„Ekologia na co dzień” Kolejne zadanie związane z projektem „EKO - spotkania na Śliwkowym szlaku” zostało wykonane. Uczniowie szkoły przekazali do komisji konkursowej piękne kolorowe kartki o tematyce ekologicznej. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami. Najpiękniejsze kartki posłużyły do wykonania ulotki ekologicznej, którą uczniowie rozdawali wśród mieszkańców gminy zbierając zużyte baterie. Akcja zbiórki baterii okazała się bardzo potrzebna bowiem zebrano i przekazano do utylizacji 147 kg zużytych baterii. Dziękujemy mieszkańcom gminy za przekazane baterie, uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej za przeprowadzenie zbiórki. Stowarzyszeniu „Na śliwkowym szlaku” dziękujemy za sfinansowanie przeprowadzonych działań. Przed nami ostatni etap projektu wyjazd we wrześniu do najnowocześniejszego Zakładu termicznego Przekształcania Odpadów - Ekospalarni śmieci w Krakowie. M
Podręczniki w roku szkolnym 2018/2019
Przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 wszyscy uczniowie klas I- VIII oraz klasy gimnazjalne otrzymają darmowe podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Do obowiązków należy zakupienie zeszytów i przyborów szkolnych, stroju na zajęcia wychowania fizycznego, obuwia zmiennego i worka na "pantofle". Rodzice dzieci uczęszczających na lekcje religii dodatkowo kupują podręcznik do katechezy.
Czwarte klasy w Ojcowie!
WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO OJOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Tak to już bywa z końcem roku szkolnego, że jest to czas przeznaczony na wycieczki klasowe. Tegorocznym celem podróży klas czwartych był Ojcowski Park Narodowy. Odpoczynek na łonie natury okazał się bardzo udany, tym bardziej, że wzbogaciliśmy go o wiedzę przyrodniczą. Zaczęliśmy od chłodnych i wilgotnych korytarzy Jaskini Nietoperzowej. Wyszliśmy wyposażeni w szczęście, mądrość i bogactwo, gdyż jak głosi legenda każda kropla, która spadnie na głowę zwiedzającego pomnaża te przymioty. Naszym kolejnym celem była Brama Krakowska – imponujące, monumentalne głazy, tworzące niejako przejście. Po chwili spędzonej na robieniu zdjęć mieliśmy okazję zbliżyć się do źródełka miłości, a następnie ruszyliśmy do unowocześnionego Muzeum Przyrodniczego, gdzie podziwialiśmy ciekawe eksponaty, również te w wersji multimedialnej. Zwiedziliśmy równi
„Mickiewicz 220”
15 czerwca br. Na Sali gimnastycznej odbył się finał konkursu czytelniczego „Mickiewicz 220”, który wpisuje się w obchody 220. rocznicy urodzin naszego wieszcza narodowego i 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918r. Finaliści szkolnego konkursu w postaci trzyosobowych zespołów reprezentujących klasy od VII do III gimnazjum, które zostały wyłonione w czasie przeprowadzonych wcześniej eliminacji klasowych, stanęli w szranki konkursowe w obecności swoich koleżanek i kolegów, nauczycieli i przede wszystkim trzyosobowego jury w składzie: Pani Marta Olszowy, Pani Agnieszka Pałka i Pani Bożena Piasecka. Rozegrano cztery konkurencje turniejowe, które miały wyłonić zespoły dysponujące najlepszą znajomością życia i twórczości Adama Mickiewicza. Pierwsza konkurencja polegała na dobraniu właściwych ciągów dat, miejsc i wydarzeń związanych z życiem poety. Druga wymagała zidentyfik
Nowy rządowy program „Dobry start”
Od 1 lipca 2018r. rusza nowy program rządowy „Dobry Start”, w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300,00 zł na każde uczące się dziecko. Świadczenie to przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Przez szkołę rozumie się szkołę podstawową, dotychczasowe gimnazjum, szkołę ponadpodstawową i dotychczasową szkołę ponadgimnazjalną, z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych, szkołę artystyczną, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.
Gminny Konkurs Ortograficzny w Górnej!
Dnia 6 czerwca 2018r. odbył się w PSP w Lipnicy Górnej finał gminnego konkursu ortograficznego. W szranki stanęło 6 uczniów reprezentujacych gospodarzy z Lipnicy Górnej i PSP w Rajbrocie. Organizatorkami i fundatorkami wszystkich nagród były po raz kolejny Panie Jolanta Gos i Ewa Stachowicz. W skład jury weszli: Panie Krystyna Gaża i Małgorzata Mendel oraz Pan Bogdan Struzik. Poniżej umieszczamy wyniki konkursu gratulujac serdecznie wszystkim uczestnikom oraz organizatorom. Dzięki takim konkursom z całą pewnoscią rozwijamy umiejętnosci w dziedzinie ortografii naszego ojczystego języka.
Finał projektu w PSP Lipnica Murowana!
Nasza szkoła brała udział w projekcie ,,Śliwkowe szkoły” pod tytułem ,,Lipnicki odpust i tradycje z nim związane’’. Uczniowie klas IV, VI, VII PSP i II gimnazjum z koordynatorkami projektu Edytą Bazarnik i Agnieszką Pałką, brali udział w różnych warsztatach. Pierwszy z nich odbył się z udziałem Pani Anety Florek i dotyczył parzenia naszej regionalnej, lipowej herbaty „Lipnickiej Lipiny”. Drugi polegał na wysłuchaniu prelekcji o kramach i jarmarkach, które już od średniowiecza gościły na lipnickim rynku. Opowiadała o nich Pani Aniela Gromala. Na trzecim nasi uczniowie uczyli się piec lipnicki razowiec pod kierunkiem Pana Andrzeja Wnęka. Z kolei od członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Górnej, Pani Danuty Trojanowskiej i Pani Marty Wnęk, uczestnicy projektu dowiedzieli się wiele o tradycji kiszenia ogórków i pieczenia drożdżowego ciasta. Odbyło się też "wodowanie" beczki na ogó
,,Lipnicki odpust i tradycje z nim związane’’ czyli „Na Śliwkowym Szlaku”
Nasza szkoła bierze udział w projekcie ,,Śliwkowe szkoły” pod tytułem ,,Lipnicki odpust i tradycje z nim związane’’. Uczniowie klas IV, VI, VII psp i II gimnazjum brali udział w warsztatach. Pierwszy z nich odbył się z udziałem Pani Anety Florek i dotyczył parzenia naszej regionalnej, lipowej herbaty „Lipnickiej Lipiny”. Drugi polegał na wysłuchaniu prelekcji o kramach i jarmarkach, które już od średniowiecza gościły na naszym lipnickim rynku. Opowiadała o nich Pani Aniela Gromala. Na trzecim nasi uczniowie uczyli się o technice pieczenia chleba pod kierunkiem Pani Marty i Andrzeja Wnęków. Wkrótce zakończenie i podsumowanie projektu. Z kolei od członkiń Koła gospodyn wiejskich z Lipnicy Górnej uczestnicy projektu dowiedzieli sie wiele o tradycji kiszenia ogórków i pieczenia drożdżowego. Odbyło sie też "wodowanie" beczki na ogórki w naszej rzece Uszwicy.
Szczęśliwej drogi już czas .... Zielona Szkoła 7 dzień
Wszystko co dobre szybko się kończy. Ostatni dzień to krótka wyprawa ciuchcią do pobliskich Gąsek. Zbieraniem kamyków i muszelek pożegnaliśmy się z morzem. U wielu osób zakręciła się łza, ale mimo to z radością wracamy do Lipnicy.
Dziękujemy wszystkim za współpracę i zaufanie. Do zobaczenia w Lipnicy.
Ahoj Kamraci! Zielona Szkoła 6 dzień
Nieuchronnie zbliża się koniec naszych relacji. W Kołobrzegu odbyliśmy rejs statkiem. Morska wyprawa była dla wielu dzieci wielkim przeżyciem. Fale morskie kołysały nas i czuliśmy się jak prawdziwi marynarze. Mogliśmy w oddali podziwiać inne przepływające statki. Drugą atrakcją była latarnia morska. Chcąc dotrzeć na platformę widokową pokonaliśmy ponad 120 schodów. Jednak warto było się zmęczyć, aby w nagrodę zobaczyć piękną panoramę miasta, morza i pobliskiego portu. Mieliśmy duże szczęście uczestniczyć w uroczystej paradzie i podziwiać wjazd do centrum miasta ciuchci parowej „Pirat”. Parowóz ten wyrusza w podróż tylko jeden raz w roku, aby uczcić zbliżający się Dzień Dziecka.
Dzień Matki !
Kochane Mamy!
Z okazji Waszego Święta przesyłamy Wam z bardzo daleka moc gorących życzeń. Wszystkiego co najpiękniejsze, najcudowniejsze i najukochańsze ...... oraz dużo, zdrowia, miłości, radości i cierpliwości.
Kochające Was dzieci
P.S zapraszamy do galerii!
Konkursowy zawrót głowy! Zielona Szkoła 5 dzień
Dzisiejszy dzień był bardzo pracowity i wyzwalał wiele pozytywnych emocji. Wszystko rozpoczęło się od konkursu plastycznego na najciekawszy plakat dotyczący miejsc, które zwiedziliśmy. W myśl przysłowia „W zdrowym ciele zdrowy duch” popołudniu dominowała aktywność fizyczna. Różnica wieku nie miała żadnego znaczenia, każdy dawał z siebie wszystko, na miarę swoich możliwości. Oprócz konkurencji sportowych były również zabawy integracyjne. Z pewnością po powrocie wszystkie dzieci zapytają swoich rodziców o zabawy z dzieciństwa. Gry z pozoru łatwe sprawiły im nieco kłopotu, ale mimo to uczniowie wytrwale dążyli do celu!
Tajemnicze okazy z głębin- Zielona Szkoła 4 dzień
Kolejny dzień na Zielonej Szkole upłynął nam na poznawaniu tajemnic głębin morskich i oceanicznych. Odwiedziliśmy Park Wieloryba w Rewalu. Jego główną atrakcją był płetwal błękitny o długości 35 metrów oraz ok. 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach. W parku spędzaliśmy czas w czterech krainach tematycznych: (giganci z oceanów, potwory z głębin, osada piracka z papugami i Bałtyk). W tym miejscu uczyliśmy się przez zabawę. Zdobyliśmy wiele informacji i ciekawostek związanych z podwodnym światem. Spojrzeliśmy prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieliśmy się wreszcie, gdzie jest Nemo .
Chillout- Zielona Szkoła 3 dzień
Poranek przywitał nas pięknym słońcem ! Od rana wszyscy intensywnie pracowali nad logiem i hasłem swojego pokoju. Epizodem dydaktycznym dzisiejszego dnia było spotkanie z miłośnikiem połowów morskich. Uczniowie poznali gatunki ryb i sposoby ich łowienia. Najwięcej emocji wzbudziła flądra, którą mogli zobaczyć i dotknąć. Reszta dnia to zabawy na pobliskiej plaży oraz karmienie mew. Nie obyło się bez konkursu na najpiękniejszy zamek z piasku. Dzień zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek i śpiewem przy blasku ogniska.
Zachodnie Wybrzeże- Zielona Szkoła- 2 dzień
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, zrelaksowani z przewoźnikiem "RELAX" udaliśmy się na całodniową edukacyjną wycieczkę wzdłuż zachodniego wybrzeża (Świnoujście, Międzyzdroje, Trzęsacz). Część drogi do Świnoujścia pokonaliśmy promem. W Międzyzdrojach podziwialiśmy morze od strony molo. Czuliśmy wiatr we włosach. W Muzeum Figur Woskowych przenieśliśmy się w świat bajek, spotkaliśmy również znanych autorów, znanych piłkarzy oraz wiele postaci z bajek, świata filmu i nauki. Pełni wrażeń udaliśmy się do Planetarium na seans edukacyjny. Przenieśliśmy się w przestrzeń kosmiczną, odkrywając historię powstawania wszechświata. W nadmorskiej tawernie delektowaliśmy się pyszną pizzą. W drodze powrotnej nie omieszkaliśmy się zatrzymać w Trzęsaczu, aby zobaczyć jedyne w Europie ruiny kościoła, który został zniszczony przez morze. Szczególne zainteresowanie tym miejscem było wśród
Z południa na północ- Zielona Szkoła-1 dzień- Ustronie Morskie 2018r.
Po długiej nocnej podróży dotarliśmy szczęśliwie na miejsce! Ustronie Morskie przywitało nas piękną i słoneczną pogodą, a morze szumem fal. Pierwszym zabawom na piaszczystej plaży towarzyszyły niezapomniane emocje. Zdążyliśmy rozegrać mecz towarzyski Lipnica-Japonia (10:0), który był zapowiedzią czerwcowego mundialu! Po wykwintnym obiedzie udaliśmy się na krótki spacer i pocztę, aby poznać okolicę i wysłać pocztówki. Przed kolacją odbyły się zajęcia na których omówiono trasę, którą przebyliśmy i zwróciłyśmy uwagę na walory przyrodniczo - turystyczne związane z określaniem kierunków świata. Następnie każdy uczeń otrzymał identyfikator uczestnika Zielonej Szkoły. Złożonym podpisem każdy zatwierdził wspólnie opracowany regulamin pobytu na Zielonej Szkole.
KONKURS Z NAGRODAMI!
Już niedługo!
SZKOLNY KONKURS
„Adam Mickiewicz w 220 rocznicę urodzin- literatura w pełni narodowa”Nagrody: książki Adama Mickiewicza
Wielki Finał konkursu już 15 czerwca: teleturniej 1z10
Zapraszamy do udziału
i czytania dzieł Mickiewicza!
Klimatyczny Tydzień
„Klimatyczny tydzień” dalszy ciąg działań w ramach projektu „EKO- spotkania na Śliwkowym szlaku”. W dniach 11-18 maja uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w prelekcjach na temat „Przyczyn, skutków i sposobów przeciwdziałania globalnemu ocieplaniu się klimatu”. Każda klasa otrzymała zadanie polegające na wykonaniu dekoracji drzwi o tematyce ekologicznej: Segreguj śmieci, nie wypalaj traw, oszczędzaj wodę, oszczędzaj światło, nie pal śmieci, nie zanieczyszczaj wody, nie zanieczyszczaj powietrza, rzadziej korzystaj z samochodu, chroń warstwę ozonową – unikaj produktów zawierających freon. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym. Kolejnym działaniem będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej zaprojektowaną ekologiczną kartkę lub plakat oraz wykonanie i rozdanie ulotek informacyjnych wśród mieszkańców gminy na temat zmian klimatycznych. Dziękujemy wszys
Dzień Matki w Lipnicy Górnej!
Zapraszamy do Albumu Fotograficznego na relację z tej pięknej uroczystości.
Biegi o Puchar Wójta po raz 40!
Tegoroczne Jubileuszowe Biegi o Puchar Wójta odbyły się juz po raz 40, o czym przypomniał wszystkim zebranym na boisku LKS "Macierz" w Lipnicy Murowanej pomysłodawca i wielokrotny organizator tej najwiekszej masowej imprezy, Pan Honoriusz Piech. Pani Dyrektor Danuta Szot życzyła wszystkim bez wyjątku uczestnikom biegu ukończenia konkurencji, co zostanie uhonorowane wręczeniem pamiątkowego złotego medalu. Pani sekretarz gminy Danuta Musiał oficjalnie otwarła biegi i udała się wraz z Panią dyrektor i delegacją uczniów, aby złożyc kwiaty na tablicy upamiętniajacej ofiary walki o wolność i niepodległość Polski w 100 rocznicę jej odzyskania. Rozpoczęła sie część sportowa imprezy, którą przygotowali nauczyciele PSP w Lipnicy Murowanej pod przewodnictwem Pani Renaty Polek i Pana Krzysztofa Janiczka. Potem odbyły się biegi we wszystkich kategoriach, a na koniec Pan Wójt Tomasz Gromala razem z Pa
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Galeria zdjęć
brak danychMapa