• ,,Prawo jazdy na smartfona" -spotkanie z psychologiem

• 29 maja gościliśmy w naszej szkole Panią Bognę Białecką - psycholog z długoletnim stażem, która poprowadziła warsztaty pod hasłem: ,,Prawo jazdy na smartfona”. W zajęciach wzięły udział klasy VI-VIII. Warsztaty dotyczyły tematyki uzależnień, w szczególności tych dotyczących smartfonów. Dzięki połączeniu teorii z praktyką uczniowie mogli wiele wynieść z warsztatów.

• Dzień mamy i taty w Lipnicy Górnej

• „Mama i Tata to świat nasz cały,

ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały,

to dobre, czułe, pomocne ręce

i kochające najmocniej serce.

To są wyprawy do kraju baśni,

wakacje w górach, nad morzem,

na wsi, loty huśtawką, prawie do słońca

oraz cierpliwość co nie ma końca”

Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 29 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

Uczniowie klas I poprzez wiersze, piosenki i tańce podziękowali swoim rodzicom za trud włożony

w ich wychowanie.

Dzieci włożyły w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, oraz pracy aby zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze rodziców.

Uczniom za piękny występ podziękowała Pani Dyrektor Danuta Szot oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana Pan Tomasz Gromala.

• Spotkanie z panem Damianem - strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

• 25  maja 2023 r. gościem w klasach I-III był strażak – p. Damian Dzięgiel – pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Pan Damian rozpoczął spotkanie od przedstawienia specyfiki pracy strażaka – wspomniał, że ich działania nie polegają jedynie na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków, powodzi czy burz, zaprezentował swój strój, podręczny sprzęt oraz podkreślił, iż należy montować czujniki tlenku węgla w domu, a także jak najszybciej i najlepiej ewakuować się z pomieszczenia w którym rozchodzi się dym. Pan Damian zapoznał uczniów z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, przypomniał obowiązujący numer alarmowy oraz przeprowadził warsztaty dzięki którym przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo wezwać pomoc. Odpowiadał chętnie na pytania, a także pozwolił na przymierzenie ubioru strażaka. Uczniowie z zaciekawianiem oglądali węże, prądownice oraz inne elementy jakimi dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Dziękujemy Panu Damianowi, że pozytywnie odpowiedział na nasze zaproszenie, za atrakcyjne zajęcia oraz poświęcony nam czas.

Życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu !

• Gminne zawody w piłce nożnej

• Kolejne gminne zawody za nami. Tym razem nasi uczniowie sprawdzili swoje siły w piłce nożnej . Zawody odbyły się na Orliku w Rajbrocie. W grupie młodszej nasi piłkarze, po wyrównanej walce, przegrali swój mecz 0:3. W grupie starszej, reprezentanci naszej szkoły pokazali charakter wygrywając mecz 9:0 . Gratulujemy!

• ,,Przedsiębiorcza matematyka" - spotkanie z przedsiębiorcą

• W ramach zajęć ,,Przedsiębiorcza matematyka” uczniowie klasy 6b spotkali się dziś z Panią Karoliną Strugałą – przedsiębiorcą, właścicielką Prywatnego Żłobka Kubuś i Przyjaciele.

Pani Karolina na swoim przykładzie opowiedziała szóstoklasistom jak założyć własną działalność gospodarczą i spełnić wymogi formalne jej rozpoczęcia, jakie są wady i zalety prowadzenia własnej firmy oraz co składa się na pensję pracowników. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda dokumentacja pracownicza. Uczestnicy zajęć z zaciekawienie słuchali naszego gościa i mogli wyciągnąć słuszny wniosek, że prowadzenie własnej firmy to nie tylko zysk, ale przede wszystkim bardzo ciężka praca.

Bardzo dziękujemy za tak owocne spotkanie.  Było nam bardzo miło gościć Panią Karolinę na zajęciach rozwijających. To spotkanie było wspaniałą, interesującą lekcją przedsiębiorczości i mamy nadzieję, że uczniowie wykorzystają tę wiedzę w przyszłości.

• Witaj Maj Trzeci Maj!

• W piątek 28 kwietnia klasy 6 przygotowały uroczysta akademię z okazji obchodów Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa zasadnicza. Uczniowie podczas uroczystości wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Niektórzy z recytatorów ubrani byli w stroje przybliżające realia epoki. W trakcie przedstawienia został zaprezentowany piękny taniec narodowy - polonez.
            Uroczystość została uświetniona także przez chór szkolny, który wystąpił z repertuarem pieśni patriotycznych. Były to chwile doniosłe i bardzo ważne dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klas VI