Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

 • Tajemnicze okazy z głębin- Zielona Szkoła IV dzień

  Kolejny dzień na Zielonej Szkole upłynął nam na poznawaniu tajemnic głębin morskich i oceanicznych. Odwiedziliśmy Park Wieloryba w Rewalu. Jego główną atrakcją był płetwal błękitny o długości 35 metrów oraz ok. 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach. W parku  spędzaliśmy czas w czterech krainach tematycznych:

 (giganci z oceanów,  potwory z głębin, osada piracka z papugami i Bałtyk). W tym miejscu uczyliśmy się przez zabawę. Zdobyliśmy wiele informacji i ciekawostek związanych z podwodnym światem.  Spojrzeliśmy prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieliśmy się wreszcie, gdzie jest Nemo wink.

   

  Scenariusz i reżyseria: Piratki z Lipnicy smiley

  Tradycyjnie zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Chillout- Zielona Szkoła III dzień

  Poranek przywitał nas pięknym słońcem ! Od rana wszyscy intensywnie  pracowali nad logiem i hasłem swojego pokoju. Epizodem dydaktycznym dzisiejszego dnia było spotkanie z miłośnikiem połowów morskich. Uczniowie poznali gatunki ryb i sposoby ich łowienia. Najwięcej emocji wzbudziła flądra, którą mogli zobaczyć i dotknąć. Reszta dnia to zabawy na pobliskiej plaży oraz karmienie mew. Nie obyło się bez konkursu na najpiękniejszy zamek z piasku. Dzień zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek i śpiewem przy blasku ogniska.

   

  Scenariusz i reżyseria: plażowiczki wink

   

  P.S Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Zachodnie Wybrzeże- Zielona Szkoła- 2 dzień

  Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, zrelaksowani z przewoźnikiem "RELAX" udaliśmy się na całodniową edukacyjną wycieczkę wzdłuż zachodniego wybrzeża (Świnoujście, Międzyzdroje, Trzęsacz). Część drogi do Świnoujścia pokonaliśmy promem. W Międzyzdrojach podziwialiśmy morze od strony molo. Czuliśmy wiatr we włosach. W Muzeum Figur Woskowych przenieśliśmy się w świat bajek, spotkaliśmy również znanych autorów, znanych piłkarzy oraz wiele  postaci z bajek, świata filmu i nauki. Pełni wrażeń udaliśmy się do Planetarium na seans edukacyjny. Przenieśliśmy się w przestrzeń kosmiczną, odkrywając historię powstawania wszechświata. W nadmorskiej tawernie delektowaliśmy się pyszną pizzą. W drodze powrotnej nie omieszkaliśmy się zatrzymać w Trzęsaczu, aby zobaczyć jedyne w Europie ruiny kościoła, który został zniszczony przez morze. Szczególne zainteresowanie tym miejscem było wśród uczniów klas piątych. Na własne oczy mogli zobaczyć to, czego uczyli się na przyrodzie. Po powrocie z wielkim zaangażowaniem dzieci uczestniczyły w turnieju "Jeden z 25", w którym sprawdzona została zdobyta wiedza. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

  Scenariusz i reżyseria: przewodniczki przyrodniczkismiley

  P.S. Zapraszamy do galerii. 

 • Z południa na północ- Zielona Szkoła-1 dzień- Ustronie Morskie 2018r.

  Po długiej nocnej podróży dotarliśmy szczęśliwie na miejsce! Ustronie Morskie przywitało nas piękną i słoneczną pogodą, a morze szumem fal. Pierwszym zabawom na piaszczystej plaży towarzyszyły niezapomniane emocje. Zdążyliśmy rozegrać mecz towarzyski Lipnica-Japonia (10:0), który był zapowiedzią czerwcowego mundialu! Po wykwintnym obiedzie udaliśmy się na krótki spacer i pocztę, aby poznać okolicę i wysłać pocztówki. Przed kolacją odbyły się zajęcia na których omówiono trasę, którą przebyliśmy i zwróciłyśmy uwagę na walory przyrodniczo - turystyczne związane z określaniem kierunków świata. Następnie każdy uczeń otrzymał identyfikator uczestnika Zielonej Szkoły. Złożonym podpisem każdy zatwierdził wspólnie opracowany regulamin pobytu na Zielonej Szkole.

  Pozdrawiamy wszystkich cieplutko smiley już jutro zapraszamy na kolejną relację.

  Scenariusz i reżyseria: animatorki   wink

  P.S Zapraszamy do galerii

 • KONKURS Z NAGRODAMI!

  Już niedługo!

  SZKOLNY KONKURS
  „Adam Mickiewicz w 220 rocznicę urodzin- literatura w pełni narodowa”

  Nagrody: książki Adama Mickiewicza

  Wielki Finał konkursu już 15 czerwca: teleturniej 1z10
  Zapraszamy do udziału
   i czytania dzieł Mickiewicza!

 • Klimatyczny Tydzień

   

  „Klimatyczny tydzień” dalszy ciąg działań w ramach projektu „EKO- spotkania na Śliwkowym szlaku”. W dniach 11-18 maja uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w prelekcjach na temat „Przyczyn, skutków i sposobów przeciwdziałania globalnemu ocieplaniu się klimatu”. Każda klasa otrzymała zadanie polegające na wykonaniu dekoracji drzwi o tematyce ekologicznej: Segreguj śmieci, nie wypalaj traw, oszczędzaj wodę, oszczędzaj światło, nie pal śmieci, nie zanieczyszczaj wody, nie zanieczyszczaj powietrza, rzadziej korzystaj z samochodu, chroń warstwę ozonową – unikaj produktów zawierających freon. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym. Kolejnym działaniem będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej zaprojektowaną ekologiczną kartkę lub plakat oraz wykonanie i rozdanie ulotek informacyjnych wśród mieszkańców gminy na temat zmian klimatycznych. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w podejmowane zadania. Kolejne informacje o realizacji projektu już wkrótce. 

                                                                                                                      

                                                                                                                            nauczyciele przyrody

                                                                                                                       PSP w Lipnicy Murowanej

   

   

 • Dzień Matki w Lipnicy Górnej!

  Zapraszamy do Albumu Fotograficznego na relację z tej pięknej uroczystości.

 • Biegi o Puchar Wójta po raz 40!

  Tegoroczne Jubileuszowe Biegi o Puchar Wójta odbyły się juz po raz 40, o czym przypomniał wszystkim zebranym na boisku LKS "Macierz" w Lipnicy Murowanej pomysłodawca i wielokrotny organizator tej najwiekszej masowej imprezy, Pan Honoriusz Piech. Pani Dyrektor Danuta Szot życzyła wszystkim bez wyjątku uczestnikom biegu ukończenia konkurencji, co zostanie uhonorowane wręczeniem pamiątkowego złotego medalu. Pani sekretarz gminy Danuta Musiał oficjalnie otwarła biegi i udała się wraz z Panią dyrektor i delegacją uczniów, aby złożyc kwiaty na tablicy upamiętniajacej ofiary walki o wolność i niepodległość Polski w 100 rocznicę jej odzyskania. Rozpoczęła sie część sportowa imprezy, którą przygotowali nauczyciele PSP w Lipnicy Murowanej pod przewodnictwem Pani Renaty Polek i Pana Krzysztofa Janiczka. Potem odbyły się biegi we wszystkich kategoriach, a na koniec Pan Wójt Tomasz Gromala razem z Panem Honoriuszem Piechem i Panią Danutą Szot wręczyli najlepszym medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Poniżej podajemy wyniki w poszczególnych kategoriach. W klasyfikacji łącznej zwyciężyli uczniowie PSP w Lipnicy Murowanej (225 pkt.) przed uczniami z PSP w Rajbrocie (127p.) 

 • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja!

  Tegoroczne obchody święta Konstytucji 3 Maja miały szczególny wymiar- odbywały się w roku, który wiąże się z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości. Wymiernym tego sygnałem było, już na początku uroczystości, która zgromadziła całą społeczność szkolną z Panią dyrektor Danutą Szot na czele, odśpiewanie aż czterech zwrotek naszego hymnu narodowego. Potem obejrzeliśmy pięknie przygotowaną inscenizację literacko- historyczną, która przybliżyła wszystkim obecnym dzieje tej najstarszej w Europie konstytucji i uświadomiła nam jej postępowy i patriotyczny charakter. Uczniowie przebrani w stroje z epoki znakomicie zaprezentowali tło historyczne wydarzeń. Pani dyrektor na zakończenie uroczystości podziękowała opiekunom młodzieży: Paniom Agnieszce Pałce i Barbarze Czesak i zaprosiła zebranych do obchodów święta w ramach uroczystości gminnych.

                                                                                 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w albumie. BS

 • Dni Bezpiecznego Internetu!

  Nazwa działania: Dni Bezpiecznego Internetu

  Termin: 30.042018r. i 04.05.2018r.

  Cele działania: uświadomienie znaczenia bezpiecznego korzystania z Internetu przez uczniów i nauczycieli, kształtowanie właściwych postaw świadomych użytkowników Sieci internetowej oraz podniesienie kompetencji w zakresie rozwiazywania problemów. Profilaktyka uzależnień komputerowych oraz zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem i cyberprzemocą. Nauka rozwiązywania problemów w zespole, rozwój myślenia strategicznego, elementy programowania w ramach Grywalizacji 2018.

   

  Wykonawcy- nauczyciel: Bogdan Struzik, Magdalena Malaga, Elżbieta Czauderna.

  Uczniowie: sztab organizacyjny- Wojtek Trojanowski, Maciej Piotrowski, Kacper Żołna, Bartek Kotarba.

  Absolwenci gimnazjum- pomoc w organizacji platformy wirtualnej gry oraz streamingu w Strefie Kibica Gier.

  Opis działania: w wyznaczonym czasie (dwa dni nauki szkolnej) uczniowie całej szkoły korzystali bez ograniczeń z dostępnych źródeł Internetu w szkole.
  W tym czasie w Sali „Pod Przewiązką” odbyły się dla wszystkich uczniów naszej szkoły zajęcia profilaktyczne połączone z pogadankami, dyskusjami  na temat bezpieczeństwa w Sieci, zagrożeń płynących z nadużyć niektórych podmiotów społeczności internetowej (cyberprzemoc). Były one bogato ilustrowane filmami i prezentacjami multimedialnymi o tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem i profilaktyką uzależnień od sieci komputerowej (m.in. filmami z popularnych serii „Owce w Sieci”, „3,2,1”, „Sieciaki”.
  Na korytarzach pojawiły się plakaty i afisze informujące o wydarzeniach związanych z akcją oraz aspektach bezpieczeństwa sieciowego.
  W ramach Dni Bezpiecznego Internetu odbył się otwarty turniej gier komputerowych pod nazwą „Grywalizacja 2018”, w tym roku związany ściśle z grą strategiczną „Leage of Legends”. Zwyciężyła druzyna klasy IIIb PG w składzie: Maciej Piotrowski, Piotr Kowalczyk, Hubert Kruk i otrzymała główną nagrodę: zestawy programów antywirusowych F- secure, drugie miejsce zdobył zespół w składzie: Bartek Kotarba, Wojtek Trojanowski i Kacper Żołna. Nagrody takie same jak za zwycięstwo. Obydwie wymienione drużyny będą mogły zabezpieczyć wszystkie domowe komputery i urządzenia przenośne przed wirusami i innymi szkodliwymi zjawiskami w Sieci. Fundatorem nagród była tym razem firma PR Sarota z Krakowa, z którą udało się organizatorom nawiązać kontakt. Gry zespołowe toczyły się przy wsparciu medialnym i duchowym naszych absolwentów gimnazjalnych, których przy tej okazji serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za owocną współpracę.
  W wyznaczonych salach (w tym w pracowni komputerowej)
  na zaimprowizowanym panelu wirtualnym odbyły się zmagania, które wywołały nieopisane emocje uczestników oraz widzów zgromadzonych w Strefie Kibica Gier. Zapraszamy do Albumu Fotograficznego, aby choć w części doświadczyć emocji, które udzieliły się graczom.

   
 • "Ratujmy Ziemię w Murowanej!

  „EKO – spotkania na Śliwkowym szlaku”

              W dniu 27 kwietnia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lipnicy Murowanej rozpoczęli realizację projektu „EKO – spotkania na Śliwkowym szlaku”, dzięki współpracy z Podgórskim Stowarzyszeniem Kulturalno – Społecznym w Lipnicy Murowanej. Celem projektu jest wzrost zaangażowania dzieci oraz wszystkich mieszkańców gminy w działania na rzecz ochrony środowiska i zmian klimatu. Przedstawienie tematyczne „Ratujmy Ziemię” było wstępem i zapowiedzią do kolejnych działań, które realizowane będą w szkole w ramach „Klimatycznego tygodnia”. Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w projekcie, szczegóły wkrótce na stronie internetowej szkoły.

                                                                                                                                   nauczyciele przyrody

                                                                                                                             PSP w Lipnicy Murowanej

 • Konkurs Recytatorski w Górnej!

  Po raz kolejny w PSP w Lipnicy Górnej odbył sie konkurs recytatorski polskiej poezji dziecięcej w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Imprezę zaszczyciły swoją obecnościa Pani dyrektor Danuta Szot oraz Pani wicedyrektor Krystyna Gaża, które zasiadły z piszacym te słowa w komisji konkursowej. Głównymi organiztorkami i pomysłodawczyniami rywalizacji najmłodszych- uczniów klas I-III, były Panie: Aleksandra Kępa i Halina Burdak. W pięknej scenerii prac plastycznych zwiazanych tematycznie z ideą konkursu, kórą była popularyzacja znakomitych utworów Jana Brzechwy, wystąpili najmłodsi recytatorzy. Pani dyrektor Danuta Szot, podsumowując zmagania podkreśliła wysoki poziom występów, bardzo dobre przygotowanie uczestników i znaczenie imprezy w kontekście urodzin naszej Ojczyzny. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami żywiołowo reagującej publiczności. 

   

                                                                                                                                Zapraszamy do Albumu Fotograficznego!

                                                                                                                                  Relacja słowna i foto- Bogdan struzik

 • Finał Tygodnia "Polska w Europie"!
  13.04.2018

  W piątek 13 kwietnia odbyło się na sali gimnastycznej podsumowanie "Tygodnia Polski w Europie", projektu zorganizowanego w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Imprezę otwierała oficjalnie Pani wicedyrektor Krystyna Gaża, a zamykała ją i podsumowywała i wręczała nagrody Pani dyrektor Danuta Szot. Organizatorami były Panie polonistki Agnieszka Pałka i Barbara Stachowicz. Uczniowie klas piątych zaprezentowali wybrane państwa europejskie przedstawiając ich hymny narodowe, najbardziej popularne budowle, potrawy, symbole narodowe i inne "wizytówki". Wszyscy występujacy byli poprzebierani w stroje narodowe, nie obyło się bez degustacji ulubionych potraw narodowych, prezentacji tańców itp. (furorę zrobiła prezentacja greckiego tańca "zorba". Zgromadzono i pokazano imponujacą ilość rekwizytów związanych z różnymi krajami. Ta impreza naprawdę wiele nas o narodach Europy nauczyła, a wszystko to odbyło się w atmosferze wspaniałej zabawy i zaciętej rywalizacji pomiędzy klasami- państwami. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy organizatorom ( w tym grupie wolontariuszy z klas siódmych przy konsoli).

  W ramach tygodnia „Polski w Europie” odbyły się konkursy towarzyszące imprezie. Poniżej podajemy nazwy konkursów i zajęte przez poszczególne klasy miejsca.

  „Dyktando ortograficzne.”

  W kategorii klas IV-V:

  1. Żaneta Włudyka
  2. Dawid Kaczmarczyk
  3. Nikola Tworzydło, Aleksandra Koczwara, Emilia Wyrwa (ex equo)

   

  W kategorii klas VI-VII:

   

  1. Dominika Bukowiec
  2. Maria Milas, Ewelina Zych (ex equo)
  3. Milena Morydz

   

  „Konkurs Dekoracji Tematycznej” (wystrój klas klas związany z danym państwem):

  1. Klasa IVc
  2. Klasa VIIb
  3. Klasa IVb i klasa IVa (ex equo)

   

  „Konkurs na Plakat” pt. „Nasza klasa w Polsce i w Europie”

   

  Wyróżnienia: klasy IVb, IVc, IVb, IVa (ex equo)

   

   

  „Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich”

  1. Klasa IVb
  2. Klasa VIIb
  3. Klasa VIb

                                                                        Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym!

                                                                                                                 Zapraszamy do Albumu fotograficznego!(BS):>

 • Polska w Europie!

  Ten tydzień przebiega w naszej szkole pod hasłem „Polska w Europie” i jest jednym z działań przewidzianych dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród klas szkoły podstawowej rozlosowaliśmy dziewięć państw: Anglię, Niemcy, Hiszpanię, Portugalię, Włochy, Rosję, Francję, Grecje i oczywiście Polskę. Zadaniem uczniów każdej z klas było:

  - wykonanie „identyfikatorów” danego kraju, np. herbu, flagi,

  - ozdobienie drzwi sali lekcyjnej elementami charakterystycznymi dla wybranego państwa.

  Przewidzieliśmy również różnorodne zadania związane z poruszaną tematyką, które będą realizowane na matematyce, języku polskim, języku angielskim, historii, przyrodzie/geografii, plastyce czy muzyce. Przygodę z Europą zakończymy w piątek 13 kwietnia. Odbędzie się wówczas artystyczne podsumowanie tygodnia, którego gospodarzami będą klasy piąte. Zaprezentowane zostaną wierszyki tematyczne, pozwalające uczniom na zgłębienie wiedzy o naszym kontynencie. Zespoły klasowe, które wykażą się efektywną pracą zostaną nagrodzone. Zachęcamy do pełnego zaangażowania😊

   

  A.Pałka, B.Czesak

 • Grywalizacja 2018!

  Już wkrótce: 30 kwietnia i 4 maja odbędzie się międzyklasowy, drużynowy  e-turniej gier komputerowych. O szczegółach w nastepnych doniesieniach!

 • Wesołych Świąt!

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy
  Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie
  Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej
  życzą wszystkim 
  by na co dzień przeżywali swoje własne święto zmartwychwstania 
  poprzez odradzanie się w sercach miłości do najbliższych
  oraz wiarę w potęgę i miłosierdzie Zmarwychwstałego.
  Wesołego Alleluja! 

   

 • Powitanie wiosny w Lipnicy Murowanej!

  Zamiast uciekać ze szkoły na wagary, co zdarza się niestety w niektórych szkołach, nasi uczniowie zorganizowani przez Samorząd szkolny i z jegi inicjatywy, postanowili przygotować z okazji Narodzin Wiosny turniej klas na sali gimnastycznej. W dwóch grupach wiekowych (klasy IV-VI i VII-IIIgim.) pod opieką nauczycieli uczniowie przebrani w fantazyjne stroje wiosenne rywalizowali w kilku konkurencjach (m.in."Kalambury", "Kraszanki wielkanocne", "Bieg w worku", "Karaoke".Mecz siatkówki Nauczyciele-Uczniowie, który odbył się przy sporej grupie kibiców wygrali pedagodzy 3:1. Zwycięskie klasy otrzymały pamiatkowe dyplomy a druzyna Nauczycieli puchar. Uczniowie już zapowiedzieli rewanż za rok. 

                                                                                                                  Zapraszamy do Albumu!

 • Stoisko wielkanocne naszej szkoły w Niedzielę Palmową!

  Tradycyjnie w Niedzielę Palmową na lipnickim rynku znalazło sie stoisko naszej szkoły. Tym razem uczniowie oraz opiekunowie- nauczyciele prowadzili sprzedaż rękodzieła: pisanek, kraszanek, tradycyjnych palm wielkanocnych i kompozycji kwiatowych. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na współfinansowanie kosztów wykonania sztandaru szkoły.  

                                                                                                  Zapraszamy do Albumu fotograficznego!

 • Wielkanocne warsztaty palmowe 2018!

  „Święta, tradycje i zwyczaje na szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce”

   

  Dnia 19.03.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. K. Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej odbyły się warsztaty wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych oraz rękodzieła artystycznego charakterystycznego dla trzech obrządków: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego i prawosławnego w ramach projektu „Święta, tradycje i zwyczaje na szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce”. Organizatorami warsztatów byli: Małopolska Organizacja Turystyczna reprezentowana przez Pana Piotra Łężniaka i Panią Ewelinę Wierzbicką- koordynatora projektu. Drugim organizatorem była Parafia Rzymskokatolicka w Lipnicy Murowanej reprezentowana przez księdza proboszcza Mariusza Jachymczaka oraz Panią Anetę Florek. Gospodarzem i współorganizatorem była PSP w Lipnicy Murowanej z Panią dyrektor Danuta Szot oraz Panią Renatą Polek opiekunem Samorządu Uczniowskiego realizującą innowację pedagogiczną „Aktywni w szkole- aktywni w regionie” oraz współpracę samorządów uczniowskich szkół noszących imię Kazimierza Brodzińskiego.

  Na wstępie Pani dyrektor Danuta Szot powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnego działania. Warsztaty były podzielone na dwie części, w pierwszej Pani Aneta Florek zaprezentowała wykonywanie lipnickich palm i ozdób techniką tradycyjną. W drugiej części Pani Małgorzata Dulkiewicz-Michniak wraz z Panią Haliną Małecką pokazały, w jaki sposób wykonać palmę zgodnie z obrzędowością greckokatolicką i prawosławną. Opowiedziały też uczestnikom warsztatów, jak obchodzi się święta Wielkiej Nocy w cerkwi oraz tradycyjnej rodzinie łemkowskiej. Z całego powiatu przybyli uczestnicy warsztatów w postaci delegacji samorządów uczniowskich wraz z opiekunami. Gościliśmy delegacje z Bochni (PSP nr 2), Kamionki Małej, Królówki i Wojakowej. Piątą grupę stanowiły uczennice naszej siódmej klasy (Dominika Polek, Dominika Bukowiec, Julia Śliwa, Wiktoria Paprota i Anna Klimek). Warto dodać, że w takim składzie reprezentanci samorządów szkół spotkali się już po raz trzeci, realizując przyjęty rok temu scenariusz wspólnych działań.

  Należy też zwrócić uwagę na wielkie walory poznawcze związane z obrzędowością wielu kultur i religii. Uczestnicy przekonali się, że podobieństwa w symbolice świątecznej są o wiele większe od różnic, a to co dzieli obrządki jest cenne z punktu widzenia różnorodności i oryginalności ich wyznawców.

                      Największą korzyścią, jaką wynieśli uczestnicy były nowe umiejętności wykonywania palm w różnych obrzędach, kolejną, zbliżenie kultur i wyznań, trzecią integracja uczestników. Wykonane palmy wszyscy zabrali do swoich domów i szkół, a na koniec przedsięwzięcia uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe czerwone korale-wizytówkę Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

                                                         Serdecznie dziękujemy i gratulujemy organizatorom i uczestnikom.

                                                                                       Redagowali: Renata Polek i Bogdan Struzik

                                                                    Zapraszamy też do obejrzenia fotorelacji w Albumie!

 • Dzień Patronów w PSP w Lipnicy Murowanej!
  09.03.2018

  9. marca nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona. Po raz pierwszy przyjęto nową formułę obchodów. W jednym dniu uczciliśmy pamięć zarówno patrona Publicznej Szkoły Podstawowej, Kazimierza Brodzińskiego, jak i patrona Publicznego Gimnazjum, ks. Stanisława Wiśniowskiego.

        Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele św. Andrzeja Ap., którą odprawili koncelebranci: ks. proboszcz Mariusz Jachymczak i wikary ks. Marek Kuczak. Ten ostatni w swojej homilii zwrócił uwagę na wspólny mianownik życiorysów obydwu patronów, którym było umiłowanie przykazania miłości do Boga i człowieka, natomiast proboszcz naszej parafii w swoim   przesłaniu zwrócił się do wszystkich uczniów o okazywanie należytego szacunku zarówno patronom naszych szkół, jak i kontynuatorom ich misji- obecnym nauczycielom i pedagogom.
          Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście przemaszerowali w szyku paradnym do szkoły, gdzie na Sali gimnastycznej odbył się okolicznościowy apel. Na wstępie wkroczyły obydwa poczty sztandarowe i odśpiewaliśmy hymn narodowy. Potem gospodarz szkoły- Pani dyrektor Danuta Szot powitała zaproszonych gości w osobach: Wójta Gminy Lipnica Murowana- Pana Tomasza Gromali, Przewodniczącego Rady Gminy- Pana Stanisława Włodarczyka i kierownika ZOSiP, Pani Anny Cempury. 
          Z kolei zabrał głos Pan Wójt i zaprezentował w swoim wystąpieniu rolę sylwetek Patronów naszych szkół w kształtowaniu właściwych postaw  wychowanków. Zaznaczył, że w związku z wygasaniem gimnazjów należałoby w roku przyszłym, kiedy to postać ks. Stanisława po raz ostatni zostanie przedstawiona w roli Patrona lipnickiego gimnazjum (jubileusz 20-lecia!), stworzyć nową formę upamiętniania tej, jakże ciekawej postaci.

       Potem  Pani dyrektor zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia części artystycznej, którą zaprezentowali uczniowie obydwu klas siódmych, przygotowani przez Panie: Agnieszkę Pałkę, Zofię Gaurę i Martę Olszowy.  Występy uczniów wspierał zespół wokalny pod kierunkiem muzycznym Pani Małgorzaty Wiśniowskiej. W role patronów naszych szkół wcielili się znakomicie uczniowie: Kacper Żołna (ks. Wiśniowski) i Olaf Plewa (K. Brodziński). Recytacje, opisy życiorysów i ciekawe dialogi toczone przez patronów (autorski tekst P. Agnieszki Pałki) były świetnie ilustrowane obrazami i filmami a także fragmentami muzycznymi. Wszystko to odbywało się w pięknej scenografii przygotowanej przez Pania Zofię Gaurę i Katarzynę Bazarnik.
       Po zakończeniu występów Pani dyrektor podziękowała wszystkim wykonawcom i opiekunom, a następnie wręczyła puchary i dyplomy zwycięzcom w dorocznym plebiscycie uczniów na Nauczyciela Roku 2018 i Ucznia roku 2018. Jak się okazało Nauczycielem Roku w tm prestiżowym konkursie zorganizowanym przez samorząd PSP z Panią Renatą Polek na czele została Pani Marta Olszowy, natomiast Uczniem Roku Michał Krzyszkowski. Gratulujemy laureatom!

  W kolejnym punkcie programu znalazło sie pożegnanie wieloletniego pracownika naszej szkoły, Pani Lucyny Kucharskiej. Pani dyrektor Danuta Szot podziekowała jej za 35 lat ofiarnej pracy na stanowisku dyrektora, nauczyciela i nauczyciela-bibliotekarza.

       Dzień Patronów był też świetną okazją do wręczenia nagród za najpiękniejsze makiety Zamku Hogwart, które uczniowie wykonali w ramach Tygodnia z Harrym Potterem. Organizatorzy w osobach: Pani Agnieszka Pałka i Barbara Czesak wręczyli je następującym uczniom:

  I miejsce: Magdalena Szpil, Joanna Jarosz, Urszula Kaczmarczyk, Faustyna Wnęk, Lena Krzyszkowska, Emilia Rogowska, Dominika Wójtowicz, Dominika Wojdak, Wiktoria Przybyłko.

  II miejsce: Dawid Lasota, Szymon Leszczyński, Dawid Chochliński, Kacper Jodłowski, Piotr Gromala.

  III miejsce: Szymon Rogowski, Małgorzata Dominik, Emilia Wyrwa, Paweł Paprota, Fabian Morydz, Piotr Klimas, Szymon Drąg.

   

  W kolejnym punkcie programu  uroczystości Pani dyrektor poinformowała, że w związku z potrzebą wykonania sztandaru dla Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego został ogłoszony konkurs plastyczny pod nazwą „Projekt graficzny sztandaru szkoły”.

  Głównym celem Konkursu było wyłonienie najciekawszego projektu sztandaru, który będzie wzorcem lub inspiracją do wykonania sztandaru szkolnego.

   Konkurs skierowany był do uczniów PSP i chętnych rodziców. Na Konkurs wpłynęło 12 prac. Komisja Konkursu biorąc pod uwagę warunki Konkursu i kryteria oceny prac, w tym najważniejszy zapis:„Projekt prezentuje wygląd dwóch stron przyszłego sztandaru  Publicznej  Szkoły Podstawowej  w Lipnicy Murowanej, którego tematyka będzie związana z  imieniem Kazimierza Brodzińskiego ma zawierać: AWERS – pełną nazwę szkoły, obraz graficzny związany z tematyką imienia, motto lub inny cytat związany z imieniem, REWERS – wzorzec urzędowy przyznała dwa równorzędne I miejsca, II miejsce i dwa wyróżnienia:
  I miejsce Emilia Trojanowska klasa V a, I miejsce Lidia Trojanowska klasa III b PSP ,
  II miejsce Maria Milas klasa VI a
  Wyróżnienie Natalia Liszka klasa V a
  Wyróżnienie Kinga Ruszaj klasa IV c

  Laureatom wręczyła nagrody główna organizatorka : Katarzyna Bazarnik.

                                                       Relacjonował i fotografował: Bogdan Struzik, który zaprasza do lektury artykułu i obejrzenia relacji w Albumie

strona: