Serdeczne życzenia!
Redakcja strony życzy wszystkim pracownikom szkoły
wszelkiej pomyślności, zdrowia i wytrwałoćci
w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia Polaków
w dniu Święta Edukacji Narodowej i Dnia Nauczyciela!
Dzień Nauczyciela w naszej szkole!
Tradycyjnie zbliżajacy sie Dzień Edukacji Narodowej, który przypada na 14 października i jest swiętem wszystkich pracowników szkoły, a potocznie nazywany jest Dniem Nauczyciela, został uczczony uroczystą akademią na sali gimnastycznej. Wydarzenie zgromadziło całą społeczność naszej szkoły z Panią Dyrektor Danutą Szot na czele. Montaż słowno muzyczny przedstawiony przez uczniów pokazywał historię oswiaty od czsów biblijnych do współczesności w ujęciu komediowym, nie pozbawionym jednak uniwersalnych prawd o stosunkach uczeń-nauczyciel. Pokazano też sylwetki różnych typów nauczycieli, w postacie których wcielili się starsi uczniowie. Występy uczniów przygotowali nauczyciele: Panie: Renata Polek, Edyta Bazarnik, Barbara Czesak. Stronę muzyczną stanowiły wystepy chóru pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wiśniowskiej. Scenografię, jak zwykle, stworzyła Pani Katarzyna Bazarnik.Pani Dyrektor podsumow
Literatura i sztuka w bibliotece
28 września uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z przesympatyczną powieściopisarką i dziennikarką - Moniką Sawicką, zorganizowanym przez GBP w Lipnicy Murowanej.
Na początek rozmawialiśmy o marzeniach i planach na przyszłość, a później rozpoczęły się warsztaty plastyczno-literackie. Naszym zadaniem było stworzenie „Książki moich marzeń”. Wszyscy pełni entuzjazmu wzięli się do pracy. Nawet chłopcy, już od pierwszej chwili mocno się zaangażowali, bo chcieli jak najszybciej stworzyć własne dzieła. Każdy wybrał okładkę, tytuł i przede wszystkim marzenie, które chciałby opisać w swojej książce – skarbcu marzeń. A marzenia były różnorodne…
Od barteru po giełdę - wykład p.E. Bazarnik
Jak ludzie pierwotni wymieniali między sobą różnorakie przedmioty ? Jak płacili w dawnych czasach, gdy nie było kart kredytowych? Co się działo, zanim człowiek wynalazł metalowy krążek z drogiego kruszcu, a potem banknoty ? Ludzie handlowali na wiele lat przed tym, zanim wynaleźli pieniądze. Zatem czym płacili ???? Te i inne ciekawostki dotyczące pieniądza poznali uczniowie na niezwykle ciekawym wykładzie p.Edyty Bazarnik poprowadzonym w ramach projektu Matematyk na zakupach. Była to zarazem inspirująca lekcja otwarta z udziałem klas piątych i nauczycieli: p.R.Polek i K.Ligęzy. Wykład był również znakomitym nawiązaniem i podsumowaniem przewodnickich opowieści o średniowiecznym handlu w Krakowie z niedawno odbytej wycieczki do podziemi Rynku Głównego w Krakowie.
Uczniowie klas siódmych w podróży po Polsce.
W dniu 29 września 2017 roku grupa 42 uczniów z klasy VII a I VII b wyruszyła w podróż do województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy wycieczki zobaczyli przepiękny pałac w Oblęgorku, w którym mieszkał wielki polski pisarz Henryk Sienkiewicz. W domu, który obecnie pełni funkcję muzeum uczniowie mieli możliwość poznania epizodów z życia pisarza, jego codziennych zajęć, upodobań oraz twórczości literackiej. Zobaczyli również pomieszczenia, oryginalne meble i przedmioty codziennego użytku z okresu, kiedy w pałacyku (podarowanym pisarzowi przez naród polski) przebywał Henryk Sienkiewicz. Uroczystość wręczenia pisarzowi aktu notarialnego pałacu w Oblęgorku wraz z całą, 4-tomową dokumentacją odbyła się w czasie jubileuszowych obchodów w dniu 22 grudnia 1900 roku. Kolejnym punktem podróży była piesza wędrówka z miejscowości Święta Katarzyna na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich Łysicę. Pogoda
Matematyk na zakupach
Trudno w Lipnicy nie zauważyć, że szkoła po raz drugi rozpoczęła realizację projektu w ramach programu mPotęga, tym razem pt. Matematyk na zakupach. Za nami już kilka form realizacji zakończonych sukcesem. Ruszyły min. warsztaty matematyczne; ze względu na podział na grupy wiekowe odbyło się już kilka spotkań o różnej tematyce. Dzieci poznały min. krótką historię pieniądza, ciekawostki o obowiązujących monetach i banknotach, nauczyły się biegle zliczać kwoty, szacować wartość zakupów, sprawnie obliczać kwotę do zapłaty i resztę z zakupów za pomocą obliczeń pisemnych i na kalkulatorze. Absolutnym hitem i kwintesencją nauczania matematyki przez działanie i doświadczenie okazał się warsztat: czy potrafię już szacować? Sala lekcyjna dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców zamieniła się w prawdziwy sklep, a uczniowie dostając do ręki koszyk na zakupy i banknot 20zł mieli za zadanie tak dokon
Warto było, warto...
Wycieczka do Niepołomic i Krakowa, w której udział brało ponad osiemdziesięcioro uczniów naszej szkoły okazała się niezwykle bogata programowo. Edukacyjną wyprawę rozpoczęliśmy od wykładu a następnie seansu w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym. Kolejne punkty programu rozgrywały się w samym sercu Krakowa. Mieliśmy okazję wspiąć się na wzgórze Wawelskie i podziwiać Zamek Królewski oraz Bazylikę Archidiecezjalną św. Stanisława i św. Wacława. Stąd rozlegał się równie piękny widok na Wisłę i życie toczące na jej bulwarach. Na rynek dotarliśmy ulicą Kanoniczą pełną renesansowych i barokowych kamienic. Nie zabrakło też towarzyszących krakowskiemu życiu atrakcji turystycznych: cudnych dorożek, występujących magów, artystów muzyków, ludzi w strojach krakowskich promujących miasto, pokazu gigantycznych baniek mydlanych itp. Sukiennice, kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, kamienice
KONKURS "ODBLASKOWA SZKOŁA"
KONKURS „ODBLASKOWA SZKOŁA”
Nasza szkoła przystąpiła w bieżącym roku szkolnym do konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Akcja „Odblaskowa szkoła” daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.
W związku z udziałem w konkursie: „ODBLASKOWA SZKOŁA” zaplanowano szereg działań z udziałem naszych uczniów. Nasi uczniowie wezmą udział w konkursie plastycznym, oraz w konkursie z wiedzy o ruchu drogowym, przeprowadzimy lokalny happening, aby uświadomić wszystkim jak zadbać o swoje bezpi
Sprzątanie Świata
W dniu 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w 24 edycji akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata 2017” pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce".
Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Młode pokolenie powinno być świadome, jakie korzyści wynikają z segregacji odpadów oraz z poszanowania środowiska stosując zasady Gospodarki o Zamkniętym Obiegu. Mimo wielu cennych inicjatyw w celu ochrony zasobów przyrody wciąż zaśmiecamy środowisko. Trzeba zadać pytanie: Czy będą takie lata, kiedy akcje „ Sprzątanie świata” będzie tylko wspomnieniem? Na to pytanie musi odpowiedzieć każdy z nas.
Nowy rok szkolny uważam za rozpoczęty…….
Takimi słowami, niekoniecznie wyczekiwanymi przez odbiorców, powitała nas pani Dyrektor po wakacyjnej przerwie. Oczywiście nie sposób nie przyznać, że wakacje musiały się kiedyś skończyć, ale żeby tak szybko….Na szczęście poniedziałkowy ranek był chłodny i deszczowy, co wystarczyło na otarcie łez.
Konkurs grantowy wygrany!
Z wielką radością informujemy, że Fundacja mbanku po raz drugi przyznała dotację w ramach programu mPotega, tym razem na realizację projektu „Matematyk na zakupach” autorstwa pani Katarzyny Ligęzy. W ramach projektu przewidziane są:
- cykliczne warsztaty dla uczniów klas IV-VII PSP oraz II PG
Dowozy uczniów w dniu 04.09.17
DOWÓZ
Autobus Bus
7.20- Borówna 7.00- Wyski Dział
7.30- Lipnica Górna 7.20- Krasna Góra
7.40- Lipnica Dolna 7.35- Granice + Działy
ODWÓZ
Autobus Bus
11.00- Lipnica Dolna 11.00- Granice + Działy
11.15- Borówna + Lipnica Górna 11.15- Krasna Góra
Podręczniki w roku szkolnym 2017/2018
Przypominamy, że w roku szkolnym 2017/2018 wszyscy uczniowie klas I VII oraz klasy gimnazjalne otrzymają darmowe podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Do obowiązków rodziców należy zakupienie zeszytów i przyborów szkolnych, stroju na zajęcia wychowania fizycznego, obuwia zmiennego i worka na "pantofle". Rodzice dzieci uczęszczających na lekcje religii dodatkowo kupują podręcznik do katechezy.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Serdecznie zapraszamy
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 ,
które odbędzie się 4 września tj. w poniedziałek o godz. 7.30.
Spotkanie inaugurujące rok szkolny rozpocznie się pod Dworem Ledóchowskich, gdzie uczcimy pamięć ofiar II wojny światowej, a następnie przemaszerujemy do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę św o godz 8.00. Dalsza część rozpoczęcia roku szkonego odbedzie się na sali ginastycznej szkoły.
Pasowanie, lista klas pierwszych, wyprawka.
Uroczyste ślubowanie klas pierwszych, odbędzie się podczas akademii rozpoczynającej rok szkolny tj. 4 września, na sali gimnastycznej szkoły.
Spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów biorących udział w pasowaniu i ślubowaniu odbędzie się 29 sierpnia o godz.17.00 w szkole w Lipnicy Murowanej.
Harmonogram dowozów i odwozów
Aktualny rozkład jazdy atobusu i busa szkolnego ukaże się na stronie internetowej szkoły 28.08.17r.
Innowacja "Poczytaj mi kolego"
„Do nauczania i uczenia się
te trzy środki pomocnicze są nieodzowne:
po pierwsze – książki,
po drugie – książki,
po trzecie – książki,
bez nich nic nie pomogą nasze wysiłki.”
Stanisław Konarski
W Zespole Szkół w Lipnicy Murowanej. przeprowadzona została innowacja „Poczytaj mi kolego”. Przeznaczona była dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej a realizowana od listopada 2016r. do końca maja 2017r. Autorami innowacji były: Aleksandra Kępa, Elżbieta Czauderna, Grażyna Bielewicz – Gorczyca, Iwona Wnęk, Halina Burdak, Ewa Stachowicz i Jolanta Gos.
Zakończenie roku szkolnego. Pożegnanie klas trzecich!
W końcu nadszedł oczekiwany koniec roku szkolnego a z nim uroczystości i zdarzenia, które na długo utkwią w naszej pamięci. Najpierw tradycyjna msza św. koncelebrowana w kościele św. Andrzeja z homilią ks. katechety. Potem przemarsz do budynku szkolnego za pocztami sztandarowymi. Wreszcie część oficjalna z zaproszonymi gośćmi: Panem Wójtem Tomaszem Gromalą, proboszczem parafii Mariuszem Jachymczakiem i Panią Kierownik Anną Cempurą. Nie mogło się obyć bez hymnu państwowego i przeazania sztandarów nowym pocztom. Potem głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Szot, która dokonała krótkiej syntezy mijajacego roku, zwróciła uwagę na liczne osiągniecia naszych wychowanków, ale zauważyła, że nasza szkoła nie mogłaby normalnie funkcjonowac bez wsparcia organu prowadzącego. Podziękowała za owocna współpracę obecnym na uroczystości przedstawicielom miejscowego samorządu. Nastepnie razem z Panem Wójtem i
Konkurs "Najlepszy Ekolog Szkoły"
Dobiegł końca kolejny rok zbiórki surowców wtórnych w ramach konkursu o tytuł „Najlepszego Ekologa Szkoły 2016/2017”
W tym roku szkolnym zebraliśmy:
Makulatura: 1131 kg,
Zakrętki: 309.6,50 kg,
Baterie: 71.2kg
Wyniki konkursu:
Kategoria ogólna
I miejsce Marek Merecik , Igor Florek
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Galeria zdjęć
brak danychMapa