Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej

 

Nawigacja

 • Zwycięstwo naszych uczennic w Iwkowej!

  Dnia 29.11 w Iwkowej odbyła się uroczysta gala z okazji finału XII edycji Konkursu Poetycko-Fotograficznego. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 51 osób z czego 29 osób zostało zaproszone na uroczystą galę. Wśród zaproszonych osób znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły. Obie uczennice (Była to Zuzanna Borek i Dominika Polek) wraz z mgr Agnieszką Pałką wybrały się do szkoły im. Jana Pawła II w Iwkowej.

  Na miejscu okazało się, że Dominika Polek zdobyła I miejsce w prestiżowej kategorii ,,Interesujące zdjęcie'', w którym głównym jurorem był światowej klasy fotografik Adam Bujak. Nasza uczennica otrzymała w ramach nagrody kutą różę, tablet, tomik z XI edycji Konkursu, album z dedykacją Adama Bujaka oraz okolicznościowy dyplom. Natomiast Zuzanna Borek otrzymała wyróżnienie w dwóch kategoriach ,,Interesujące zdjęcie'' oraz ,,Wyjątkowy wiersz''. Uczennica otrzymała nagrody: drewnianą różę, długopis, kubek, smycz, tomik z XI edycji Konkursu oraz okolicznościowy dyplom.

  Jesteśmy zaszczyceni, że fotoreporterka naszej szkolnej strony internetowej zdobyła tak wielki sukces, życzymy wielu sukcesów obydwu laureatkom i zapraszamy na nastepne spotkania w ramach kółka fotograficznego.

 • Akcja charytatywna!

   

  Na szkolnym stoisku ciagle jeszcze można kupić wspaniałe, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne a na długiej przerwie w Lipnicy Murowanej oraz Górnej można nabyć pyszne kanapki i w ten sposób wesprzeć piękną akcję charytatywną. Wszystkie uzyskane środki przeznaczone będą na wsparcie finansowe leczenia naszych mam.

  Zapraszamy też do albumu fotograficznego!

 • Planszówkowa Bochnia w Lipnicy

  -Przyjdziesz do mnie na ……?

  - Komputer? tablet? komórkę? playstation? telewizor?

  - Nie, na grę planszową.......

  -Co?......., chyba żartujesz?.......zwariowałeś!………

  Tak, do dziś, mógłby potencjalnie wygadać dialog między rówieśnikami naszej szkoły….Po dzisiejszych warsztatach „Planszówkowej Bochni” takie słowa wydają się być mało prawdopodobne. Dzieci i młodzież, począwszy od klas piątych po drugą gimnazjum, brały  bowiem udział w wyjątkowych „szkoleniach” z gier strategicznych , które okazały się być wyśmienitą zabawą. Celem warsztatów w ramach projektu „Matematyk na zakupach” było min. propagowanie zdrowej i kształcącej formy spędzania wolnego czasu a także przygotowanie uczniów do korzystania nowych zasobów biblioteki szkolnej. Już od przyszłego tygodnia będzie w niej można wypożyczyć gry zakpione w ramach projektu, a większość z nich stanowić będą te przy których dziś uczniowie bawili się najlepiej!

  Jako koordynatora projektu nie dziwi mnie już zachowanie dzieci, które po „warsztatach z mPotęgi” nie chcą wychodzić z sali, ale dziś najbardziej zdumiewającym było, że młodzież klasy siódmej, która warsztaty miała w pizzerii, na zaproszenie na poczęstunek odpowiedziała „my nie chcemy pizzy, my chcemy grać”….

 • Warsztaty obliczanie wartości zakupów

  Ile zapłacę za 3 tuby pasty po 4,20 zł za sztukę? Odpowiedź to „bułka z masłem” nawet dla przeciętnego czwartoklasisty. A ile zapłacę za marchewkę po 1,90zł/kg skoro zegar wagi sklepowej wskazuje, że nabrałam jej 2,47 kg? To już nie takie proste, a przynajmniej nie w rachunku pamięciowym. Na kolejnych warsztatach z projektu Matematyk na zakupach uczyliśmy się obliczać wartość zakupu towarów sprzedawanych na wagę jak np. wędlin, mięsa, cukierków, owoców, warzyw a nawet gwoździ czy podkładek. Zajęcia wymagały od nas większego skupienia, niż poprzednie spotkania ale obie panie: K.Ligęza i D.Więcław przyznały, że śmiało moglibyśmy cofnąć się w czasie o 30 lat i stanąć za ladą w sklepie bez kasy fiskalnej. Rachunki szły nam nadzwyczaj lekko i sprawnie. Za dwa tygodnie szkolny konkurs obliczeń związanych z zakupami. Czuję się przygotowana i nadal ćwiczę licząc na tytuł mistrza  :)

  Uczestniczka warsztatów, kl VI

 • Święto Niepodległości w Lipnicy Murowanej

  Cała szko,ła zebrała się 10.X, by uczcić 99 rocznicę odzyskania niepodległości. 
  Klasy III gimnazjum i chór szkolny przygotowały część artystyczną, która miała przypomnieć drogę Polaków do wolności.
  Całość programu podkreślona została pięknym śpiewem pieśni patriotycznych i żołnierskich.
  Tutaj znakomity występ wokalny dali przede wszystkim Jakub Lis i Mateusz Leszczyński, którzy wraz z chórem oczarowali publiczność znakomitymi głosami.

   

  Zapraszamy do Albumu na fotorelację!

 • Święto Niepodległości i Dzień Patrona w Lipnicy Górnej!

  W przeddzień Święta Narodowego wszystkich Polaków w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej obchodzono Dzień Odzyskania Niepodległości a także Dzień Patrona szkoły- Józefa Piłsudskiego. Postać Naczelnika Państwa była oczywiście ściśle związana z datą 11 listopada 1918 roku, kiedy to po 123 latach niewoli Polska znowu pojawiła się na mapach świata. W pięknej, patriotycznej scenerii wystąpili uczniowie klas I i II przygotowani przez zespół wychowawców w składzie: Ewa Stachowicz, Halina Burdak i Jolanta Gos. Dzieci z wielkim przejęciem recytowały, śpiewały a nawet zespołowo grały utwory poswięcone najpiękniejszemu z naszych swiąt narodowych. Po akademii Pani Dyrektor Danuta Szot dziękowała wykonawcom i opiekunom, przypomniała o naszych narodowych tradycjach i obowiazkach, zachęciła do udziału w różnych formach świętowania i wręczyła z Panią Aleksandrą Kępą dyplomy dla tych, którzy wykonali najlepsze prace plastyczne w konkursie "Patron szkoły w oczach dzieci". Warto dodać, że współorganizatorem konkursu oraz współscenografem była Pani Aneta Kulas. Wszyscy bez wyjątku uczestnicy i goście zostali przystrojeni okolicznościowymi, biało-czerwonymi kotylionami, co stało się od kilku lat naszą piękną tradycją szkolną.  

  Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji w Albumie.                                                     Red. B.S.

  Zachęcamy do dalszego świętowania 

 • Dzień Papieski w Lipnicy Murowanej
  27.10.2017r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody tegorocznego „Dnia Papieża” pod hasłem „Idźcie naprzód z nadzieją”.
  Kultywowanie tego dnia stało się tradycją naszej placówki, by uświadamiać kolejnym, coraz młodszym pokoleniom, jakim człowiekiem, papieżem i autorytetem był Jan Paweł II. Uczniowie III klas gimnazjum przedstawili montaż słowno-muzyczny, gdzie dominującą rolę pełniły teksty z nauczania papieża. To nie jego postać, ale to co mówił stanowiło treść tego programu artystycznego.
 • Aktualizacja danych
  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Warsztaty z szacowania pojemności

  Czy możliwy jest wynik zadania tekstowego: „Pojemność wanny wynosi 500 ml”?, albo „ Basia dolała do szklanki 35 litrów soku”?. Nigdy wcześniej nie skupiałam swojej uwagi na temacie pojemności, nawet dziwiłam się swojej matematyczce, czemu irytuje się słysząc takie wypowiedzi moich kolegów i koleżanek. Teraz, muszę przyznać, rozumiem ją doskonale… Moja świadomość zmieniła się znacząco właśnie po warsztatach z szacowania pojemności, odbytych w ramach projektu „Matematyk na zakupach”. Pani Ligęza wraz z panią Więcław przygotowały dla nas cenną wystawę i pokaz, w trakcie których nie sposób było sobie nie wyobrazić i nie zapamiętać wzorcowych ilości odpowiadających 5, 10 , 50, 100 mililitrom czy 0,5, 1, 5 ,10, 15 litrom. Kolejne etapy związane z doświadczeniami przerywane były zabawami ćwiczącymi koncentrację uwagi i refleks. W części warsztatowej mieliśmy okazję przelewać i szacować ilości płynów, specjalnie w tym celu zabarwionych. Kluczowym zadaniem rozwiązywanym w grupach było ustalenie i wypisanie produktów, których pojemność mogła być podana w następujących przedziałach: 0ml -100ml, 100ml-250ml, 250ml-500ml, 1l-50l, powyżej 50l. Zadanie to, było posumowaniem nabytej i utrwalonej w trakcie warsztatów umiejętności szacowania pojemności.  Jako uczestnik warsztatów zaskoczona byłam celnością i pomysłowością moich rówieśników. Liczę na dalsze takie spotkania. Dopiero po tych zajęciach, po raz pierwszy uświadomiłam sobie znaczenie słów „przez zabawę do nauki” i muszę przyznać, że taka forma zdobywania wiedzy i umiejętności interesuje mnie najbardziej:)

  Uczestnik warsztatów.

 • „Waż odważnie a rozważnie”

  18.10.2017 r. w sali audiowizualnej odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „Matematyk na zakupach”, tym razem zatytułowane „Waż odważnie a rozważnie”. Prowadzącymi lekcję otwartą matematyki, w której wzięli udział uczniowie obydwu klas czwartych naszej PSP w Lipnicy Murowanej, były jak zwykle Panie Katarzyna Ligęza (autorka i spirytus movens projektu) oraz Dorota Więcław. Ta ostatnia rozpoczęła imprezę od opowieści o historii wag, którą zobrazowała bogatą kolekcją  urządzeń do ważenia. Ekspozycja została zgromadzona w formie olbrzymiej wystawy zajmującej całą ścianę sali audiowizualnej. Prezentowane egzemplarze były używane w placówkach handlowych od lat 70-tych ubiegłego stulecia. Pani Więcław omówiła również jednostki wagi oraz zasady ich przeliczania. Następnie wraz z Panią Ligęzą zważyły kilka nietypowych artykułów na wirtualnej wadze, zaprezentowanej dzięki użyciu tablicy interaktywnej oraz wyjaśniły zasadę działania wagi szalkowej oraz tarowania. Z każdą chwila widocznie narastało zainteresowanie tematem wśród zgromadzonych uczniów. Emocje zdecydowanie wzięły górę, gdy prowadzące panie zaproponowały  widzom, aby sami zważyli wybrane artykuły spożywcze. Były to artykuły  najczęściej kupowane przez nas w sklepach, ale z reguły ważone przez panie kasjerki. Pojawiły się też pytania problemowe, np. „Co jest cięższe, 10 dag waty, czy odważnik o ciężarze 10 dag (!), jak zważyć 1 kg jabłek nie mając odważników, czy można zważyć 2,5 kg ziemniaków, licznik wagi sięga jedynie 2000 g” itp.. Odpowiedzi na powyższe pytania pojawiły się bardzo szybko, bo młodzież wytężyła swoje umysły do maksimum, w czym pomagały eksperymenty improwizowane na poczekaniu z użyciem zgromadzonych na sali artykułów i urządzeń pomiarowych. Niezwykłych emocji dostarczyło finałowe zadanie, polegające na zważeniu na wadze dziesiętnej koleżanki z klasy. Uczestnicy bardzo szybko zrozumieli zasadę działania największej z wag i wkrótce potrafili przeliczać nominały odważników na rzeczywiste wartości. Dużym powodzeniem cieszyły się też  mini-konkursy na szacowanie wagi produktów np. należało nałożyć  do miski tyle marchewek, aby razem ważyły 3 kg, albo nabrać tyle ziemniaków, ile może zjeść przeciętna rodzina. Nie zabrakło nawet doświadczeń w ważeniu wody. Rekwizyty rozdawane widzom do obejrzenia Ci ostatni traktowali jak cenne trofea, co świadczy o wielkim zaangażowaniu młodych adeptów matematyki. Zamiast nudnych zajęć przy tablicy z kredą w ręku i mętlikiem  w głowie, ujrzeli matematykę w praktyce, tę najbardziej praktyczną, która decyduje o naszym życiu codziennym i budżecie domowym. A może ujawniły się zakorzenione w rodzinach lipnickich tradycje kupieckie?  Jedno jest pewne, aż 65 uczniów dużej dyscyplinie umysłowej, przy ogromnym zaangażowaniem i satysfakcji z rozwiązanych zadań i problemów, zdobyło spore kompetencje w dziedzinie ważenia i jednostek wagi.  Ta niezwykła „lekcja’’ pozostanie w ich pamięci na bardzo długo, zainspiruje do własnych przemyśleń w rozwiązywaniu trudnych problemów matematycznych. Tylko przez umiejętne  łączenie teorii z praktyką można uzyskać podobne sukcesy pedagogiczne, o czym przekonuje projekt „Matematyk na zakupach” .

   

  Fotoreporter Bogdan Struzik

 • „Pecunia non olet”

  Ta łacińska sentencja, autorstwa rzymskiego finansisty Wespazjana, przyświecała warsztatom numizmatycznym, które odbyły się w ramach projektu „Matematyk na zakupach”. Zaproszony gość, pan Grzegorz Kulikowski, członek Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, wprowadził nas w niezwykły świat nauki i pasji. W pierwszej części wykładu, ku naszemu zaskoczeniu, prowadzący zrewidował nasze wyobrażenia o zainteresowaniach, jako formie spędzania wolnego czasu. Wskazał konkretne korzyści płynące z hobbistycznych praktyk, od rozwoju mózgu poprzez przyswajanie wiedzy z różnych dziedzin, po te bardziej materialne. Prowadzący wyjaśnił czym jest  numizmatyka i gdzie w naszym rejonie można zobaczyć unikatową kolekcję bezcennych okazów numizmatycznych. Pokazał również przywiezioną przez siebie kolekcję monet i banknotów. Zaskoczeni byliśmy różnorodnością kształtów monet i wielkością niektórych banknotów. Wykładu można było słuchać bez końca, z każdą minutą pragnęliśmy usłyszeć coraz więcej. Mieliśmy okazję  pokazać prowadzącemu swoje „skarby”, przechowywane w domach okazy monet, przyniesione na spotkanie. Pan Kulikowski chętnie opowiadał o ich pochodzeniu, historii, znaczeniu, a także, na naszą prośbę dokonywał orientacyjnej wyceny przyniesionych monet i banknotów. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jakie czynniki wpływają na wartość dawnego środka płatniczego tj. zapotrzebowanie, popyt, wynikające na przykład z ilości wyemitowanych monet, stan banknotu itp. Spotkanie z panem Kulikowskim było wspaniałą lekcją historii, ekonomii i bezcenną lekcją wychowawczą.

  Uczestnik wykładu.

 • Serdeczne podziękowania składamy

  Urzędowi Pocztowemu i Ośrodkowi Zdrowia w Lipnicy Murowanej,

  Sklepowi Spożywczo-Przemysłowemu E. Tyrała

  oraz rodzicom naszych uczniów

  za współpracę i udostępnienie wag

  na szkolną wystawę zorganizowaną w ramach projektu

  „Matematyk na zakupach”.

   

  Zapraszamy do obejrzenia wystawy w albumie fotograficznym.

 • Dzień Papieski 2017 w Lipnicy Górnej

  16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: "Habemus papam!". Tłum zgromadzony na placu ze zdumieniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.

  W tym roku obchodzimy 39 rocznicę tego wydarzenia, po raz XVII organizowany jest Dzień Papieski w tym roku pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”.

  Pięknie wpisali się w tegoroczne obchody Dnia Papieskiego organizatorzy akademii w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipnicy Górnej. Uroczystość zgromadziła na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej (dzieło Pani Anety Kulas) całą społeczność szkolną z zaproszoną Panią Dyrektor Danutą Szot i ks. proboszczem Mariuszem Jachymczakiem. Dzieci klas drugich wystąpiły w przedstawieniu pt. „Podróż do nieba” a przygotowała je do tego siostra Joanna Szcześniak. Rozegrały się przed oczami widzów sceny ukazujące wyprawę reporterki telewizyjnej do Nieba. Tam młoda dziennikarka napotkała oprócz tradycyjnych istot boskich i aniołów świętego- Polaka, czyli Jana Pawła II. Nawet w Niebie potrafił zarazić wszystkich swoimi pasjami sportowymi, sprawił, że atmosfera niebiańskich krain stała się radosna a jego mieszkańcy jeszcze szczęśliwsi. Symboliczne sceny zostały znakomicie odegrane przez najmłodszych aktorów. Na koniec chłopiec , który wcielił się w postać papieża- świętego zwrócił się do reporterki: „Powiedz wszystkim, że Bo ich kocha i chce, abyście Wasze życie przeżyli pięknie. Jesteście przyszłością świata! Jesteście nadzieją Kościoła! Jesteście moją nadzieją!”. Potem wszyscy zebrani na sali wstali i zaśpiewali wspólnie przebój „Arki Noego pt. „Święty uśmiechnięty” (Taki duży, taki mały może świętym być…) wykonując przy tym  całą, zabawną gestykulację. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich, mogliśmy skosztować papieskich kremówek. Pani Dyrektor dziękując występującym i opiekunom wyraziła życzenie, aby niebiański spokój przetrwał w klasach jak najdłużej. 

  Czego i ja życzę- Wasz reporter i fotograf Bogdan Struzik

 • Współpraca z Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku podjęta z inicjatywy pań A.Pałka i K.Ligęza zaowocowała kolejnym spotkaniem w oddziale dziecięcym biblioteki. W czasie oprowadzania poznaliśmy regulamin biblioteki, sposób korzystania z elektronicznej karty bibliotecznej, możliwości jakie daje księgozbiór internetowy biblioteki. Poznaliśmy również strukturę biblioteki, zarówno oddziału dziecięcego jak i działu dla dorosłych, zwiedziliśmy ich pomieszczenia. Dowiedzieliśmy się jak rozmieszczone są pozycje książkowe z podziałem na odpowiednie gatunki. Zapoznaliśmy się ze sposobem korzystania z zasobów biblioteki, w tym wyszukiwania interesujących nas tytułów. Na koniec usystematyzowaliśmy nasze wiadomości nt. zasad kulturalnego zachowania się w bibliotece.

 • W minioną środę naszą szkołę odwiedził nie kto inny, ale sam Ambroży Kleks – założyciel słynnej akademii. Pojawił się na lekcji w klasie IVa, wzbudzając ogólną radość i ekscytację. Uczniowie mogli zobaczyć na żywo legendę polskiej literatury dziecięcej, a przy okazji dość wnikliwie się jej przyjrzeć. Z tego przyglądania powstały bogate opisy wyglądu pana Ambrożego. W geście wdzięczności za niespodziewaną wizytę uczniowie naklejali niecodziennemu gościowi piegi na twarzy. Przy okazji zdradził nam jeden ze swoich pilnie strzeżonych sekretów. Otóż obiecał, że niebawem odwiedzi również klasę IVb i IVc. Czekamy z niecierpliwością.

  B. Czesak

 • 10 października uczniowie naszej szkoły za sprawą Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji. Chętnych uczniów z zacięciem polonistycznym i smykałką do historii nie zabrakło. W dyktandzie wzięło udział 37 młodych patriotów ze szkoły podstawowej i 4 z gimnazjum. Zadanie było o tyle trudne, że tekst, który należało zapisać, dotyczył historii Polski, a ściślej rzecz biorąc okresu II wojny światowej. Pojawiały się zatem trudne, czasem niezrozumiałe słówka jak np. „represje”. Nie zabrakło w tym względzie pomyłek (choć lektor robił co mógł, aby czytać zrozumialeJ), stąd pojawiały się zdania typu: „Nie zważając na depresję hitlerowców, tysiące uczniów, studentów i nauczycieli zbierało się na tajnych kompletach.” Wszystkim biorącym udział w tym niełatwym dyktandzie należą się słowa uznania, a szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych uczestników – czwartoklasistów, którzy zostali po lekcjach, by propagować kulturę języka ojczystego.

  B.Czesak

 • Konkursy ,,Odblaskowej szkoły"- Konkurs Wiedzy o Ruchu drogowym

                                                Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego                                                          

  „Bądź bezpieczny na drodze”

   W dniu 5 października  w ramach programu „Odblaskowa szkoła” odbył się  Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego  pod hasłem „Bądź  bezpieczny na drodze”.

  W konkursie wzięli udział uczniowie klas V-VII, którzy odpowiadali na pytania związane z przepisami drogowymi i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.    

  Do konkursu przystąpiło 21 uczniów. Komisja konkursu po sprawdzeniu prac przyznała następujące miejsca w danej kategorii wiekowej:

  Klasa V

          Cztery równorzędne I miejsca:  Emilia Trojanowska klasa V a,  Daria Polek klasa V b,  Martyna Nabielec klasa V b, 

    Nikola  Tworzydło klas V b

  II m-ce Żaneta Włudyka klasa V b

  Klasa VI

             Trzy równorzędne III miejsca: Karol Strugała klasa VI b, Jakub Kulas klasa VI b,                  

      Kacper Stanisz klasa VI b

  Klasa VII                                                                                                                                                      

        Trzy równożędne III miejsca: Mateusz Lasota klasa VII a, Anna Klimek klasa VII b,                     

       Wiktoria Paprota klasa VII b

  Wszystkie wyróżnione osoby zostaną nagrodzone podczas podsumowania                    

   Konkursu „Odblaskowa szkoła”.

   

  Odblaskowy happening

  13 października br. przedstawiciele klas IV – VII ubrani w kamizelki, opaski i zawieszki   odblaskowe ruszyli z transparentami ulicami Lipnicy Murowanej, by promować bezpieczeństwo pieszych. Podczas przemarszu uczniowie wręczali  przechodniom ulotki zawierające treści bezpiecznego zachowania się na drodze i  konieczności noszenia   elementów odblaskowych.                                                                 

  Odwiedzając instytucje na terenie Lipnicy Murowanej, każda klasa przedstawiła hasła ze swoich transparentów  związane z noszeniem odblasków w trosce o bezpieczeństwo na drodze. Największe zainteresowanie było wśród najmłodszych odbiorców naszego marszu. W przedszkolu  dzieciakom bardzo podobały się ciekawe  stroje uczestników i kolorowe transparenty. Uczniowie tłumaczyli najmłodszym, jak ważne jest noszenie odblasków.

  Po zakończonej akcji wszystkie transparenty promujące bezpieczeństwo na drodze i  konieczność noszenia wszelkich elementów odblaskowych, prezentowane są na szkolnym korytarzu  Publicznej Szkoły Podstawowej.

   

 • Konkursy ,,Odblaskowej szkoły"- konkurs plastyczny
  16.10.2017

  KONKURSY „ODBLASKOWEJ SZKOŁY”

  Szkolny Konkurs  Plastyczny „Z odblaskami bezpieczniej”

   Pod koniec września uczniowie klas IV-VII  w ramach  konkursu „Odblaskowa szkoła” wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym   pod hasłem: „Z odblaskami bezpieczniej”. Uczestnicy konkursu przedstawili bardzo ciekawe prace, nawiązujące do tematu bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszanie się po chodniku, ukazali jak ważne jest noszenie odblasków.

  W konkursie udział wzięło udział 23 uczniów. 11 października  komisja konkursu po analizie i ocenie prac przyznała następujące miejsca w danej kategorii wiekowej:

  I m-ce Emilia Rogowska klasa IV a

  II m-ce Natalia Brydniak klasa IV b

  III m-ce Joanna Jarosz klasa IV a

   

  I m-ce Emilia Trojanowska klasa V a

  II m-ce Nikola Tworzydło klasa V b

   

  I m-ce Maria Milas klasa VI a

  II m-ce Jakub Kulas klasa VI b

   

  I m-ce Ewelina Zych klasa VII a

  II m-ce Szymon Mech klasa VII b

  III m-ce Wojciech Staszak klasa VII a

  Wszystkie prace konkursowe prezentowane są na korytarzu szkolnym.

 • Serdeczne życzenia!

  Redakcja strony życzy wszystkim pracownikom szkoły

  wszelkiej pomyślności, zdrowia i wytrwałoćci

  w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia Polaków

  w dniu Święta Edukacji Narodowej i Dnia Nauczyciela!

 • Dzień Nauczyciela w naszej szkole!

  Tradycyjnie zbliżajacy sie Dzień Edukacji Narodowej, który przypada na 14 października i jest swiętem wszystkich pracowników szkoły, a potocznie nazywany jest Dniem Nauczyciela, został uczczony uroczystą akademią na sali gimnastycznej. Wydarzenie zgromadziło całą społeczność naszej szkoły z Panią Dyrektor Danutą Szot na czele. Montaż słowno muzyczny przedstawiony przez uczniów pokazywał historię oswiaty od czsów biblijnych do współczesności w ujęciu komediowym, nie pozbawionym jednak uniwersalnych prawd o stosunkach uczeń-nauczyciel. Pokazano też sylwetki różnych typów nauczycieli, w postacie których wcielili się starsi uczniowie. Występy uczniów przygotowali nauczyciele: Panie: Renata Polek, Edyta Bazarnik, Barbara Czesak. Stronę muzyczną stanowiły wystepy chóru pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wiśniowskiej. Scenografię, jak zwykle, stworzyła Pani Katarzyna Bazarnik.Pani Dyrektor podsumowując akademię podziękowała wszystkim uuczestnikom, wykonawcom i opiekunom a także zwróciła się do najliczniejszej grupy procesu dydaktycznego- do uczniów, aby swoim postepowaniem w każdym momencie zycia szkolnego pokazywali, że szanują pracę swoich pedagogów i wychowawców. Życzyła też wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wszelkiej pomyślnosci w wykonywaniu ich niełatwego zawodu.

strona: