• Kangur Matematyczny 2024

KANGUR MATEMATYCZNY 2024

21 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", którego głównym organizatorem w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do uczestnictwa w tym wydarzeniu dzięki Szkolnym Koordynatorom Konkursu: pani Małgorzacie Wiśniowskiej i pani Katarzynie Ligęzie.

• Pierwszy Dzień Wiosny w Murowanej

Choć większości z nas 21 marca kojarzy się z Pierwszym Dniem Wiosny, jest to także dzień zwrócenia uwagi na potrzeby osób z Zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe i niedopasowane skarpetki.

Uczniowie naszej szkoły świetnie włączyli się w tę akcję - zresztą zobaczcie galerię.

A propos Pierwszego Dnia Wiosny to piękną Panią Wiosnę ze stokrotkami we włosach spotkaliśmy na placu zabaw obok szkoły Czy spacerując dzisiaj w ten słoneczny dzień też mieliście takie szczęście?

• Makulatura na Misje

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji „Makulatura na Misję”.

Dzięki ludziom dobrej woli i o otwartym sercu mogą powstać następne sale szkolne w Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie. Zbiórką makulatury przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni w sobotę 16 marca 2024 r. zainaugurowano jedenasty rok akcji „Makulatura na misje”. Zainteresowanie zbiórką było bardzo duże. Zebrano 23 420 kg zużytego papieru.

• Dzień na opak i Światowy Dzień Żaby

Wiosennego tygodnia ciąg dalszy...

We wtorek 19 marca 2024 r. wyglądaliśmy zabawnie obchodząc "Dzień na opak". Ubrania założone tyłem na przód, buty nie do pary, dwie różne skarpetki, plecaki na lewej stronie były znakiem rozpoznawczym tego dnia

Z kolei w środę 20 marca w naszej szkole zrobiło się zielono bowiem świętowaliśmy "Światowy Dzień Żaby", który przypomina nam jak ważny wpływ na ekosystem mają te maleńkie zwierzęta

• Udział w Giełdzie Informacji Zawodowej 2024

13 marca br. uczniowie klas siódmych i klasy ósmej naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w Giełdzie Informacji Zawodowej zorganizowanej w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni.

Głównym celem wydarzenia było zapoznanie młodzieży z ofertą placówek edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych działających na terenie powiatu bocheńskiego oraz wsparcie młodych ludzi w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

W piątek 15 marca 2024 r. klasy 4-8 wzięły udział w Ogólnopolskiej Inicjatywie propagowania bezpiecznego korzystania z INternetu #dbi w Dniu Bezpiecznego Internetu.

Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia pt „Nie hejtuj - Internet bez hejtu”, których celem było uwrażliwianie młodych ludzi na problem obrażania w Internecie, zapoznanie z pojęciami HEJT i mową nienawiści.

• Wyjazd na spektakl teatralny

W dniu 14 marca 2024 r. uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć spektakl pt.:”Doktor Dolittle i jego zwierzęta"- czarujący spektakl muzyczny, który przeniósł młodych widzów do magicznego świata, gdzie człowiek i zwierzęta mogą się porozumiewać. Doktor Dolittle, wraz ze swoimi kolorowymi podopiecznymi - Świnką Geb-Geb, małpką Czi-Czi i Papugą Polinezją - zabiera publiczność w niezwykłą podróż pełną przygód i przyjaźni. Od wyprawy do Afryki, przez uwięzienie przez dzikiego króla Joliiginkę, po przejście nad przepaścią do Krainy Małp - każda scena była pełna emocji i niespodzianek. Spektakl wyróżnia się specjalnie skomponowanymi piosenkami, które przybliżają cechy bohaterów i dodają dynamiki przedstawieniu. Melodie są wpadające w ucho i z pewnością zostały zapamiętane przez dzieci. Spektakl nie tylko bawi, ale również uczy empatii i szacunku do wszystkich istot żywych. Jest rekomendowa

Lego BricQ - Motion Essential to

zestaw klocków dla uczniów klas 1-3.

Zestaw ten nie zawiera elektroniki, dzięki czemu uczniowie skupiają się na eksperymentowaniu z mechaniką. Koła zębate, przekładnie, ciężarki i żagle wprowadzają uczniów w zasady mechaniki.

Dzięki zajęciom w ramach laboratoriów przyszłości uczniowie mają możliwość:

• Dzień Patrona Szkoły - Kazimierza Brodzińskiego

"Dumni z tego co mamy" ta myśl przewodnia była hasłem piątkowej uroczystości w naszej szkole. Klasy siódme pod okiem swoich Wychowawczyń przedstawiły losy Patrona naszej szkoły - Kazimierza Brodzińskiego. Był to bardzo uroczysty dzień, który zgromadził całą społeczność, szkolną, Wójta Gminy Pana Tomasza Gromalę, Radnych, Panią Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli- Krystynę Wilczek. Honorowym gościem był Pan Stanisław Wieciech - Prezes Związku Kombatantów Koła Lipnica Murowana.O godzinie 8 wszyscy udali się na Mszę świętą .Po nabożeństwie uczniowie zaprezentowali losy i ideały wielkiego Polaka i romantyka Kazimierza Brodzińskiego. Z racji tego, że nasz Patron był wielkim miłośnikiem kultury wiejskiej , siódmoklasiści zaprezentowali fragment sielanki "Wiesław". Dzień Patrona w naszej szkole był bogaty w jeszcze jedno ważne wydarzenie. Oficjalnie Koło Kombatantów Lipnica Murowan

• Święto Patrona Szkoły

Uroczystości szkolne z okazji

Święta Patrona Szkoły Kazimierza Brodzińskiego

W dniu 8 marca 2024 r. odbędzie się uroczyste Święto Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktyczno- wychowawczych dla uczniów klas I- VIII.

• Projekt Słówko Tygodnia

Słówek tygodnia ciąg dalszy. Do tej pory pojawiły się: obligatoryjny, analogiczny, tudzież, bynajmniej, obiektywny, infantylny, ambiwalentny, emanować, pretensjonalny, konwersacja, abstrahować, pejoratywny, konkluzja. Do zaszczytnego grona słówek skomplikowanych umieszczanych na szkolnej gazetce od poniedziałku dołącza wyraz "enigmatyczny". Wiecie czym była Enigma i kto złamał jej szyfr?

Czwartek 02.05.2024

• Mapa