Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

 • Ognisko NIepodległościowe

  OGNISKO W LPNICY DOLNEJ Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

      Dnia 11 listopada 2018 roku o godzinie 15.00, w Lipnicy Dolnej za Dworem Ledóchowskich odbyło się ognisko z okazji setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

      W ognisku brali udział: członkowie projektu o Niepodległości, uczniowie naszej szkoły, grono pedagogiczne wraz z dyrekcją, chór szkolny, który zaśpiewał piękne patriotyczne pieśni, grupa przedszkolaków pod przewodnictwem s. Doroty, która zaśpiewała piosenkę pt. ,,Szare szeregi’’, mieszkańcy naszej gminy, członkowie UTW, orkiestra dęta z Lipnicy Dolnej oraz OSP.

     Przed wejściem na plac dworu były rozdawane piękne kotyliony oraz flagi naszego kraju. Na ognisku panowała miła atmosfera. Po wspólnym odśpiewaniu pieśni patriotycznych odbył się przemarsz na cmentarz wojskowy za dwunastometrową flagą Polski. Kiedy szliśmy na cmentarz, towarzyszyły nam pieśni grane przez orkiestrę dętą. Po przejściu ustawiliśmy się z flagą wzdłuż cmentarza, przemówienie wygłosił wójt gminy Lipnica Murowana Tomasz Grpmala. Po przemówieniu nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów i zniczy przez kombatantów, GDK oraz dyrekcję ze szkół w Lipnicy Murowanej i Rajbrotu z uczniami, po czym zostały odśpiewany dwie zwrotki hymnu narodowego.

   

  Redagowały: Julia Bazarnik, Paulina Bakalarz, Monika Ruszaj

   

 • Tydzień Niepodległości w naszej szkole!

  Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole obchodzimy swięto naszej Ojczyzny przez cały tydzień. 

  Zapraszamy do obszernych fotorelacji z imprez niepodległościowych w naszym Albumie!

 • „Aktywni w szkole – aktywni w regionie” 

  W ramach innowacji pedagogicznej zapoczątkowanej przez p. Renatę Polek, dnia 07.11.2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządów Uczniowskich wraz z opiekunami ze szkół w Lipnicy Murowanej, Królówki i Bochni. Gospodarzem spotkania była tym razem Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Kamionce Małej. Nasz SU reprezentowali uczniowie z klas VIIb i VIIIb tj. Julia Śliwa, Wiktoria Paprota, Jan Pałka oraz Jakub Kulas wraz z opiekunami: p. Iwoną Imiołek oraz p. Dyrektor Małgorzatą Wiśniowską. Na uczestników spotkania czekały rozmaite atrakcje w tym m.in. wizyta na cmentarzu żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, występ Grupy Rekonstrukcji Historycznych, prezentacje multimedialne grup uczniów (nasze uczennice zaprezentowały postać Józefa Piłsudskiego), a także debata oksfordzka. Dziękujemy za ten wyjątkowy dzień i czekamy na kolejne projekty.

  Relacja: I. Imiołek

 • Gminne zawody piłki halowej!

  31.10.2018r. odbyły sie gminne zawody piłki halowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Mecze zostały rozegrane w kategoriach dziewcząt i chłopców.

  Wyniki rozgrywek dziewcząt:

  Rajbrot- Lipnica Murowana 3:2

  Wyniki rozgrywek chłopców:

  Rajbrot- Lipnica Murowana  3:4

  W trakcie zawodów trwała zacięta walka, ale wszyscy zawodnicy pamietali o zasadach fair- play.

  redakcja: Krzysztof Janiczek                                       Zapraszamy do Albumu

 • Odblaskowa Szkoła!

  Realizacja zadań programu „Odblaskowa Szkoła”

   

  Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji zadań wynikających                                  z małopolskiego programu pod hasłem „Odblaskowa Szkoła". Organizatorami tej akcji są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, a partnerami akcji – Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

        Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Program daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba                                   o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.                                                                                                                                                                  Przystępując do konkursu, szkoła podjęła się realizacji szeregu zadań.

       Pod koniec września uczniowie klas IV-VI i VII – III gimnazjum  w ramach  konkursu „Odblaskowa szkoła” wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym   pod hasłem:                  „ Jestem widoczny, jestem bezpieczny ”. Uczestnicy konkursu przedstawili bardzo ciekawe prace, nawiązujące do tematu bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszanie się po chodniku, ukazali jak ważne jest noszenie odblasków.                                                                             W konkursie udział wzięło udział 10 uczniów. 21  października  komisja konkursu po analizie i ocenie prac przyznała następujące miejsca: I m-ce Amelia P. kl. IV „a”, II m-ce Wiktoria W. kl. IV „b”, III m-ce Justyna K. kl. VI „a” i wyróżnienia dla: Natalii L. kl. VI „a”, Emilii T. kl. VI „a”, Sylwii O. kl. I , Lidii T. kl. IV „b”, Julii M. kl. IV „a”, Mateusza Z. kl. IV „a”,            Natalii W. kl. VII „a”.

        W październiku   w ramach programu „Odblaskowa szkoła” odbył się  Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego  pod hasłem „Bądź  bezpieczny na drodze”.           W  konkursie wzięli udział uczniowie klas V-VI i VII – III gimnazjum,  którzy odpowiadali na pytania związane z przepisami drogowymi i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.                 Do konkursu przystąpiło 41 uczniów. Komisja konkursu po sprawdzeniu prac przyznała następujące miejsca w danej kategorii wiekowej: I m-ce:  Nikola T. kl. VI „b”,                              Emilia T. Kl. VI „a”, Natalia L. kl. VI „a”, Radosław R. kl. VI „b”, Karolina K. kl. III „b” gim.,                                                                                                                                                                II m-ce: Zuzanna S. kl. VI „b”, Jakub K. kl. V „b”, Jakub K. kl. VI „b”, Piotr K. kl. VI „b”, Eryk Z. kl. VII „a”                                                                                                                                 III m-ce:   Julia K. kl. V „b”, Martyna N. kl. Vi „b”, Emilia D. kl. V „b”, Eliza Z. kl. V „b”, Justyna P. kl. V „c”, Emilia H. kl. VI „b”, Kacper Ż. Kl. III „b”, Aleksandra B.  kl. III „b”, Sebastian F. kl. VIII „b”, Natalia W. kl. III „b”.

       Pod koniec października  uczniowie klasy V „b” ubrani w kamizelki, opaski i zawieszki   odblaskowe ruszyli z transparentami ulicami Lipnicy Murowanej. Podczas przemarszu uczniowie wręczali  przechodniom ulotki zawierające treści bezpiecznego zachowania się na drodze i  konieczności noszenia   elementów odblaskowych.     

       Podczas  podsumowania realizacji działań konkursu „Odblaskowej szkoły”,   uczniowie wzięli udział w spotkaniu z policjantem  na temat: „Bezpieczna droga do i ze szkoły". Policjant przypomniał o obowiązku noszenia odblasków i jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. 

  Mamy nadzieję, że udział szkoły w konkursie "Odblaskowa szkoła" przyczyni się do większego bezpieczeństwa uczniów i uchroni ich od nieszczęśliwych wypadków.

  Zapraszamy do Albumu fotograficznego na fotorelację.

 • Misjonarz w Górnej i Murowanej!

  Spotkanie z misjonarzem

  25.października, w tygodniu misyjnym, do naszej szkoły przybył niezwykły gość ks. Józef Smoleń, który wiele lat pracował w Kongo. Ksiądz Misjonarz opowiedział jak wygląda życie dzieci w Afryce. O trudnościach w codziennej egzystencji dzieci afrykańskich nie tylko mogliśmy usłyszeć, ale również zobaczyć na filmie, który Ksiądz Józef przywiózł ze sobą.  Ciężka praca, głód, choroby, to codzienność afrykańskich dzieci, a możliwość uczęszczania na lekcje do szkół prowadzonych przez misjonarzy to wielki luksus nieosiągalny dla wielu dzieci w Kongo. Celem tego spotkania było uwrażliwienie dzieci na potrzebę pomocy krajom afrykańskim oraz, zauważenie i docenienie tego co się ma, i dzielenie się z tymi, którzy nie mają nic, albo bardzo mało.

  Zapraszamy do albumu fotograficznego!

 • Legitymacje dla pierwszaków w Górnej!

  Uczniowie klas I otrzymali legitymacje szkolne

  W październiku Pani Dyrektor Danuta Szot osobiście wręczyła uczniom klas pierwszych legitymacje szkolne. Zwracając się do uczniów Pani Dyrektor podkreśliła, że jest to wyjątkowy moment w ich życiu, ponieważ otrzymują pierwszy dokument osobisty, własnoręcznie podpisany, który uprawnia ich do korzystania z wielu ulg, a jednocześnie otrzymując legitymację stają się pełnoprawnymi członkami szkoły, której pieczątka widnieje na legitymacji szkolnej.

  Uczniom klas pierwszych gratulujemy i życzymy, aby z dumą chodzili do szkoły i godnie ją reprezentowali.

  Zapraszamy do albumu fotograficznego!

 • Aktualizacja danych
  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • BIJEMY REKORD RAZEM Z JURKIEM OWSIAKIEM!!

  16 października 2018r. uczniowie klas I-III w Lipnicy Górnej wraz z paniami: Haliną Burdak i Elżbietą Czauderna oraz klasy IVa,b, Va,b w Lipnicy Murowanej z panią Renatą Polek i panem Krzysztofem Janiczkiem dołączyli do akcji Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadząc nieprzerwanie resuscytację krążeniowo – oddechową. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Wcześniej przeprowadzone zostały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom, które uległy wypadkom. Zajęcia prowadzone były wg programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Naszym gościem był również ratownik medyczny: Bartłomiej Ciura. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie poszkodowanej.

 • Dzień Papieski w Górnej!

  16. października, uczniowie z klas I - III obchodzili Dzień Papieski.

  W tym roku był dodatkowy powód do świętowania, ponieważ przypadała okrągła, 40 rocznica, wyboru Karola Wojtyły na papieża. O godzinie 9.00 wszystkie klasy wraz z wychowawcami zgromadziły się na sali gimnastycznej. Obecna wśród nas była Pani wicedyrektor Małgorzata Wiśniowska i Ksiądz Proboszcz Mariusz Jachymczak.

  S. Dorota przybliżyła postać św. Jana Pawła II, a dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny. Niewątpliwym urokiem tego spotkania był wspólny śpiew piosenek o Janie Pawle II i żółto-białe elementy strojów dzieci i nauczycieli.

  Dzień Papieski minął, ale my z utęsknieniem czekamy na kolejny, w przyszłym roku szkolnym.

  W Albumie fotograficznym relacja zdjęciowa.

 • Stowarzyszenie Impresja

  Stowarzyszenie Impresja

  Niepodległość to Polska wolna gdzie każdy czuje się dobrze,
  ale przecież nie było tak zawsze.

  Zapraszamy do realizacji z nami projektu

  pt. „Opowiem Ci o Zniewolonej i pokażę Niepodległą”

  „sfinansowanego ze środków Fundacji PZU” /„Partner Fundacja PZU” realizowanego od 1.10.2018 – 4.05.2019.

  Podczas realizacji projektu zaplanowano:

  Wyjazd do opery i teatru

  Debata "Czy Niepodległość to skarb"

  Wyjazd do Biblioteki Jagiellońskiej

  Wyjazd do filharmonii

  Zwiedzanie Muzeum Techniki

  Wieczornice z okazji Odzyskania Niepodległości

  w bibliotekach.

  Wystawy Spotkanie z ludźmi walczącymi o wolność

  Zwiedzanie Muzeum AK

                                         

   

 • Dzień Nauczyciela 2018!

  Po raz kolejny w naszej szkole jest obchodzony Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. To święto wszystkich, którzy młode pokolenie Polaków uczą, wychowują i pomagają uczyć oraz wychowywać, czyli wszystkich bez wyjatku pracowników oświaty. W tym roku tradycyjnie odbyła sie akademia okolicznościowa na sali gimnastycznej a samorząd szkolny pod kierunkiem pedagogów: Pań Iwony Imiołek, Jolanty Gos, Barbary Czesak i Katarzyny Bazarnik przygotował bardzo dobrze przyjęty przez nauczycieli program artystyczny w formie koncertu życzeń. Pani dyrektor Danuta Szot dziękując wykonawcom zwróciła uwagę na szczególną wymowę hasła uroczystości i życzyła wszystkim pracownikom naszej szkoły wytrwałości w edukacji dzieci i młodzieży oraz szczęścia w życiu osobistym. 

  Niech się święci Dzień Nauczyciela!

  Zapraszamy do Galerii fotograficznej.

 • Otwarcie boiska szkolnego w Lipnicy Górnej!

  Dnia 3 października br. w szkole filialnej w Lipnicy Górnej dokonano oficjalnego otwarcia nowego boiska spotrowego.
  W uroczystości otwarcia uczestniczyli: Wójt Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana Stanisław Włodarczyk wraz z Radnymi,
  Proboszcz lipnickiej parafii ks. Mariusz Jachymczak, Przedstawiciele Rady Sołeckiej w Lipnicy Górnej – Danuta Trojanowska, Stanisław Przybyłko, Stanisław Paprota, Naczelnik OSP Lipnica Górna Tomasz Przybyłko, Kierownik Referatu IWEiGP Tadeusz Goryl,
  Kierownik ZOSiP Anna Cempura, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej Danuta Szot wraz z gronem pedagogicznym oraz Rodzicami. 
  Zaproszeni goście wraz z uczniami dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, ksiądz proboszcz poświęcił nowy obiekt a na sali gimnastycznej uczniowie obdarowanej szkoły wykonali dla wszystkich zebranych program artystyczny o tematyce sportowej. Obiekt ma wydzielone boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. 

  Wartość całkowita prac wyniosła 417 673,31 zł, z czego 161 531,00 zł stanowi dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego z programu „Małopolskie boiska”.

   

 • Oferta Poradin Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni

  Serdecznie zapraszamy  wszystkich rodziców do zapoznania się z wykazem warsztatów i spotkań prowadzonych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni. Zainetersowanych zachęcamy do zapisania się i udziału w spotkaniach. W załączniku znajduje się również harmonogram dyżurów psychologa p. Łukasza Lepiarczyka w naszej szkole. W trakcie dyżuru zachecamy rodziców do konsultacji. 

   

   

  2018_2019_OFERTA_PROPONOWANYCH_TERAPII_GRUPOWYCH.docx

  Szkola_Podstawowa_w_Lipnicy_Murowanej.docx

 • Projekt „EKO- spotkania na Śliwkowym Szlaku”

  W dniu 26 września odbyło się uroczyste zakończenie projektu realizowanego w naszej szkole przez uczniów klas IV- VIII. W spotkaniu podsumowującym udział wzięli zaproszeni goście: kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Lipnicy Murowanej Anna Cempura, Prezes Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” Katarzyna Jasnos, Prezes Podgórskiego Stowarzyszenia Kulturalno- Społecznego Stanisław Paprota, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Maria Lubańska, przedstawiciel Rady Rodziców Bożena Zdun. Projekt „EKO – spotkania na Śliwkowym Szlaku” był realizowany dzięki nawiązaniu współpracy z Podgórskim Stowarzyszeniem Kulturalno – Społecznym w Lipnicy Murowanej Wszelkie działania związane z projektem zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”. Celem projektu było poszerzenie wiedzy na temat zmian klimatycznych i ochrony środowiska. W organizację przedsięwzięcia zaangażowani byli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz rodzice, mieszkańcy gminy, wolontariusze Podgórskiego Stowarzyszenia Kulturalno - Społecznego. W ramach realizowanego projektu uczniowie uczestniczyli w prelekcjach ekologicznych prowadzonych przez nauczycieli, zwiedzili Ekospalarnię czyli najnowocześniejszy Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, przygotowali przedstawienie „Ratujmy Ziemię”, wykonali piękne prace plastyczne o tematyce ekologicznej, dzięki którym powstała niepowtarzalna ulotka informacyjna na temat zmian klimatycznych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przeprowadzili również zbiórkę zużytych baterii podczas której rozdawali mieszkańcom naszej gminy samodzielnie wykonaną ulotkę. Na pamiątkę realizowanego projektu każdy z zaproszonych gości otrzymał specjalnie na tę okoliczność zaprojektowany medal z napisem „Ziemia w naszych rękach”.

  Szkolnymi koordynatorami i realizatorami projektu były:

  Edyta Strugała, Krystyna Gaża, Zofia Gaura.

  Ślemy gorące podziękowania dla wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób włączyły się w działania związane z projektem.

  Zapraszamy do Albumu.

   

 • Ekospalarnia

  Wycieczka do Ekospalarni odpadów w Krakowie.

  Zgodnie z planem na zakończenie projektu  „EKO - spotkania na Śliwkowym Szlaku” w dniu 18 września 2018 r. uczniowie PSP w Lipnicy Murowanej zwiedzili Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Udział w ścieżce edukacyjnej organizowanej na terenie zakładu pozwolił poznać uczniom naszej szkoły nowoczesną technologię umożliwiającą przekształcenie niesegregowanych odpadów w energię cieplną i elektryczną. Na własne oczy udało nam się zobaczyć cały proces utylizacji oraz poznać aspekty ochrony środowiska. Niektórym z uczestników wycieczki spodobała się praca w Ekospalarni, co być może sprawi, że w przyszłości powrócą tam ale już w innym charakterze.

                                                                                                            Koordynatorzy projektu.

 • Akcja EKO

  „Sprzątanie Świata”

  19 września w naszej szkole odbyło się Sprzątanie Świata, w którym uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami z całej szkoły. Projekt realizowany był na 5-ątej lekcji. Każda z klas miała wyznaczony rejon. Wydarzenie to zostało zrealizowane z związku z jubileuszową 25. ogólnoświatową akcją Sprzatanie Świata. Łącznie klasy zebrały:

  • 6 worków plastiku
  • 5 czarnych worków ze śmieciami
  • 3 worki szkła
  • 1 worek metalu

  Zdjęcia można oglądnąć w Albumie fotograficznym na stronie szkolnej.  

   

   

                                                                            Artykuł:

  Daria Polek

                                                            Nikola Tworzydło

   

 • Klub Bibliofilów i Filmowców!

  Zapraszamy miłośników dobrej książki i filmu do Klubu Bibliofilów i Filmowców działającego w tym roku w naszej szkole. Pomysł powstania klubu zrodził się już w czerwcu w czasie wycieczki do Krakowa, która była nagrodą dla osób, które pomagały zorganizować tydzień z Harrym Potterem. Odwiedziliśmy wówczas słynny, krakowski „Dziórawy Kocioł”, by przekonać się czy klimat miejsca oraz menu zgadzają się z tym przedstawionym w powieści. Była to dla nas również okazja do odwiedzenia księgarń i antykwariatów, w których buszowaliśmy jak przystało na prawdziwe kulturalne mole.

  Druga okazja wyjazdu pojawiła się już z początkiem tego roku szkolnego, a dokładnie 7 września, kiedy to w Bazylice św. Mikołaja w Bochni zorganizowane było spotkanie z Jaśkiem Melą – niepełnosprawnym chłopakiem, zdobywcą biegunów, którego historię możemy obejrzeć w filmie Marcina Głowackiego pt. „Mój biegun”. Bohater wieczoru oczarował nas nie tylko słowem, ale przede wszystkim swoim podejściem do życia, które najlepiej odzwierciedla cytat przytoczony niego samego, a pochodzący z tekstu piosenki zespołu Luxtorpeda:
  
   
  „Siedem razy na dzień upadam,
  (…) siedem razy na dzień powstaję.
  Przegrywam walkę, kiedy się poddaję”
  
   
  Pamiątką niezwykłego wieczoru jest zdjęcie, na które udało się nam namówić Jaśka😊

                                                                                                                      Artykuł: Barbara Czesak

 • Aktualny plan lekcji

  Plan lekcji na rok szkolny 2018/2019 w znajduje się w zakładce "Plan lekcji"

 • Nowy rok szkolny 2018/19 rozpoczęty!

  3 września w godzinach rannych nasza szkoła rozpoczęła kolejny rok pracy. O godz. 7.30 delegacja szkoły złożyła kwiaty przy płycie upamietniającej walkę o wolność na terenie Lipnicy Murowanej. Następnie o godz. 8.00 odbyła sie uroczysta msza św. koncelebrowana w kościele parafialnym. Nowy ks. wikariusz w swojej homilii nawiązał do haseł sztandaru szkoły: "BÓG, HONOR, OJCZYZNA, NAUKA" i wyjaśnił ich znaczenie. Ksiądz proboszcz życzył wszystkim zebranym owocnej pracy edukacyjnej w nadchodzącym roku szkolnym i katechetycznym. Po uroczystym przemarszu za pocztami sztandarowymi wszyscy znaleźli się na sali gimnastycznej, gdzie oficjalnie zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor Danuta Szot powitała zaproszonych gości w osobach Pana wójta Tomasza Gromali, Pani kierownik ZOSiP Anny Cempury, księdza proboszcza Mariusza Jachymczaka. Po krótkim montażu słowno- muzycznym upamiętniającym wybuch II wojny światowej, przygotowanym przez uczniów pod opieką nauczycieli: Pani Marty Olszowy i Pani Edyty Bazarnik, nastąpiło uroczyste poświęcenie nowego sztandaru szkoły, którego dokonał Ksiądz proboszcz. Z kolei nastąpiło przekazanie sztandaru z wizerunkiem Kazimierza Brodzińskiego- patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej przez Radę Rodziców dyrektorom szkoły- Paniom Danucie Szot i Małgorzacie Wiśniowskiej (nowy wicedyrektor naszej szkoły). Nowo poświęcony sztandar Panie dyrektorki przekazały pocztowi sztandarowemu, reprezentującemu całą społeczność uczniowską. z kolei nastąpiło ślubowanie wszystkich obecnych na sztandar szkoły, po czym wyprowadzono sztandar gimnazjum w związku z ustawowym zakończeniem edukacji tego typu. Kolejnym punktem programu było przemówienie wójta gminy, ktore zostało poprzedzone podziękowaniem Pani dyrektor za wybudowanie boiska szkolnego dla szkoły filialnej w Lipnicy Górnej oraz pomoc finansową organu prowadzącego w akcji Aktywna tablica, dzieki czemu nasza szkoła wyposaży w interaktywne urządzenia multimedialne dwie pracownie. Pan wójt Tomasz Gromala zwrócił uwagę na zobowiazanie, jakie niesie dla całej społeczności szkolnej motto zawarte na otrzymanym sztandarze a także życzył owocnej pracy w nowo rozpoczętym roku szkolnym. 

  Na koniec wywołano na środek wszystkich tegorocznych debiutantów- pierwszaków ze szkoły w Lipnicy Górnej, którzy zostali pasowani przez Panią dyrektor na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej. 

  Na tym uroczystość się zakończyła a uczniowie powędrowali z wychowawcami na pierwsze spotkania w klasach, o czym donosi wasz korespondent Bogdan Struzik, który zaprasza równocześnie do obejrzenia fotorelacji w albumie.

   

strona: