Od poniedziałku 16.10.23 r. poszerzamy nasze słownictwo. Wchodzimy w innowację pod hasłem "Słówko tygodnia". Co tydzień na jednej ze szkolnych gazetek będzie pojawiało się słówko, które warto znać, a które może sprawiać trudność. Czytamy i zapamiętujemy. Działanie podsumujemy quizem, a najbardziej pojemną pamięć nagrodzimy.
Projekt "Słówko Tygodnia"
Dzień Edukacji Narodowej 2024
- 10
Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy Galą Oscarowo Jabłkową. Samorząd Uczniowski nominował w poszczególnych kategoriach liczne grono nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W trakcie wręczania Jabłkowego Oscara nie brakowało zaskoczenia z nominacji i gromkich braw. Laureatom gratulujemy:)))
Gratulujemy również przyjętym do grona starszych uczniów Naszym Czwartakom i Ich Wychowawcom Pani Annie Kądziołce i Pani Bożenie Piaseckiej.
Na zakończenie gali zostali uhonorowani recytatorzy, którzy zdobyli najwięcej punktów w I etapie Gminnego Konkursu Recytatorskiego " Słowem malowane"
Wycieczka klas piątych do Czchowa i okolic
- 2
6 października 2023 r. klasy piąte wraz z wychowawcami udały się na integracyjną wycieczkę do niedalekiego Czchowa i okolic.
Napięty plan wyjazdu rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku w Czchowie oraz wystawy eksponatów w Parku Militariów.
Po krótkiej zabawie na świeżym powietrzu w Miejskim Parku Zieleni "Grodzisko" udaliśmy się do Wytrzyszczki na przeprawę promową przez Dunajec i dalej ruszyliśmy w pieszą wycieczkę po miejscowości Tropie.
Na miejscu zwiedziliśmy Pustelnię i Źródło św. Świerada, a także przeszliśmy Kalwarią polskich świętych, aby potem udać się pod Sanktuarium św. Pustelników Świerada i Benedykta, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam kilka ciekawych legend związanych z początkami chrześcijaństwa w Polsce.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na lotnisku w Łososinie Dolnej, gdzie uczniowie mogli podziwiać eksponaty Aeroklubu Podhalańskiego oraz posłuchać opowieści doświadczonego pilota.
Ostatnim przystankiem na trasie było Gospodarstwo Agroturystyczne Wiśniowy Gaj w Kobyłczynie, gdzie oprócz ciepłego posiłku na dzieci czekały liczne atrakcje w tym warsztaty edukacyjne i karmienie zwierząt.
Zapraszamy do Albumu fotograficznego i oglądnięcia pełnej fotorelacji z naszego wyjazdu :)
ODBLASKOWA SZKOŁA
- 1
Nasza szkoła bierze udział w akcji „Odblaskowa szkoła”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży poprzez promowanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim noszenie elementów odblaskowych przez dzieci. Wszyscy uczniowie są wyposażeni w elementy odblaskowe. Uczniowie klas pierwszych podczas zajęć wykonali piękne prace plastyczne pt." Moja droga do szkoły". Dzieci wiedzą jak ważnym elementem garderoby każdego człowieka jest odblask ! Zachęcają również innych do ich noszenia.
"Angielski jest fun-tastyczny"
Nasza szkoła dołącza do II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Angielski jest fun-tastyczny!"
Uczniowie klas trzecich przez cały rok szkolny będą mierzyć się z licznymi zadaniami projektowymi, dzięki którym m.in. zwiększą motywację do nauki języka angielskiego oraz rozwiną wiarę we własne możliwości językowe. Efekty realizacji tych działań będzie można śledzić na stronie szkoły i Facebooku naszej placówki :)
Głównymi celami projektu są:
- pokazanie dzieciom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego;
- rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi;
- zapoznanie uczniów i nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania.
Spotkanie z policjantami - Lipnica Górna
3 października 2023 r. naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu – Pan Paweł Motak oraz Pan Jacek Kupiec. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Panowie policjanci przećwiczyli z uczniami umiejętność przechodzenia przez jezdnię, rozpoznawanie kierunków: w lewo, w prawo, zachęcili do noszenia elementów odblaskowych i uświadomili, jak ważne dla ratowania zdrowia i życia ludzi jest umiejętne wzywanie pomocy oraz zapamiętanie numeru alarmowego.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia oraz poswięcony nam czas.
Dzień Chłopaka 2023
- 16
Z okazji Dnia Chłopaka
Wiele uśmiechow, a mało złości,
Jak najmniej smutków,duzo radości,
życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego!
W piątek 29.09.23 r. świętowaliśmy Dzień Chłopaka w naszej szkole. Chłopcy otrzymali prezenciki, były gry i dobra zabawa.
Zobaczcie jakie piękne krawaty można było podziwiać z okazji Święta naszych kolegów;)
Szpilówka zdobyta!
- 7
Szpilówka zdobyta:)))
Uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami udali się malowniczą trasą na wieżę widokową na Szpilówce (516m n.p.m.).
Podczas wędrówki niebieską ścieżką turystyczną "Niepodległa" uczniowie zatrzymali się w miejscach upamiętniających wydarzenia II Wojny Światowej i Powstania Styczniowego. Po wyjściu na wieżę, przy tak pięknej pogodzie mogliśmy podziwiać zachwycające widoki na cztery strony świata.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzania urokliwych miejsc Pogórza Wiśnickiego czy Beskidu Wyspowego.
Spotkanie z Pisarką.
- 10
Anna Czerwińska-Rydel (ur. 7 września 1973 w Gdańsku) – polski muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.
Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach: Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie (2010); W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie (2011); Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku (2012); Mój brat czarodziej – opowieść o Irenie i Julianie Tuwima (2013); Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim (2013); Fotel czasu – opowieść o Aleksandrze Fredrze (2013); Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim (2014); W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim (2014); Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie (2014); Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim (2014); Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim (2014); Piórem czy mieczem? Opowieść o Henryku Sienkiewiczu (2016).
Anna Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce.
Na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne.
Autorka za publikacje w roku 2011 otrzymała Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Kreacje, a za książki wydane w roku 2012 otrzymała nagrodę Sztorm Roku w kategorii Literatura oraz dwukrotnie została nominowana do nagrody Splendor Gedanensis – za rok 2012 i za rok 2013. Jej książka „Wszystko gra” otrzymała wiele prestiżowych nagród, m.in. I nagrodę Bologna Ragazzi Award w kategorii „Non Fiction”, nominację do nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2014, została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Honorową Listę IBBY. Książka „Fotel czasu” została nominowana do Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy.
Odblaskowa Szkoła
26 września w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” ulicami Lipnicy przemaszerowali „odblaskowi” uczniowie klas IV. Celem happeningu było promowanie bezpieczeństwa na drodze wśród uczniów i mieszkańców poprzez zwrócenie uwagi na konieczność obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie zaopatrzeni w samodzielnie wykonane transparenty głośno skandowali „odblaskowe hasła i rymowanki”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tej ważnej akcji
Wyniki konkursu
-
Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”!
Uczniowie klas 1-3 otrzymają mobilną pracownię komputerową składającą się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.
Konkurs jest dofinansowany z projektu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
-
Odbiór laptopów dla uczniów klas czwartych
Szanowni Państwo.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej zaprasza do sekretariatu szkoły po odbiór laptopów dla uczniów klas czwartych w związku z realizacją programu Ministerstwa Cyfryzacji 'Laptop dla ucznia” w następujących terminach:
27 września 2023 r. w godzinach od 7.00 – 15.00
28 września 2023 r. w godzinach od 7.00 -15.00
29 września 2023 r. w godzinach od 11.00 – 14.00
Proszę o zapoznanie się z oświadczeniem oraz umową, które będziecie Państwo zobowiązani podpisać podczas odbioru laptopa oraz przygotowanie danych niezbędnych do podpisania umowy:
- pesel dziecka
- pesel rodzica odbierającego laptop
- adres poczty elektronicznej rodzica
- numer telefonu komórkowego rodzica
Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
Regulamin Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej
Pod hasłem: „ Bądź bezpieczny na drodze”
Konkurs jest jednym z działań realizowanych w ramach
OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ODBLASKOWA SZKOŁA” – EDYCJA 2023 ROK
Organizatorzy konkursu:
Urszula Trojanowska, Katarzyna Bazarnik, Joanna Zych
Cele konkursu:
• głównym celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego rowerem.
• samodzielne pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przy wykorzystaniu różnych źródeł informacji, w tym technologii komputerowej.
• rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.
3. Uczestnicy konkursu:
Uczestnikami konkursu są uczniowie /zarówno dziewczęta jak i chłopcy/ klas V – VIII
I grupa klasy V- VI
II grupa klasy VII-VIII
4. Zgłoszenia:
Udział w konkursie należy zgłaszać do organizatorów Konkursu do dnia 26.09.2023 r.
5. Termin Konkursu:
05.10.2023 r.
Kl. V-VI lekcja 2 sala artystyczna,
Kl. VII-VIII lekcja 3 sala artystyczna
6. Przebieg konkursu:
Konkurs „Bądź bezpieczny na drodze” składał się będzie z jednego etapu – teoretycznego, który będzie polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z 25 pytań, ze znajomości przepisów ruchu drogowego.
Z tego etapu wyłonionych zostanie 3 uczniów w każdej grupie wiekowej .
7. Zakres i literatura do konkurs:
Konkurs obejmuje sprawdzenie wiedzy przewidzianej w programie nauczania wychowania komunikacyjnego w szkole podstawowej.
Literaturę stanowią: Kodeks Drogowy, podręczniki do techniki i wychowania komunikacyjnego, czasopisma tematyczne oraz portale internetowe publikujące zagadnienia związane z BRD.
8. Podsumowanie Konkursu:
Podsumowanie Konkursu odbędzie się pod koniec października 2023 roku.
9. Nagrody i wyróżnienia.
Nagrodami w Konkursie będą dyplomy dla trzech najlepszych zawodników Konkursu w każdej grupie wiekowej.
KONKURS PLASTYCZNY „NOŚ ODBLASKI - BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE ”
Regulamin Konkursu Plastycznego
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej
Pod hasłem: „ NOŚ ODBLASKI - BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE ”
Konkurs jest jednym z działań realizowanych w ramach
OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ODBLASKOWA SZKOŁA” – EDYCJA 2023 ROK
Organizatorzy konkursu:Urszula Trojanowska, Katarzyna Bazarnik, Joanna Zych
CELE KONKURSU
- Poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- Bezpośrednie zaangażowanie uczniów w tematykę ruchu drogowego.
- Promowanie noszenia elementów odblaskowych.
UCZESTNICY
Konkurs adresowany jest do uczniów klas I- III i klas IV –VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej
PRACE KONKURSOWE
- każdy uczestnik w ramach konkursu może wykonać jedną pracę
- technika wykonania pracy: DOWOLNA
- format A3
- praca konkursowa powinna być przygotowana samodzielnie przez uczestnika konkursu
- pracę konkursową należy opisać na odwrocie (drukowanymi literami): imię, nazwisko oraz klasa, którą reprezentuje autor
- termin składania prac: do 5 października 2023r. /organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu/
- prace konkursowe należy składać do organizatorów.
ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD
- Prace zostaną ocenione przez komisję (powołaną przez organizatorów) według następujących kryteriów:
- samodzielność wykonania
- zgodność z tematem
- indywidualny i twórczy sposób wypowiedzi
- oryginalność środków wyrazu
- ogólne wrażenia estetyczne
2. Komisja, spośród prac biorących udział w konkursie i spełniających wymienione kryteria, wyłoni trzy zwycięskie prace z każdego poziomu edukacyjnego:
Kategoria I – klasy I - III
Kategoria II – klasy IV-VIII3. Decyzja Jury konkursu jest ostateczna.
4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 30 października 2023 r.
Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej /ze względów organizacyjnych, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ewentualnej zmiany terminu/.
NAGRODY
- Laureatom konkursu zostaną przyznane dyplomy i upominki.
- Kopie najciekawszych prac zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły
- Prace konkursowe zostaną wyeksponowane na korytarzu Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej, na tzw.” Galerii na płocie”.
"Pies który jeździł koleją"
W czwartek 28 września uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w przedstawieniu zainspirowanym książką Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją". Aktorzy przybliżyli dzieciom przygody psa Lampo, które miały miejsce we Włoszech. Pokazali historię przyjaźni między człowiekiem, a psem, przywiązanie, tęsknotę oraz oddanie. Widzowie z zaciekawieniem poznawali losy psiego bohatera.
Uczniowie klas II w Borówkowym Roju
- 7
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody uczniowie klas II wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do pobliskiego Borówkowego Roju. Gospodarze, Państwo Markowscy przygotowali dla uczniów szereg atrakcji: ognisko z kiełbaskami, karmienie zwierząt, warsztaty edukacyjne, gofry. Piękne widoki, dużo fajnej zabawy, niesamowity klimat i atmosfera stworzona przez Gospodarzy sprawiła, że jest to zdecydowanie jedno z naszych ulubionych miejsc, które co roku chętnie odwiedzamy Borówkowy Rój
Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu #laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci
Warsztaty parzenia lipnickiej lipiny
- 6Nie może być nic przyjemniejszego, niż ciepła lipowa herbatka z miodem lub z sokiem malinowym w chłodny dzień. Klasy 7 brały udział w warsztatach „Z lasów aspiryna, to Lipnicka jest lipina” organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Górnej we współpracy z Lasami Państwowymi.
Nasza szkoła laureatem konkursu "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"
Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”!
Uczniowie klas 1-3 otrzymają mobilną pracownię komputerową składającą się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.
Konkurs jest dofinansowany z projektu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
OFERTA SZKOLEŃ I WARSZTATÓW DLA RODZICÓW
W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym chcemy zaprosić Państwa do zapoznania się z ofertą warsztatów, szkoleń realizowanych przez naszą Poradnię. Skierowana jest ona do szkół, dzieci i ich rodziców.
Udział w warsztatach możliwy jest po wcześniejszym złożeniu wniosku w sekretariacie. Wzory znajdą Państwo w zakładce "Druki do pobrania"
Zapraszamy do udziału!
2
Uczniowie klas I w Borówkowym Roju
27.09.23 r. klasy 1a, 1b odbyły pierwszą szkolną wycieczkę do Borówkowego Roju. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem malowały swoje drewniane zwierzątka, uczestniczyły w pogadance na temat tropów zwierząt występujących w naszym Parku Krajobrazowym, zbierały pieczątki z tropami zwierząt na ścieżce przyrodniczej. Dużo radości sprawiło im karmienie kóz i królików oraz wspólna zabawa
EKOCZYTANKI w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipnicy Murowanej
- 2
W dniu 19.09.2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipnicy Murowanej odbyło się spotkanie autorskie, którego przedmiotem były "Eko-czytanki" Dominiki Gołąb.
W spotkaniu udział wzięły klasy szóste z naszej szkoły. W trakcie spotkania autorskiego odbyły się warsztaty, podczas których młodzież uzupełniła swoją wiedzę z dziedziny ekologii, gazów cieplarnianych, globalnego ocieplenia, wycinki lasów. Nasi uczniowie poznali pojęcie śladu węglowego i sposobów zmniejszania jego emisji.
Spotkaniezostało zrealizowane za pośrednictwem Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Zielonki.
Projekt finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Warsztaty "Majsterkowo" w Castoramie
- 33
19 września 2023 r. klasy trzecie wzięły udział w warsztatach Majsterkowo organizowanych przez Castoramę w Krakowie.
Uczniowie poznali techniki wykonania prostej zabawki oraz zostali zainspirowani do wykonania własnego dzieła - sowy, z materiałów, które można znaleźć w każdym domu.
Poprzez zabawę dzieci uczyły się samodzielności, doskonaliły precyzyjność i rozwijały kreatywność. Dowiedziały się również jak dbać o środowisko oraz troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie.
Wspólne majsterkowanie okazało się idealnym sposobem na rozwijanie wyobraźni i umiejętności manualnych oraz budowanie więzi pomiędzy uczniami i opiekunami
Sprzątanie Świata 2023
- 13
15 września 2023 r. nasza szkoła jak co roku wzięła aktywny udział w jubileuszowej juz akcji „Sprzątanie Świata”. Tegorocznym hasłem 30 juz edycji było „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Klasy IV wykonały piękne plakaty ukazujące co według nich znaczy to hasło, a starsi uczniowie ruszyli sprzątać zakątki Lipnicy. Bardzo cieszy nas fakt,ze z roku na rok zbieramy coraz mniej śmieci.
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Uczniowie klas I-III wzięli udział w WYJĄTKOWYM PIKNIKU. Gmina Lipnica Murowana oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Górzanie" w Lipnicy Górnej dla bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców gminy z udziałem funkcjonariuszy służb mundurowych odbyła liczne pokazy w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego! Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali wykładu na temat bezpieczeństwa oraz chętnie włączali się w warsztaty prowadzone przez funkcjonariuszy policji.
Rozpoczęcie roku szkolnego 23/24 i ślubowanie pierwszoklasistów.
- 1
Tradycyjnie na początku września rozległ się pierwszy dzwonek w naszej lipnickiej szkole i z ochotą przystąpilismy do nowego roku szkolnego. Pierwszoklasiści wzięli udział w uroczystym pasowaniu na uczniów naszej szkoły. W uroczystosciach wzięli udział m.in. gospodarz - Danuta Szot i wójt gminy Tomasz Gromala. Życzymy wszystkim dużo wytrwałości i zapału w nowym roku szkolnym.
Harmonogram dowozów na rok szkolny 2023/2024
DOWÓZ UCZNIÓW PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LIPNICY MUROWANEJ
NA ROK SZKOLNY 2023/2024
DOWÓZ
AUTOBUS
7.10 -BORÓWNA
7.20 -LIPNICA MUROWANA
7.25 -LIPNICA GÓRNA
7.35 -LIPNICA DOLNA (IV-VIII SP)
7.45- LIPNICA DOLNA (I-III SP)
BUS
6.55 – WYSKI DZIAŁ + POŁOM
7.10 – WIELKA DROGA+ KRASNA GÓRA
7.25 – DZIAŁY
7.35- GRANICE
ODWÓZ
KURS I
ODJAZD Z LIPNICY GÓRNEJ (w Lipnicy Murowanej około 5 minut później)
AUTOBUS
12.25 - LIPNICA DOLNA
12.40 – LIPNICA MUROWANA+BORÓWNA
BUS
12.25 –GRANICE 12.45- WYSKI DZIAŁ (z Lipnicy Murowanej)
KURS II
(ODJAZD Z LIPNICY MUROWANEJ)
Po 6-ej lekcji
13.15- LIPNICA DOLNA 13.25 – WIELKA DROGA+ KRASNA GÓRA
Po 7-ej lekcji
AUTOBUS
14.05 -BORÓWNA + LIPNICA GÓRNA
BUS
14.05 - DZIAŁY 14.20 – WYSKI DZIAŁ + POŁOM
UCZNIOWIE Z WIELKIEJ DROGI KOŃCZĄCY ZAJĘCIA PO 7 LEKCJI MOGĄ JECHAĆ AUTOBUSEM „BORÓWNA” I WYSIADAĆ NA PRZYSTANKU PRZY WIELKIEJ DRODZE.
Miejsce dowozów - parking przy Przedszkolu Samorządowym w Lipnicy Murowanej
WITAJ SZKOŁO!!
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się
4 września 2023 roku.
Zapraszamy na Mszę św w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej o godz. 8.00
Po zakończonej Mszy św. uczniów klas I-IV i ich rodziców zapraszamy do Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego połączonego ze ślubowaniem pierwszoklasistów.
Uczniów klas V-VIII po zakończonej Mszy św. zapraszamy na spotkanie z wychowawcami klas.
Dowóz uczniów będzie odbywać się według niżej zamieszczonego harmonogramu.
DOWÓZ
Autobus Bus
7.20- Borówna 7.00- Wyski Dział+ Połom
7.30- Lipnica Górna 7.20- Wielka Droga, Krasna Góra
7.40- Lipnica Dolna 7.35- Granice + Działy
ODWÓZ
Autobus Bus
10.00- Lipnica Dolna 10.00- Granice + Działy
10.15- Borówna + Lipnica Górna 10.15- Wielka Droga, Krasna Góra
10.30- Wyski Dział+ Połom
Miejsce dowozów/ odwozów:(zakole przy drodze głównej naprzeciw starego budynku szkoły)
Uczniowie objęci dowozem pozostają pod opieką nauczyciela świetlicy w klubie Szymona.
Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024
Bezpiecznych wakacji
Komunikat
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 2 do 11 sierpnia 2023r. sekretariat szkoły będzie zamknięty. Prosimy o załatwianie spraw w pozostałe dni.
Zakończenie roku szkolnego - uroczystość otwarcia kompleksu sportowego.
- 3110
Dzień 23 czerwca 2023 roku pozostanie ważną datą dla naszej szkoły oraz całej społeczności lokalnej. Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 miało tym razem niezwykle uroczysty charakter bowiem towarzyszyły mu uroczystości poświęcenia i otwarcia nowo wybudowanego kompleksu sportowego.
Wielu znamienitych gości odwiedziło w tym dniu mury naszej szkoły w tym Państwo Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Pani Józefa Szczurek-Żelazko, Pani Anna Pieczarka oraz Pan Wiesław Krajewski; Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Józef Gawron oraz Radny Województwa Małopolskiego Pan Piotr Dziurdzia.
Uroczystości rozpoczęły się na boisku szkolnym, gdzie w krótkim programie artystyczno-rekreacyjnym zaprezentowały się przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych naszej szkoły. Następnie ksiądz proboszcz Mariusz Jachymczak dokonał poświęcenia nowego obiektu sportowego. Ostatnim punktem tej części uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi przez najlepszych sportowców naszej szkoły w otoczeniu gospodarzy wydarzenia, zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów.
Druga część ceremonii odbyła się na sali gimnastycznej. Uroczyste zakończenie roku szkolnego Pani Dyrektor Danuta Szot rozpoczęła wręczeniem Podziękowania dla Wójta Gminy Lipnica Murowana Pana Tomasza Gromali za podjęcie przedsięwzięcia i zaangażowanie w budowę kompleksu sportowego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Lipnicy Murowanej. Głos zabrali również zaproszeni goście.
Następnie wręczono Stypendia Wójta Gminy Lipnica Murowana. Aż jedenastu uczniom naszej szkoły udało się sprostać wysokim wymaganiom niezbędnym do uzyskania tej nagrody.
W dalszej części spotkania wyróżnieni w nauce uczniowie zostali nagrodzeni książkami.
W kolejnej części uroczystości wręczono sześć Listów Gratulacyjnych dla rodziców tych uczniów, którzy przez pięć lat z rzędu uzyskali świadectwa z wyróżnieniem.
Następnie najlepsi sportowcy naszej szkoły zostali nagrodzeni dyplomami i statuetkami.
Ostatnim punktem spotkania były pożegnania. Dzień zakończenia roku szkolnego był ostatnim dniem pracy nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, Pani Aleksandry Kępy, która przez 41 lat wpajała naszym absolwentom zasady obowiązkowości, solidności i pewności siebie. Pożegnani zostali także ósmoklasiści, którzy odchodzą z murów naszej szkoły, aby na dalszych etapach edukacji dążyć do rozwoju osobistego.
Podsumowaniem uroczystości była napisana przez naszą wybitną polonistkę Panią Barbarę Czesak piosenka pt. „Tyle sportu w całym mieście”, którą wykonał szkolny chór pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Wiśniowskiej.
Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023
Nowa galeria Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego
28W przeddzień uroczystości zakończenia roku szkolnego na sali gimnastycznej wręczono nagrody uczestnikom rozlicznych konkursów, które miały miejsce w naszej szkole i zgromadziły bardzo licznych uczestników.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 połączone z otwarciem boiska wielofunkcyjnego oraz infrastruktury lekkoatletycznej odbędzie się w piątek 23 czerwca 2023r. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja w Lipnicy Murowanej. Po zakończonej Mszy Świętej nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi na terenie nowo otwieranego kompleksu sportowego wokół szkoły. Następnie udamy się na salę gimnastyczną w głównym budynku szkolnym, aby uczestniczyć w uroczystym zakończeniu roku szkolnego.
Po części oficjalnej odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami
w salach lekcyjnych.ODWOZY W DNIU ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
Dowozy uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej
w Lipnicy Murowanej w dniu 23.06.2023r.
DOWÓZ
Autobus Bus
9.15- Borówna 9.00- Wyski Dział+ Połom
9.30- Lipnica Górna 9.20- Wielka Droga+ Krasna Góra
9.40- Lipnica Dolna 9.40- Granice + Działy
ODWÓZ
Autobus Bus
14.00- Lipnica Dolna 14.00- Granice + Działy
14.15- Borówna + Lipnica Górna 14.15- Wielka Droga +Krasna Góra
14.35- Wyski Dział+ Połom
Słowniki obrazkowe 3D z języka niemieckiego.
Nowa galeria Konkurs dla Uczących się Języka Niemieckiego została dodana do albumu fotograficznego
24W ramach zajęć z języka niemieckiego, w celu zobrazowania i utrwalenia poznanego słownictwa, uczniowie klas VIII wykonali pomysłowe słowniki obrazkowe 3D przedstawiające wybrane przez siebie tematy. Do zrobienia makiet wykorzystali przeróżne materiały. Wykazali się umiejętnościami plastycznymi, oryginalnością i poprawnością językową. Prace, które wykonali można obejrzeć poniżej.
Organizator przedsięwzięcia edukacyjnego: mgr Edyta Fielek
Małopolski projekt "Już pływam"
Uczniowie klas II oraz III brali udział w Małopolskim projekcie pn: " Już pływam" w ramach zadania Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Projekt polegał na zorganizowaniu w ramach zajęć pozalekcyjnych nauki pływania dla chętnych uczniów szkół podstawowych. W projekcie wzięło udział 45 dzieci z Publicznej Szkoły im. Kazimierza Brodzińskiego z Lipnicy Murowanej. Uczniowie byli dzieleni na grupy, do każdej grupy był przydzielony jeden wykwalifikowany instruktor pływania. Uczniowie mieli zapewniony transport, opiekę oraz wstęp na basen.
Zajęcia nauki pływania odbywały się w Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni. W ramach projektu w terminie od 05.04.2023 r. do 16.06.2023 r. odbyło się 10 wyjazdów, jeden raz w tygodniu. Zajęcia trwały 2 godziny lekcyjne.
Projekt pozwolił dzieciom opanować podstawowe czynności ruchowe w środowisku wodnym, tj. pływania elementarnego, oddychania w wodzie jak i orientacji pod powierzchnią wody, zapoznania się z zasadami bezpiecznego zachowania się w wodzie i jej pobliżu, a następnie ćwiczenia i doskonalenie nabytych umiejętności.
Nauka pływania pozytywnie wpłynęła na poprawę kondycji fizycznej, profilaktykę i korekcję wad postawy oraz wyrobienie w dzieciach nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
Całość zadania to koszt 37750 zł., w tym z pomocy finansowej Województwa Małopolskiego 7560 zł. oraz wkładu finansowego gminy 30190 zł.
,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" - certyfikat
,,Każdy inny - wszyscy równi'' - certyfikat
Spotkanie z konserwatorem tkanin p. Pawłem Piechnikiemhnikiem
- 3
14 czerwca w klasach I, odbyło się spotkanie z konserwatorem tkanin p.Pawłem Piechnikiem – pracownikiem Muzeum Narodowego w Krakowie. Napoczątku spotkania dzieci wypowiadały się, co to są muzea i co wiedząna ich temat. Kilka dni wcześniej, w ramach zajęć świetlicowych dzieciobejrzały fragment 10 odcinka filmu pt. „Konserwacja dzieł sztuki” zcyklu „Zaczarowany świat…”, emitowany kilkukrotnie w telewizji TVPABC, dedykowany dzieciom, a nagrany m.in w pracowni konserwacji tkaninMuzeum Narodowego w Krakowie. Gość był jednym z bohaterów filmu. PanPaweł skupił się na zaprezentowaniu zabytkowych kobierców, omówił wprzystępny sposób technikę ich wykonywania jak i sposobyzabezpieczania obiektów zabytkowych i ich konserwacji. Odpowiadał naszereg ciekawych pytań, które zadawali uczniowie. Spotkaniezaciekawiło uczniów sztuką, wprowadziło ich nieco w świat kultury, atakże zwróciło uwagę na szacunek do zabytkowych obiektów sztuki.Dziękujemy Panu Pawłowi za miłe spotkanie i poświecony nam czas
Wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego„u Dajany”
- 3
30.05.2023 r. Uczniowie klas I wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego„u Dajany”, które prowadzi p. Danuta oraz p. Leonard Kostrzyńscy. Gospodarstwo położone przy trasie Jastrzębia-Łazy w kierunku Jamna, na wzgórzu w pobliżu lasu. Uczniowie wzięli tam udział w warsztatach wypieku tradycyjnego chleba oraz rogalików drożdżowo-kruchych. Mieli okazję pobawić się na świeżym powietrzu, pooglądać zwierzątka żyjące w gospodarstwie, zjeść pyszną kiełbaskę oraz odwiedzić pobliskie bobry .
Kolejnym punktem wycieczki było Skamieniałe Misto w Ciężkowicach. Uczniowie w kamiennym mieście zobaczyli unikatowe skały i stanowiska przyrodnicze, zapoznali się z legendami,które opowiadała pani przewodnik oraz ciekawymi historiami związanymi z tym miejscem. Dzieci z zachwytem rozpoznawały wizerunki na skałach oraz podziwiali piękno, jakie zafundowała im matka natura.
Spotkanie z panem Mariuszem Dudziakiem
26 maja w klasach I odbyło się spotkanie z panem Mariuszem Dudziakiem - pracownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnicy Dolnej. Przemoc, agresja oraz mowa nienawiści to główny cel piątkowego spotkania z panem Mariuszem.
Prelekcja stała się okazją do poruszenia wielu tematów dotyczących zarówno szeroko rozumianego bezpieczeństwa jak i odpowiedzialności uczniów. Szczególną uwagę poświęcono tematyce sposobów i metod przeciwdziałania przemocy i agresji wśród młodych ludzi.
Podczas zajęć omawiano również formy, przyczyny i rodzaje przemocy, charakterystykę ofiar oraz sprawców przemocy, sposoby przeciwdziałania mowie nienawiści w szkole. Wymiana informacji
i wspólny dialog podczas zajęć uwrażliwia, uczy oraz wzmacnia zaangażowanie młodych ludzi w walce z wszystkimi przejawami agresji nie tylko na terenie szkół, ale także w środowisku rodzinnym
i lokalnym. Dziękujemy panu Mariuszowi za bardzo ważną i cenną lekcję !
Biegi Przełajowe o Puchar Wójta!
Biegi Przełajowe o Puchar Wójta!
4714
Dzień Mamy i Taty
- 49
W niedzielę 4 czerwca 2023r. wraz z klasami 4a, 4b oraz 5a uczciliśmy Dzień Mamy i Taty wspólnym występem artystycznym oraz koncertem chóru szkolnego. Pomiędzy wierszykami w lekkim, żartobliwym tonie ukryliśmy również przekaz nieco poważniejszy, taki, dzięki któremu łezka kręci się w oku. Bo czym byłby nasz osobisty świat gdyby nie rodzice? Życzymy im zatem mnóstwa miłości oraz wytrwałości i siły w prowadzeniu swych pociech przez życie (także to szkolne)
,,Przedsiębiorcza matematyka" - podsumowanie i spotkanie z właścicielką Torino
- 1
Ostatnie zajęcia z Przedsiębiorczej Matematyki rozpoczęliśmy od spotkania z właścicielką Pizzerii Torino w Lipnicy Murowanej . Pani Urszula Włodarczyk w ciekawy sposób opowiedziała nam o prowadzeniu swojej działalności, zyskach, kosztach oraz organizacji pracy. Nawiązała również do historii robienia pizzy. Po krótkim spotkaniu zaprosiła uczniów do skosztowania dań z menu, bo teorię rozumie się najlepiej w połączeniu z praktyką . To już ostatnie zajęcia w tym roku więc był to również czas podsumowania
Bardzo dziękujemy Pani Urszuli za podzielenie się wiedzą i ufundowanie dla uczestników projektu napojów, pizzy i innych dań
(Nie)zwykła matematyka - zakończenie projektu
Dzień Dziecka w naszej szkole! Wielki Konkurs z nagrodami!
- 1519
Jeśli świętować Dzień Dziecka w zespołach klasowych to tylko pod znakiem rywalizacji. Nic tak nie angażuje uczestników i nie uczy zasad fair-play jak sprawnie zorganizowany konkurs. Dziś nasi uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami pracy w zespole podczas rozgrywek klasowych. Każda z sal lekcyjnych dawała klasom możliwość zdobycia punktów w określonej dziedzinie. W ten sposób wyłoniliśmy trzy zwycięskie grupy: 7a, 5a oraz 6a. Szczęśliwcy otrzymali bony upominkowe, oczywiście do wspólnego wykorzystania. Każdy z uczniów otrzymał również drobny upominek którego fundatorem była Rada Rodziców. Integracja przede wszystkim.
Dziękujemy sponsorom nagród głównych:
Kawalec Lody Tradycyjne u Szymona, Stacja Paliw Auto-Oaza oraz anonimowemu sponsorowi.
,,Prawo jazdy na smartfona" -spotkanie z psychologiem
29 maja gościliśmy w naszej szkole Panią Bognę Białecką - psycholog z długoletnim stażem, która poprowadziła warsztaty pod hasłem: ,,Prawo jazdy na smartfona”. W zajęciach wzięły udział klasy VI-VIII. Warsztaty dotyczyły tematyki uzależnień, w szczególności tych dotyczących smartfonów. Dzięki połączeniu teorii z praktyką uczniowie mogli wiele wynieść z warsztatów.
Dzień mamy i taty w Lipnicy Górnej
„Mama i Tata to świat nasz cały,
ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce
i kochające najmocniej serce.
To są wyprawy do kraju baśni,
wakacje w górach, nad morzem,
na wsi, loty huśtawką, prawie do słońca
oraz cierpliwość co nie ma końca”
Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 29 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
Uczniowie klas I poprzez wiersze, piosenki i tańce podziękowali swoim rodzicom za trud włożony
w ich wychowanie.
Dzieci włożyły w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, oraz pracy aby zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze rodziców.
Uczniom za piękny występ podziękowała Pani Dyrektor Danuta Szot oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana Pan Tomasz Gromala.
Spotkanie z panem Damianem - strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
- 4
25 maja 2023 r. gościem w klasach I-III był strażak – p. Damian Dzięgiel – pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Pan Damian rozpoczął spotkanie od przedstawienia specyfiki pracy strażaka – wspomniał, że ich działania nie polegają jedynie na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków, powodzi czy burz, zaprezentował swój strój, podręczny sprzęt oraz podkreślił, iż należy montować czujniki tlenku węgla w domu, a także jak najszybciej i najlepiej ewakuować się z pomieszczenia w którym rozchodzi się dym. Pan Damian zapoznał uczniów z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, przypomniał obowiązujący numer alarmowy oraz przeprowadził warsztaty dzięki którym przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo wezwać pomoc. Odpowiadał chętnie na pytania, a także pozwolił na przymierzenie ubioru strażaka. Uczniowie z zaciekawianiem oglądali węże, prądownice oraz inne elementy jakimi dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.
Dziękujemy Panu Damianowi, że pozytywnie odpowiedział na nasze zaproszenie, za atrakcyjne zajęcia oraz poświęcony nam czas.
Życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu !
Dzień Mamy i Taty - zapraszamy
Gminne zawody w piłce nożnej
- 4
Kolejne gminne zawody za nami. Tym razem nasi uczniowie sprawdzili swoje siły w piłce nożnej . Zawody odbyły się na Orliku w Rajbrocie. W grupie młodszej nasi piłkarze, po wyrównanej walce, przegrali swój mecz 0:3. W grupie starszej, reprezentanci naszej szkoły pokazali charakter wygrywając mecz 9:0 . Gratulujemy!
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie