajacej ofiary walki o wolność i niepodległość Polski w 100 rocznicę jej odzyskania. Rozpoczęła sie część sportowa imprezy, którą przygotowali nauczyciele PSP w Lipnicy Murowanej pod przewodnictwem Pani Renaty Polek i Pana Krzysztofa Janiczka. Potem odbyły się biegi we wszystkich kategoriach, a na koniec Pan Wójt Tomasz Gromala razem z Panem Honoriuszem Piechem i Panią Danutą Szot wręczyli najlepszym medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Poniżej podajemy wyniki w poszczególnych kategoriach. W klasyfikacji łącznej zwyciężyli uczniowie PSP w Lipnicy Murowanej (225 pkt.) przed uczniami z PSP w Rajbrocie (127p.)

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja!

Tegoroczne obchody święta Konstytucji 3 Maja miały szczególny wymiar- odbywały się w roku, który wiąże się z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości. Wymiernym tego sygnałem było, już na początku uroczystości, która zgromadziła całą społeczność szkolną z Panią dyrektor Danutą Szot na czele, odśpiewanie aż czterech zwrotek naszego hymnu narodowego. Potem obejrzeliśmy pięknie przygotowaną inscenizację literacko- historyczną, która przybliżyła wszystkim obecnym dzieje tej najstarszej w Europie konstytucji i uświadomiła nam jej postępowy i patriotyczny charakter. Uczniowie przebrani w stroje z epoki znakomicie zaprezentowali tło historyczne wydarzeń. Pani dyrektor na zakończenie uroczystości podziękowała opiekunom młodzieży: Paniom Agnieszce Pałce i Barbarze Czesak i zaprosiła zebranych do obchodów święta w ramach uroczystości gminnych.

Dni Bezpiecznego Internetu!

Nazwa działania: Dni Bezpiecznego Internetu

Termin: 30.042018r. i 04.05.2018r.

photo

Piątek 25.05.2018

liczba odwiedzin: 1116545