• Spotkanie z policjantami w klasach IV-VIII

          • 👮‍♂️🚔

            27 października uczniów klas IV-VIII odwiedzi policjancji z Komendy Powiatowej Policji z Bochni -  p. Michał Bajda oraz p. Grzegorz Maj. 
            Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących
            w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej skutków. Policjanci przypomnieli wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie.
            Zaproszeni goście dużo mówili również o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji  i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania policjanci wyjaśnili uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnili czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu.
            Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się podczas korzystania
            z Internetu. Jak wiadomo, Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się także coraz ważniejszym, a niekiedy głównym i autonomicznym środowiskiem społecznego funkcjonowania, więc kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych staje się coraz ważniejszym zagadnieniem wychowawczym.
            Uważamy, że pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
            Zajęcia z przedstawicielami Policji z KPP w Bochni są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom policji za wizytę w naszej szkole.

          • Informacja o dniach wolnych

          •  

            Uprzejmie informujemy, że dni 2- 3 listopada 2023 r. są dla uczniów klas I-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych ustalone na podstawie uchwały Rady Pedagogicznej  nr 2/ 2023/2024 oraz uchwały Rady Rodziców nr 3/2023/2024. 
             

          • Zdrowe śniadanie w klasach II

          • 🥒🥗W ramach projektu „Zdrowo jem, zdrowo się odżywiam”, klasy IIa i IIb przygotowywały dzisiaj kanapki. Dowiedziały się jak ważne jest spożywanie różnych produktów, w których występują inne witaminy potrzebne dla naszego organizmu.

          • ERASMUS+ SZANSĄ DLA MŁODYCH!

          • ERASMUS+ SZANSĄ DLA MŁODYCH!

            W sobotę 21.10.24 r. tegoroczni absolwenci PSP w Lipnicy Murowanej zebrali się, by wspólnie podsumować projekt ERASMUS+ w którym dane im było dwukrotnie uczestniczyć.

            Nagrany filmik nie tylko promuje ideę tego projektu,ale jest przede wszystkim zapisem wrażeń i emocji tych, którzy w nim aktywnie brali udział, opiekunów, którym bardzo zależy, by ich wychowankowie czerpali radość z nauki języka i umieli docenić korzyści jakie za tym idą. Film podkreśla również zaangażowanie osób, które przyczyniają się do tego, by Gmina Lipnica Murowana była aktywnym beneficjentem tego rodzaju przedsięwzięć.

          • Wycieczka - Brama w Gorce

          • W środę 18 października klasy szóste oraz część klas piątych wraz z opiekunami wyruszyły na swoją kolejną wędrówkę.  Tym razem Brama w Gorce stanęła przed nami otworem umożliwiając nam podziwianie zachwycającej naszej rodzimej przyrody.  Dzieci zdobywały wiedzę, której nie znajdziemy w pierwszym lepszym podręczniku -  nasza pani przewodnik wręcz zasypywała nas ciekawostkami, które w naturalny sposób poszerzały zdobytą wiedzę. Ineraktywna zabawa w  Centrum Edukacji Przyrodniczej też przypadła dzieciom do gustu. Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w rezerwacie Bór na Czerwonem. Całość dopełniała przepiękna pogoda i niesamowite widoki!!!
            Serdecznie dziękujemy #btodkrywca za kolejny świetnie przygotowany wyjazd. Współpraca z Wami to czysta przyjemność 😁
            Czekamy na więcej i pozdrawiamy 😁😁

          • Wycieczka klas piątych do Czchowa i okolic

          • 6 października 2023 r. klasy piąte wraz z wychowawcami udały się na integracyjną wycieczkę do niedalekiego Czchowa i okolic.

            Napięty plan wyjazdu rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku w Czchowie oraz wystawy eksponatów w Parku Militariów.

            Po krótkiej zabawie na świeżym powietrzu w Miejskim Parku Zieleni "Grodzisko" udaliśmy się do Wytrzyszczki na przeprawę promową przez Dunajec i dalej ruszyliśmy w pieszą wycieczkę po miejscowości Tropie.

            Na miejscu zwiedziliśmy Pustelnię i Źródło św. Świerada, a także przeszliśmy Kalwarią polskich świętych, aby potem udać się pod Sanktuarium św. Pustelników Świerada i Benedykta, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam kilka ciekawych legend związanych z początkami chrześcijaństwa w Polsce.

            Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na lotnisku w Łososinie Dolnej, gdzie uczniowie mogli podziwiać eksponaty Aeroklubu Podhalańskiego oraz posłuchać opowieści doświadczonego pilota.

            Ostatnim przystankiem na trasie było Gospodarstwo Agroturystyczne Wiśniowy Gaj w Kobyłczynie, gdzie oprócz ciepłego posiłku na dzieci czekały liczne atrakcje w tym warsztaty edukacyjne i karmienie zwierząt.

            Zapraszamy do Albumu fotograficznego i oglądnięcia pełnej fotorelacji z naszego wyjazdu :)

        • "Angielski jest fun-tastyczny"
          • "Angielski jest fun-tastyczny"

          • Nasza szkoła dołącza do II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Angielski jest fun-tastyczny!"

            Uczniowie klas trzecich przez cały rok szkolny będą mierzyć się z licznymi zadaniami projektowymi, dzięki którym m.in. zwiększą motywację do nauki języka angielskiego oraz rozwiną wiarę we własne możliwości językowe. Efekty realizacji tych działań będzie można śledzić na stronie szkoły i Facebooku naszej placówki :)

            Głównymi celami projektu są:

            - pokazanie dzieciom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego;

            - rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi;

            - zapoznanie uczniów i nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania.

          • Spotkanie z policjantami - Lipnica Górna

          • 3 października 2023 r. naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu – Pan Paweł Motak oraz Pan Jacek Kupiec. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Panowie policjanci przećwiczyli z uczniami umiejętność przechodzenia przez jezdnię, rozpoznawanie kierunków: w lewo, w prawo, zachęcili do noszenia elementów odblaskowych i uświadomili, jak ważne dla ratowania zdrowia i życia ludzi jest umiejętne wzywanie pomocy oraz zapamiętanie numeru alarmowego.

            Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia oraz poswięcony nam czas. 

          • Spotkanie z Pisarką.

          • Anna Czerwińska-Rydel (ur. 7 września 1973 w Gdańsku) – polski muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.

            Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach: Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie (2010); W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie (2011); Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku (2012); Mój brat czarodziej – opowieść o Irenie i Julianie Tuwima (2013); Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim (2013); Fotel czasu – opowieść o Aleksandrze Fredrze (2013); Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim (2014); W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim (2014); Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie (2014); Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim (2014); Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim (2014); Piórem czy mieczem? Opowieść o Henryku Sienkiewiczu (2016).

            Anna Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce.

            Na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne.

            Autorka za publikacje w roku 2011 otrzymała Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Kreacje, a za książki wydane w roku 2012 otrzymała nagrodę Sztorm Roku w kategorii Literatura oraz dwukrotnie została nominowana do nagrody Splendor Gedanensis – za rok 2012 i za rok 2013. Jej książka „Wszystko gra” otrzymała wiele prestiżowych nagród, m.in. I nagrodę Bologna Ragazzi Award w kategorii „Non Fiction”, nominację do nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2014, została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Honorową Listę IBBY. Książka „Fotel czasu” została nominowana do Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy.

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Facebook