• Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

          • Nowa galeria Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

                                       Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole!

            Dnia 26 kwietnia bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.
                      W ramach tej akcji oprócz sporej ilości plakatów zachęcających do zachowania internetowej netykiety odbyła się na sali gimnastycznej z udziałem VII i VIII klas naszej szkoły centralna impreza podsumowująca akcję pod hasłem „Nie daj się złapać w sieci!”. Na jej przebieg złożyło się kilka bloków tematycznych przygotowanych kolejno przez koleżanki mgr Katarzynę Ligęzę, mgr Renatę Polek oraz piszącego te słowa. Najpierw wszyscy uczestnicy obejrzeli filmy  wprowadzające do tematyki spotkania pt. „Cyberprzemoc” oraz „Cyfrowobezpieczni”. Następnie wszyscy uczestnicy otrzymali kartony i kolorowe flamastry oraz polecenie, aby na podstawie filmów stworzyli plakaty dotyczące bezpiecznego Internetu i zagrożeń w Sieci. Po upływie wyznaczonego czasu każda z grup zaprezentowała swoje dokonania plastyczne wraz ze słownym opisem plakatu. Komisja złożona z organizatorów oceniła dokonania startujących w prezentacjach i przyznała nagrody w postaci słodkich upominków. Ponadto laureaci otrzymają oceny celujące z przedmiotu informatyka.

                           Po przerwie międzylekcyjnej nastąpiła obszerna prezentacja dokonań naszych szkolnych mechatroników, którzy pod kierunkiem Pani mgr Renaty Polek zaprezentowali swoje dotychczasowe osiągnięcia w tej jakże widowiskowej dziedzinie zastosowań informatyki. Pokazali w działaniu roboty oraz zachęcili obecnych do udziału w mini - warsztatach mechatronicznych. Przygotowane przez nich zestawy posłużyły do stworzenia przez uczestników prostych urządzeń, w których znajdują zastosowanie różnorodne elementy zestawów mechatronicznych. Prawie wszystkie próby, dzięki fachowej pomocy „młodych instruktorów”, zakończyły się sukcesem. Popularyzacja nowej dziedziny zastosowań komputerowych była pięknym wzorem do naśladowania i udowodniła, ze komputer w ręku dziecka może przynosić cenne zdobycze i zainteresowania, a nie narastające problemy związane z uzależnieniami i cyberprzemocą.

                           Warto dodać, że w ciągu ostatniego tygodnia we wszystkich klasach młodszych tj. IV - VI odbyły się w ramach lekcji informatyki pogadanki o bezpieczeństwie w Sieci ilustrowane popularnymi filmami z serii „Sieciaki” i „Cyfrowobezpieczni.pl”,

             

            Koordynator Szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu mgr Bogdan Struzik

          • „Jak asertywnie bronić swoich praw i odmawiać ?” Zajęcia z psychologiem i pedagogiem specjalnym w klasach IV.


          •  

            ⛔️ „Jak asertywnie bronić swoich praw i odmawiać ?” Zajęcia z psychologiem i pedagogiem specjalnym  w klasach IV. 

            25.04.2024 r. uczniowie klas IV w ramach programu „Bieg po zdrowie” uczestniczy w zajęciach warsztatowych z asertywności. 
            Warsztat miał na celu wyposażyć uczniów  w podstawowe umiejętności komunikacyjne, które pomogą lepiej zadbać o siebie. Dla dorastających uczniów, którzy zmagają się z różnymi naciskami – ze strony rówieśników, wymagających dorosłych ale i również ich wewnętrznych ambicji trening asertywności jest bardzo ważną i cenną  częścią edukacji. 
            Warsztat w dużej części  opierał się na pracy w małych grupach i odbywał się w formie scenek. 
            Uczniowie klas IV doskonale poradzili sobie z zadaniami w których należało przyjąć asertywną postawę. Na zajęciach dowiedzieli się również,że asertywność oznacza umiejętność dbania o własne potrzeby, emocje, wyrażanie swojego zdania, stawianie adekwatnych granic, a także że jest to sposób  porozumiewania się z innymi bez przemocy, presji i nacisku. 
            Asertywność pozwala młodym ludziom lepiej poznać siebie, by podejmować dobre decyzje życiowe. Trening asertywności to profilaktyka, która skupia się na genezie problemów z używkami, destrukcyjnymi postawami wśród dzieci i młodzieży. Nikt z nas nie rodzi się asertywny- trzeba to wytrenować ! 😉

          • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO " ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ NIEBIESKIE OKULARY - WSZYSTKIE ODCIENIE BŁĘKITU"

          • Miło nam poinformować, że 25 kwietnia 2024 r. rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym pod hasłem „Świat widziany przez niebieskie okulary – wszystkie odcienie błękitu”.

             

            Komisja konkursowa w składzie:

            mgr Rafał Pajor – magister sztuki, nauczyciel plastyki

            mgr Karolina Bodurka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta , tyflopedagog, oligofrenopedagog                                                                                                                 

            mgr Joanna Zych - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz przedszkolnej, oligofrenopedagog, terapeuta, pedagog specjalny

             

            po przejrzeniu i ocenie 123 prac, postanowiło przyznać miejsca i wyróżnienia:

             

            Kategoria wiekowa przedszkole (6 lat) (wpłynęło 47 prac):

            I miejsce ex aequo

            Alicja Fijałkowska – MDK nr 2 w Tychach

            Rita Piechnik -  Przedszkole w Nowym Wiśniczu

            II miejsce

            Jakub Nowosad -   Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łabuńkach Pierwszych

            III miejsce

            Jakub Jakimczuk – Integracyjne Przedszkole Niepubliczne „Przyjaciel” w Warszawie

            Wyróżnienia:

            Michalina Chmiest  – Samorządowe Centrum Kultury im. Jana Pawła w Sędziszowie

             

             

            Kategoria  klasy I-III (wpłynęło 76 prac):

            I miejsce ex aequo

            Milena Borszcz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie

            Alicja Jakubiec – Centrum Kultury w Siennicy Różanej

            II miejsce

            Antonina Ogórek – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kamionce  

            III miejsce

            Pola Wójcicka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie

            Wyróżnienia:

            Michalina Zarychta – Szkoła Podstawowa z Oddziałami  Dwujęzycznymi nr 3 w Płocku

            Amelia Malik – Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach

             

            Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę zgodność z tematem konkursu, samodzielność i ogólne wrażenie artystyczne. Jury oraz organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wykonanie prac i zainteresowanie tematem konkursu. Dzieciom – młodym artystom życzymy radości podczas tworzenia prac plastycznych. Opiekunom artystycznym serdecznie dziękujemy za podejmowanie działań w kierunku rozbudzania twórczości plastycznej dzieci. Nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu zostaną przesłane pocztą tradycyjną do końca maja 2024 r.

          • Akcja SU "Ubierz się na różowo"

          • Związany z optymizmem i marzycielstwem kolor różowy to świetny wybór nie tylko na lato. Słodki i kojarzony z zapachem róży, bo od niej pochodzi jego nazwa, utożsamiany z radością, delikatnością i subtelnością, łagodzący stres oraz uczucie osamotnienia...

            W tak szary i ponury dzień kolor ten idealnie sprawdził się w naszej szkole. Dzięki akcji Samorządu Uczniowskiego "Ubierz się na różowo" na naszych szkolnych korytarzach zrobiło się dzisiaj wesoło i optymistycznie. Wszyscy wyglądali tak promiennie i radośnie!

            Zresztą sami zobaczcie:)

          • „Świat to więcej niż to, co widać na ekranie komputera”.

          • „Świat to więcej niż to, co widać na ekranie komputera”. 🖥️ 

            17 kwietnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w lekcji otwartej w kinie na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu. Zajęcia odbyły się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Dzieci podczas lekcji dowiedziały się: 
            - jak bezpiecznie korzystać z plików dostępnych w sieci,
            - jakie zagrożenia związane są z „cyberprzemocą",  
            - do kogo udać się o pomoc w przypadku zagrożenia, 
            - jak działają plotki w sieci. 
            Uczniowie mieli okazję  również przekonać się, że nie zawsze mają pewność z kim rozmawiają w sieci, zrozumieli dlaczego nie warto zdradzać  zbyt wielu informacji na swój temat w internecie, odkryli dlaczego darmowe aplikacje wcale nie są darmowe oraz poznali dobre maniery jakie panują w internecie. 
            Była to bardzo ciekawa lekcja, która łączyła edukację i rozrywkę oraz twórczo aktywizowała uczniów. Miejmy nadzieję, że dzieci zdobytą wiedzę i umiejętności będą stosować w życiu codziennym.

          • AKCJA ŻONKILE i ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2024

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN corocznie organizuje akcję społeczno-edukacyjną „ŻONKILE”, w którą w tym roku włączyła się również nasza szkolna społeczność. Uczniowie oraz nauczyciele na znak solidarności, wspólnoty i pamięci o przeszłości ozdobili swoje ubrania przypinką w kształcie żółtego żonkila.

            Drugim wydarzeniem dzisiejszego dnia był ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI, który w tym roku promowany jest pod hasłem: „Planeta kontra plastik”. Podczas uroczystego apelu przypomniano uczniom, że Ziemia to nasz wspólny dom, który stanowi miejsce do życia i rozwoju każdego człowieka. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele założyli żółto-zielone ubrania. Ogłoszono również zbiórkę zużytych baterii, a Samorząd Uczniowski rozdał uczniom sadzonki jawora otrzymane od Nadleśnictwa Sucha Beskidzka, za które serdecznie dziękujemy:)

          • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - USA ZACHODNIE WYBRZEŻE

          • 19 kwietnia 2024 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela grupy TRZASK, który w barwny sposób przybliżył nam Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki.

            Niezwykła prezentacja zawierała opowieść o czterech stanach USA: Nevadzie, Arizonie, Utah i Kalifornii.

            Na chwilę przenieśliśmy się w świat pełen głębokich kanionów, bezkresnych przestrzeni, rozległych miast z drapaczami chmur, szerokich autostrad… Nie zabrakło licznych fotografii, które ukazały uczniom niesamowity świat amerykańskiej przyrody oraz mieszkańców miast i miasteczek, ich tradycji i kultury.

            Ciekawy i humorystyczny sposób przekazania informacji z pewnością w niejednym słuchaczu rozbudził chęć poznawania świata i podróży.

            Dziękujemy za tę niezwykłą lekcję geografii!

        • ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY!
          • ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY!

          • Kolejne zadanie projektowe wykonane DONE!

            Tym razem uczniowie klas trzecich na zajęciach języka angielskiego zrealizowali temat: "Gazetka o wybranym kraju anglojęzycznym". Wybór padł na Stany Zjednoczone Ameryki - the USA

            W pierwszej kolejności uczniowie zapoznali się z tematem oglądając krótki film dla dzieci w języku angielskim: "USA facts for kids. American culture in 5 minutes". Następnie wykonali materiały na gazetkę, którą aktualnie można podziwiać przechadzając się naszym szkolnym korytarzem

            Zapraszamy do fotorelacji z zajęć!

             

          • Warsztaty profilaktyczne pt.”Razem przeciwko przemocy- przemoc rówieśnicza.”

          • W ramach działań profilaktycznych w dniu 12.04.2024 r., uczniowie klas VII oraz klasy VIII wzięli udział w warsztatach pt.”Razem przeciwko przemocy- przemoc rówieśnicza.” Zajęcia  z uczniami prowadziła p. Agnieszka Antolak -  przedstawiciel Firmy Progress z Krakowa. 
            Zajęcia prowadzone były przede wszystkim w formie warsztatów  i poruszały ponizsze zagadnienia: 
            1. Przemoc fizyczna i psychiczna.
            2. Konsekwencje prawne dotyczące stosowania przemocy.
            3. Pokojowe rozwiązywanie konfliktów rówieśniczych.
            4. Sposoby radzenia sobie ze złością.
            5. Sposoby radzenia sobie z cudzą agresją.
            6. Cyberprzemoc.
            7. Wpływ przemocy na poczucie bezpieczeństwa i samoocenę.
            8. Rola społeczeństwa jako świadka przemocy.
            9. Pomoc i wsparcie dla osób doświadczających przemocy. 
            Warsztaty profilaktyczne odbyły się dzięki współpracy szkoły z organem prowadzącym- serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tych zajęciach.

          • Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • 🚒🖌️W dniu 9 kwietnia 2024 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Trzcianie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom", którego organizatorem był Zarządu Powiatowy OSP RP w Bochni. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu w śród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Do Turnieju zakwalifikowali się najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy wygrali wcześniej eliminacje gminne. Uczniowie naszej szkoły: Jakub Malaga z klasy czwartej, Jakub Skórka i Mikołaj Jajecznica z klas siódmych reprezentowali naszą szkołę i Gminę Lipnica Murowana pod opieką nauczyciela Pani Katarzyny Bazarnik. Uczniowie rozwiązywali test pisemny a następnie wybierano finalistów, którzy przed komisją w składzie: Przewodzący Pan Cieśla Robert, Sekretarz Pan Trojanowski Robert, Członek Pan Anielski Tomasz, odpowiadali na wylosowane pytania z zakresu wiedzy pożarniczej. Przed ogłoszeniem wyników wszystkich poczęstowano obiadem, którego sponsorem  był Wójt Gminy Trzciana Pan Cezary Stawarz. Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki a Laureaci dyplomy i nagrody ufundowane przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarniczej w Bochni i Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Bochni . Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Zaproszenie dla rodziców na warsztaty do bocheńskiej poradni.
          • Zaproszenie dla rodziców na warsztaty do bocheńskiej poradni.

          • Serdecznie zapraszamy rodziców na warsztaty pt.: "Samookaleczenia i próby samobójcze u dzieci i młodzieży", które odbędą się w dniu: 19.04.2024 r. o godz.: 15:00 w formie stacjonarnej - na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej im. Stefana Szumana w Bochni, ul. Dąbrowskiego 1B.

            Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest złożenie w sekretariacie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej karty zgłoszenia  (Załącznik do pobrania Ilość miejsc ograniczona.

          • POSPRZĄTAJ Z NAMI MAŁOPOLSKĘ 2024

          • POSPRZĄTAJ Z NAMI MAŁOPOLSKĘ 2024

            W piękne słoneczne piątkowe przedpołudnie uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział w projekcie Posprzątaj z nami Małopolskę, który jest inicjatywą Urzędu Marszałkowskiego.

            Akcja mająca na celu zainspirowanie m.in. dzieci i młodzieży do wyjścia w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy na stałe wpisała się w nasz szkolny wiosenny kalendarz.

            Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawiczki oraz pozytywnie zmotywowani szczytnym celem wyruszyli do południa w wyznaczone trasy. Dzięki sprzyjającej pogodzie sprzątanie przebiegło szybko i sprawnie, a efekty zostały uwiecznione na licznych zdjęciach:)

            Czynny udział w przedsięwzięciu był dla nas doskonałą lekcją szacunku do naszej "Małej Ojczyzny".

            Dołączmy zatem do zmian na lepsze i dbajmy o naszą lokalną przyrodę i otoczenie wokół nas!

          • Skarby Mórz i Oceanów

          • SKARBY MÓRZ I OCEANÓW

            Pierwszy dzień po wiosennej przerwie 3 kwietnia 2024 r. uczniowie powitali w morskich klimatach. W naszej szkole została zorganizowana wystawa pt. "Fauna i flora mórz i oceanów" przygotowana przez Pana Stanisława Jantura z Chęcin, który od ponad 30 lat pasjonuje się światem przyrody.

            Pan Stanisław wraz z córką poprowadził także dla uczniów prelekcję pt. "Skarby mórz i oceanów". Dzięki tej niezwykłej lekcji przyrody uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, zobaczyć 500 naturalnych okazów, poznać faunę Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Śródziemnego, a także Bałtyku. Z bliska obejrzeli m.in. szczękę rekina ludojada, żywą skamieniałość, kolekcję muszli, ryb, pereł oraz bursztynów z inkluzjami. Po skończonej prezentacji uczniowie mogli ponownie obejrzeć wszystkie omawiane okazy na wystawie.

            Dziękujemy za tak ciekawą i pouczającą lekcję przyrody!

             

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • 26 marca 2024 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie naszej szkoły, którzy w eliminacjach szkolnych OTWP otrzymali największą liczbę punktów w danej grupie wiekowej tj.: I grupa kasy I-IV: Natalia Plewa klasa 3a, Krzysztof Leszczyński klasa 4a, Jakub Malaga klasa 4b i II grupa kasy V-VIII: Klaudia Władyga, Jakub Skórka, Mikołaj Jajecznica uczestniczyli w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej składał się z dwóch części: test wiedzy pożarniczej zawierający 40 pytań i części ustnej zawierającej 5 pytań. Do etapu ustnego zakwalifikowało się po 5 osób z danej grupy, którzy zdobyli największą liczbę punktów z części pisemnej. Komisja Turnieju w składzie: Przewodniczący Pan Tomasz Przybyłko, Sekretarz Pani Krystyna Łukasik i Członkowie Pan Robert Trojanowski i Pan Jan Sysło przyznała zgodnie z Regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej po trzy kolejne miejsca w danej grupie wiekowej. Z naszej szkoły w I grupie wiekowej III m-ce zajął Jakub Malaga, w drugiej grupie wiekowej: I m-ce Mikołaj Jajecznica, II m-ce Jakub Skórka. Uczniowie w tym składzie będą reprezentować Publiczną Szkołę Podstawową w Lipnicy Murowanej i Gminę Lipnica Murowana w eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 9 kwietnia 2024 r. w Trzcianie . Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszym uczniom.

          • Poszukiwanie wielkanocnych jajeczek na Górnej 2024

          • Zgodnie z tradycją, w Niedzielę Wielkanocną, czyli w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, zajączek wielkanocny chodzi z koszyczkiem i rozdaje prezenty - zazwyczaj drobne upominki lub słodycze. Uczniowie klas II kultywując tradycję, w środę 27 marca 2024 r. tuż przed przerwą świąteczną, szukali prezentów, które pozostawił dla nich „zajączek wielkanocny”.

          • Easter Egg Hunt 2024

          • Zagubiony króliczek trafił do koszyczka!;)

            Już po raz drugi 26 marca 2024 r. nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym - Easter Egg Hunt 2!

            Na przygotowanych stacjach czekały na nich rebusy,zagadki językowe, dzięki którym poznaliśmy nowe słownictwo, ale również ćwiczyliśmy logiczne myślenie poprzez ułożenie sudoku i wykonanie zadania matematycznego;)

            Najwięcej emocji dostarczyła jednak interaktywna gra!

            Wykonane zadania zawierały zaszyfrowane literki, które ułożyły się w hasło..a dzięki nimi każdy uczeń mógł wylosować nietypową nagrodę np. Dodatkowe punkty na sprawdzianie czy możliwość używania zeszytu na sprawdzianie;) uczniowie napewno z chęcią wykorzystają swoje wygrane;)

            Happy Easter!!

          • Szkolne stoisko Wielkanocne

          • Jak co roku nasza szkoła zaprezentowała piękne palmy i ozboby wielkanocne na szkolnym stoisku podczas Niedzieli Palmowej.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie stoiska oraz sprzedaż ozdób świątecznych :)

          • Dzień Szalonej Fryzury i Światowy Dzień Wody w Murowanej

          • Wiosenny tydzień w naszej szkole zakończył się konkursem na szaloną fryzurę. 22 marca 2024 r. uczniowie przerośli samych siebie. Dzisiaj też włączyliśmy się do akcji "Woda na rzecz pokoju" w ramach Światowego Dnia Wody - stąd w szkole było niebiesko .

            Zobaczycie galerię, poszukajcie inspiracji dla siebie

          • DBI - Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Cyberprzemoc: Co mogę zrobić i jak zareagować?

            To kolejny temat lekcji w ramach akcji DBI- Dzień Bezpiecznego Internetu. 22 marca 204 r. uczniowie klas 4 oraz klasa 5a wzięli udział w interaktywnych zajęciach na platformie clickmeeting prowadzonych przez panią Ewę Domańską z POlskiego Centrum Programu Safer Internet.

            W lekcji uczestniczyły 924 klasy z całej Polski. Dowiedzieliśmy się jak możemy zakwalifikować wypowiadane przez nas zdania - czy jest to fakt, krytyka czy hejt. Podczas zajęć został zaprezentowany również filmik pokazujący prawdziwą sytuację,która miała miejsce w jednej ze szkół.

            Dzięki niemu uczniowie mogli zrozumieć jakie uczucia towarzyszą osobie hejtowanej, przypomnieliśmy sobie jak możemy zareagować i gdzie szukać pomocy.

          • Kangur Matematyczny 2024

          • KANGUR MATEMATYCZNY 2024

            21 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", którego głównym organizatorem w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

            Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do uczestnictwa w tym wydarzeniu dzięki Szkolnym Koordynatorom Konkursu: pani Małgorzacie Wiśniowskiej i pani Katarzynie Ligęzie.

            31 uczniów reprezentowało kategorie:

            -Maluch (klasa 4),

            -Beniamin (klasy 5-6),

            -Kadet (klasy 7-8).

            Uczestnicy przez 75 minut dzielnie mierzyli się z ponad dwudziestoma zadaniami o bardzo wysokim poziomie trudności.

            Upominkiem za udział była układanka - tangram chiński, a na ogólnopolskich zwycięzców I stopnia czeka obóz matematyczny.

            Ogłoszenie wyników odbędzie się na przełomie kwietnia i maja ale już teraz wszystkim naszym zdolnym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy:)))

          • Pierwszy Dzień Wiosny w Murowanej

          • Choć większości z nas 21 marca kojarzy się z Pierwszym Dniem Wiosny, jest to także dzień zwrócenia uwagi na potrzeby osób z Zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe i niedopasowane skarpetki.

            Uczniowie naszej szkoły świetnie włączyli się w tę akcję - zresztą zobaczcie galerię.

            A propos Pierwszego Dnia Wiosny to piękną Panią Wiosnę ze stokrotkami we włosach spotkaliśmy na placu zabaw obok szkoły Czy spacerując dzisiaj w ten słoneczny dzień też mieliście takie szczęście?

          • Powitanie Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki na Górnej

          • „Pomyliłam dziś skarpetki

            I ubrałam nie do pary

            Po co? Na co? I dlaczego?

            By dać innym więcej wiary…”

            UCZNIOWIE KLAS I-III PRZYWITALI WIOSNĘ W SKARPETACH NIE DO PARY !

            21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, a osoby z Zespołem Downa 3.

            Nasza szkoła również przyłączyła się do wspierania ogólnoświatowej akcji. W klasach odbywały się pogadanki mające na celu zwiększenie świadomości na temat osób z Zespołem Downa. Na podstawie filmów nauczyciele naszej szkoły uwrażliwiali uczniów na problemy, z jakimi spotykają się osoby z tą wadą genetyczną.

            W ten wyjątkowy dzień uczniowie klas 1-3 założyli dwie różne skarpety w różnorodnych, wesołych kolorach, jako znak solidarności

            z chorymi.

            Kolorowe skarpety załóż dziś - tolerancyjny bądź zawsze !

          • Makulatura na Misje

          • Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji „Makulatura na Misję”.

            Dzięki ludziom dobrej woli i o otwartym sercu mogą powstać następne sale szkolne w Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie. Zbiórką makulatury przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni w sobotę 16 marca 2024 r. zainaugurowano jedenasty rok akcji „Makulatura na misje”. Zainteresowanie zbiórką było bardzo duże. Zebrano 23 420 kg zużytego papieru.

            Gorąco zachęcamy do zbierania makulatury, na pewno włączymy się w kolejną edycję.

            Szkolny Klub Wolontariatu

          • Dzień na opak i Światowy Dzień Żaby

          • Wiosennego tygodnia ciąg dalszy...

            We wtorek 19 marca 2024 r. wyglądaliśmy zabawnie obchodząc "Dzień na opak". Ubrania założone tyłem na przód, buty nie do pary, dwie różne skarpetki, plecaki na lewej stronie były znakiem rozpoznawczym tego dnia

            Z kolei w środę 20 marca w naszej szkole zrobiło się zielono bowiem świętowaliśmy "Światowy Dzień Żaby", który przypomina nam jak ważny wpływ na ekosystem mają te maleńkie zwierzęta

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Facebook