Drodzy ósmoklasiści przekazujemy Wam link do filmiku instruktażowego dotyczącego rekturacji elektronicznej.
Drodzy ósmoklasiści przekazujemy Wam link do filmiku instruktażowego dotyczącego rekturacji elektronicznej.
Drodzy Rodzice w załączonych plikach znajdują się informacje na temat kontynuacji zdalnego nauczania oraz regulacje prawne z tym związane.
Nowelizacja_Rozporzadzenia_MEN_30b.pdf
Drodzy ósmoklasiści, zachęcamy Was do zapoznania się z przewodnikiem przygotowanym przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni, w którym zawarte są wskazówki jak rozpoznać stres i co robić, żeby sobie z nim poradzić.
Informator_klasy_8.pdf
Szanowni Rodzice
Od 25 maja 2020r.. Wprowadzone zostają konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne, w szczególności z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty dla uczniów klas VIII. Będzie można również korzystać z biblioteki szkolnej. Od 1 czerwca br., wprowadzone zostaną konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne dla uczniów klas IV-VII.
W szkole nadal prowadzone jest nauczanie w sposób zdalny z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.
W związku z ryzykiem wystąpienia COVID–19 zarówno u uczniów, ich rodzin oraz pracowników szkoły wprowadzone zostały Procedury bezpieczeństwa w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej . Wszystkich pracowników, uczniów, rodziców uczniów obowiązują dotychczasowe regulaminy oraz instrukcje dotyczące bezpieczeństwa organizacji pracy. Wszystkich uczniów, rodziców uczniów korzystających z zajęć lub konsultacji w szkole w okresie pandemii oraz pracowników szkoły zobowiązuje do bezwzględnego przestrzegania procedur w zakresie ich dotyczącym.
Zasady zgłaszania dzieci do szkoły zawarte są w procedurach.
Oświadczenie proszę przesłać na adres e-mail:zslipnica@gmail.com do piątku każdego tygodnia do godziny 12.00. Rodzic /opiekun prawny jest zobowiązany dostarczyć oryginał oświadczenia w dniu przyprowadzenia dziecka do szkoły.
Procedura_postepowania_majaca_na_celu_zapobieganie_i_przeciwdzialanie_rozprzestrzenianiu_sie_CO.docx
Zalacznik__nr_1_dla_rodzica.docx
Zalacznik_nr_2_dla_ucznia.docx
Drodzy Rodzice, w zwiazku z częściowym otwarciem szkół i możliwością przysłania dziecka do szkoły bardzo prosimy o zapoznanie się z procedurami, które będą obowiązywać w tym czasie na terenie szkoły. W dołączonych plikach mają Państwo najważniejsze informacje- jakie dokumenty należy wypełnić, do kiedy i gdzie należy je złożyć) oraz dokumenty, które należy pobrać i uzupełnić.
Odnośnik do prezentacji MEN:
Prezentacja_____zasady_przeprowadzania_i_harmonogram_egzaminow_w_2020_r_1.doc
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.
W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rodziców do zapoznania się z informacjami o możliwości zapisu dziecka do szkoły muzycznej.
Z wyrazami szacunkuDyrektor Szkoły Muzycznej w ŻegocinieTomasz Cudejko
W związku z nadzwyczajną sytuacją i niemożnością kontaktu bezpośredniego z uczniami, zachęcam Was do zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu brzeskiego i bocheńskiego. Wszystkie informacje znajdują się w załączonych linkach.
https://bochniazbliska.pl/poradnik-osmoklasisty-2020/ucz-sie-w-powiecie-brzeskim/
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=tmUim3-fZW0&feature=emb_title
https://www.youtube.com/watch?v=lUoHFkZqwPU&feature=emb_title
Powiat bocheński:
https://bochniazbliska.pl/category/poradnik-osmoklasisty-2020/
Szanowni PaństwoDyrektorzy i Nauczyciele,Rodzice oraz Uczniowie
W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493 ze zm.), z uwzględnieniem zmian wprowadzonych rozporządzeniem zmieniającym z dnia 10 kwietnia 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 657), informuję, że nowe terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 oraz składania dokumentów:
Ponadto cytowane rozporządzenie wprowadziło zmiany odnoszące się do:
Nie przeprowadza się postępowania uzupełniającego, o którym mowa w art. 161 ustawy Prawo oświatowe, na rok szkolny 2020/2021, odpowiednio do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych tj.: liceum ogólnokształcącego, technikum, branżowej szkoły I stopnia i klasy wstępnej, o której mowa w art. 25 ust. 3 ustawy – Prawo oświatowe oraz na semestr pierwszy klas I publicznych szkół policealnych, publicznych branżowych szkół II stopnia i publicznych szkół dla dorosłych.
Wymienionych powyżej zmian nie stosuje się do szkół publicznych, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w dniu 1 lutego 2021 r.
Równocześnie w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu nie stosuje się przepisu art. 154 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo oświatowe co oznacza, że na terenie województwa małopolskiego w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 nie stosuje się harmonogramu rekrutacji określonego Zarządzeniem Nr 6/20 Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2020 r. (§ 13 ww. rozporządzenia).
Drodzy Rodzice,
W związku z panującą pandemią, Zielona Szkoła- Krynica Morska, 18-24 maj 2020r. zostaje odwołana. Proponujemy, aby odbyła się w maju przyszłego roku. Obecnie czekamy na informacje od organizatora, kiedy zostanie zwrócona zaliczka w wysokości 3000 tysięcy, którą przelano w grudniu. Pieniądze, które Państwo wpłacili będą zwrócone, poinformujemy Państwa o tym w oddzielnej wiadomości.
M.Malaga, K.Gaża, E.Strugała
Drodzy Rodzice,
Z pewnością pamiętacie listopadowe spotkanie, które odbyło się w ramach wywiadówki z p. Katarzyną Kudybą. Padło wówczas wiele cennych informacji na temat zagrożeń w sieci na które mogą trafić Nasze dzieci. Ponieważ są to tematy bardzo ważne – tym bardziej teraz gdzie uczniowie spędzają więcej czasu przed ekranem- zachęcam wszystkich rodziców do dołączenia do zamkniętej grupy na Facebooku- Edukator Medialny- prowadzonej przez p. Katarzynę Kudybę. Grupa ta stanowi cenne źródło informacji na temat zagrożeń w sieci- wszystko jest przekazane w sposób czytelny, interesujący. To baza informacji na temat gier, osób, piosenek, stron, które być może odwiedza Twoje dziecko.Grupowicze mają możliwość uczestniczenia w krótkich lekcjach „Ogarnij dziecko w sieci”- bądź na bieżąco. Zachęcam Państwa do śledzenia wszystkich informacji, które są przekazywane przez p. Katarzynę Kudybę.
Edukator Medialny otwiera oczy na wirtualny świat Dzieci. Wiedza obowiązkowa dla każdego Rodzica. Dołącz i zaproś swoich znajomych- dzieci są ważne!
M.Malaga
Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!
Biblioteka szkolna oficjalnie jest zamknięta. Jednak nie zapominam o czytelnikach i zamieszczam trochę pomysłów na spędzenie czasu w domu, propozycji jak się bawić i uczyć.
Dla wszystkich, którzy lubią czytać polecam:
https://lektury.gov.pl/ – portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur,
https://wolnelektury.pl/- biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo,
http://chmuraczytania.pl/catalog.php
https://polona.pl/Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
http://iczytam.pl/dla-dzieci-od-2-5-lat Serwis iCzytam.pl oferuje kilkadziesiąt darmowych książek onnline i audiobooków podzielonych na grupy wiekowe: 2-5 lat, 6-9 lat i ponad 9 lat. http://www.publio.pl/e-booki,darmowe.html to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.
https://www.nexto.pl/ebooki/darmowe_c1219.xml Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.
http://audio-bajki.pl/ Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.
https://www.bajkowisko.pl/posluchaj-za-darmo/ Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.
https://calapolskaczytadzieciom.pl – strona poświęcona kampanii społecznej, promuje wartościowa literaturę dla dzieci i młodzieży, prowadzi programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów,
Pomysły i ciekawe materiały edukacyjne w formie zabawy znajdziecie na stronie https://czasdzieci.pl/
Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”(Aleksander Puszkin)
Zostań w domu – czytaj!!!
Jolanta Gos
Czas jaki nastał może wywoływać u nas różne emocje np. lęku, strachu co może negatywnie wpłynąć na nasza kondycje psychiczną. Mogą pojawić się zmiany w trybie snu i czuwania, zmiany w trybie przyjmowania posiłków (nadmierne objadanie i niejedzenie), problemy z koncentracją. Takie czynniki jak nuda, zmiana systemu kształcenia, trudności pojawiające się w jego organizacji, przemoc domowa, która w takie sytuacji narasta, straty finansowe, obawy przed zachorowaniem, brak kontaktu z bliskimi dezorganizują i powodują, iż niezbędne jest wsparcie. Pamiętajmy, że nie jesteśmy bezradni.
W załączniku przesyłamy Listę - bezpłatnego wsparcie psychologicznego, wskazówki dla rodziców - jak motywować dziecko do nauki oraz pomoc przydatna dziecku w radzeniu sobie z emocjami w czasie epidemii - dziennik z kwarantanny. Pamiętajmy również, iż w internecie znajdują sie również elementy, które mogą wpływać na aktualne zachowanie, samopoczucie, a nawet ich przyszłość (pornografia, treści prezentujące przemoc, okrucieństwo, zachowania autodestrukcyjne oraz treści dyskryminacyjne).
POZDRAWIAM SERDECZNIE
Z ŻYCZENIAMI ZDROWIA, CIERPLIWOŚCI ORAZ POZYTYWNYCH MYŚLI
Kinga Pałka
Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bochni
Załączniki:
Wskazowki_dla_Rodzicow_-_Stres.jpg
Dzieci_w_sieci_-_jak_chronic_je_przed_szkodliwymi_tresciami.docx
Lista-_bezplatne_wsparcie_psychologiczne.docx
Jak_pomoc_dzieciom_w_nauce_domowej.pdf
Pamiętamy!!!
Dzień Ziemi – 22 kwietnia 2020r.
„Działania na rzecz klimatu”
Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi, dlatego każdy z nas jest odpowiedzialny za jej stan!
Jak możemy obchodzić Dzień Ziemi w tym roku, mimo tylu utrudnień spowodowanych koronawirusem?
Każdy uczeń, który wykona chociaż jedno z wyżej wymienionych działań i przyśle zdjęcie do swojego wychowawcy potwierdzające wykonanie zadania - otrzyma pozytywny wpis z zachowania.
Ze względu na ograniczenia nie możemy spotkać się na wspólnej akademii, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do obejrzenia ciekawych prezentacji i filmów o tematyce ekologicznej
Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 😊
Jak powinniśmy dbać o klimat: http://www.pogodynka.pl/http/assets/products/download/ulotka_dlaczego_powinnismy_dbac.pdf
Klimat się zmienia: https://www.green-projects.pl/zmiany-klimatyczne-nie-tylko-huragany/
Efekt cieplarniany: https://www.youtube.com/watch?v=3oYYDXW1mMc
Globalne ocieplenie; https://www.youtube.com/watch?v=ibgUl4RGA8w
Zmiana klimatu: https://ec.europa.eu/clima/sites/clima/files/youth/docs/youth_magazine_pl.pdf
Koordynatorzy wydarzenia:
Krystyna Gaża
Edyta Strugała
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Od 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki podczas przebywania w środkach publicznego transportu zbiorowego i w pojazdach samochodowych, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie, a także w czasie przebywania w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, w placówkach handlowych i na targowiskach.
Zakrywanie ust i nosa będzie też wymagane na terenach zieleni: w parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także na plażach.
Obowiązek będzie istniał także podczas przebywania na terenach leśnych, w szczególności: na terenie parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej i miejsc biwakowania.
Zachęcam do zapoznania się z informacjami na temat prawidłowego użytkowania maseczek, w załączonych zdjęciach.
Informujemy o całodobowej bezpłatnej infolinii dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.
Drodzy uczniowie!
Zachecam do uzupełnienia ankiety dotyczacej zdalnego nauczania w naszej szkole.
Ankieta skierowana jest do uczniów klas IV-VIII.
Magdalena Malaga
Zachęcam Państwa do zapoznania się z informajami dotyczącymi stresu oraz sposobów radzenia sobie z nim. W załączniku materiał opracowany przez pracowników Stowarzyszenia Widnokrąg.
Drodzy Rodzice!
Zachęcamy do uzupełnienia anonimowej ankiety dotyczącej zdalnego nauczania w naszej szkole. Ankieta umieszczona w linku.
Dziękujemy za współprace.
Poradnik_dla_szkol.pdf
Zachęcam do zapoznania się z Poradnikiem dla szkół, który znajduje się w załączonym pliku.
Chroń dziecko w sieci”
Szanowni Rodzice!
Obecnie Wasze dzieci spędzają czas w domu. Tym bardziej staje się aktualna potrzeba zabezpieczenia komórki i komputera , aby dziecko mogło korzystać z nich bezpiecznie. Polecam stronę dziecko w sieci, która w sposób dostępny dla każdego pomaga zrozumieć zagrożenia i uporać się z problemem. W zakładce ROZWIĄZANIA są tematy, które powinien poznać każdy z nas. Klikając znak + rozwijamy temat.
Zachęcam do korzystania.
Magdalena Malaga-pedagog szkolny
Ogólnopolska kampania na rzecz ochrony dzieci przed szkodliwymi treściami .Już ponad 80% dzieci w wieku przedszkolnym regularnie korzysta z sieci. Z wiekiem odsetek ten dynamicznie rośnie. Tymczasem, niekontrolowany dostęp najmłodszych dzieci do internetu coraz częściej skutkuje kontaktem z nieodpowiednimi treściami, jak pornografia, przemoc, czy mowa nienawiści. W wielu przypadkach powoduje to negatywne emocje i ma szkodliwy wpływ na psychikę oraz rozwój dzieci. Dlatego Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) wraz z NASK rozpoczynają kampanię społeczną „Chroń dziecko w sieci”. Jej głównymi adresatami są rodzice.
Jak zabezpieczyć telefon i komputer
https://stacja7.pl/styl-zycia/chronic-dzieci-sieci-informatyczny-poradnik/
https://komorkomat.pl/kontrola-rodzicielska-w-androidzie/
Co wybrać dla dziecka
http://www.sieciaki.pl/e12c8394110fefb57c829f59f7769989/
http://www.sieciaki.pl/e12c8394110fefb57c829f59f7769989/matematyczne
Zapraszamy do Galerii. Publikujemy tam rady psychologów na temat koronawirusa.
Poniżej znadziecie wykaz stron internetowych do których warto zajrzeć w nadchodzącym czasie.
ARTYKUŁY:
https://polskatimes.pl/
https://www.podwojniewyjatkowi.pl/
https://kosmosdladoroslych.pl/
https://zwierciadlo.pl/
https://psychoterapia.plus/
Przetłumaczony z angielskiego tekst z Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrii Dzieci i Młodzieży:
https://drive.google.com/
VIDEO:
https://www.youtube.com/
https://bycblizej.pl/
WEBINAR:
https://www.swps.pl/
KSIĄŻECZKA PDF O KORONAWIRUSIE:
https://660919d3-b85b-43c3-a3ad-3de6a9d37099.filesusr.com/
http://dorotabrodka.pl/
Dziecięce emocje w praktyce – Jak rozwijać samoregulację?
https://www.subscribepage.com/
ZDALNE NAUCZANIE
Przydatne informacje dotyczące zdalnego nauczania
WSZYSTKIE PRZEDMIOTY:
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
https://epodreczniki.pl/
https://www.nowaera.pl/naukazdalna
https://pl.khanacademy.org/
https://otwartezasoby.pl/
kanał TED:
https://www.youtube.com/user/TEDtalksDirector
https://edugry.gwo.pl/ (j. polski, matematyka, historia, informatyka)
https://quizlet.com/pl
https://learningapps.org/
JĘZYK POLSKI:
http://www.edusens.pl/
https://622pomysly.wordpress.com/
https://dyktanda.online/app/
MATEMATYKA:
https://www.pistacja.tv/
https://www.matemaks.pl/
https://www.xn--tabliczkamnoenia-0rd.pl/
https://szaloneliczby.pl/
https://zadania.info/
http://matzoo.pl/
http://www.math.edu.pl/
https://www.matika.in/
Matlandia (płatny – 27 zł/rok)
https://mojedziecikreatywnie.pl/
CHEMIA:
PAN BELFER:
https://www.youtube.com/channel/UCfYPjDbhT01HYwvCIC29tVg
FIZYKA:
https://esero.kopernik.org.pl/
HISTORIA:
https://przystanekhistoria.pl/
http://gry.wawel.krakow.pl/
MUZYKA:
http://www.muzykotekaszkolna.pl/
https://www.flowkey.com/en
https://pianu.com/
WYCHOWANIE FIZYCZNE:
http://damianrudnik.com/
ÓSMOKLASIŚCI:
https://www.cke.gov.pl/
https://www.oke.gda.pl/
https://www.oke.gda.pl/
http://www.publio.pl/
https://arkusze.pl/
PowtórkoMat (27 zł/rok)
https://powtorkomat.gwo.pl/
APLIKACJE, PLATFORMY, NARZĘDZIA:
https://otwartezasoby.pl/
https://www.learnetic.pl/
https://www.edukator.pl/
https://www.dzwonek.pl/
https://www.minstructor.pl/
https://classroom.google.com
https://www.livewebinar.com/
https://storybird.com/
https://kahoot.com/
https://spiral.ac/
BIBLIOTEKA:
https://wolnelektury.pl/
https://lektury.gov.pl/
https://polona.pl/
https://www.legimi.pl/
http://www.chmuraczytania.pl/
http://www.publio.pl/
https://ksiazka.net.pl/
https://www.bajkowisko.pl/
KULTURA:
https://ninateka.pl/
https://www.onet.pl/
https://dobrewiadomosci.net.pl/
KREATYWNY CZAS WOLNY:
https://mojedziecikreatywnie.pl/
https://panimonia.pl/
https://eduzabawy.com/
DLA NAUCZYCIELI:
https://blog.ceo.org.pl/
https://blog.ceo.org.pl/
https://www.gov.pl/
https://szkolamontessori.com.pl/
http://www.superbelfrzy.edu.pl/
Obejrzyj propozycję w Albumie fotograficznym!
Szanowni Rodzice,
biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, wyrażającą się m. in. zawieszeniem zajęć w szkołach informuję, iż możliwe jest zapisanie dziecka do szkoły poprzez przesłanie do szkoły dokumentacji w formie skanu a nawet fotografii dokumentów na podany niżej adres mailowy. Pozwoli nam to ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.
Przypominam, że termin składania wniosków upływa 20 marca 2020r.
Skany lub fotografie wypełnionych i podpisanych dokumentów prosimy przesyłać na adres: zslipnica@gmail.com
Dyrektor Szkoły
Danuta Szot
Drodzy Rodzice!
Uczulamy Was, że czas kwarantanny nie jest czasem wolnym od nauki szkolnej. Powzięliśmy wszelkie kroki, by nasze dzieci nie zmarnowały tego czasu i rzetelnie pracowały w domu. Nauczyciele zobowiązali się do różnych kontaktów z uczniami poprzez platformy internetowe, komunikatory społeczne, dziennik elektroniczny (zakładka WIADOMOŚCI).
Dodatkowo TVP podjęła kroki, by na kanale KULTURA i TVP ABC (dla młodszych dzieci) codziennie pojawiało się pasmo edukacyjne i filmy (lektury). Prosimy o śledzenie programów telewizyjnych i wszystkich informacji od nauczycieli uczących Wasze dzieci. To teraz na Was spoczywa odpowiedzialność dopilnowania dzieci, by nasi uczniowie wykonywali zadane prace. Nauczyciele w różny sposób będą sprawdzać zadany materiał.
Liczymy na odpowiedzialną współpracę z Waszej strony.
Dyrektor Szkoły
Danuta Szot
Szanowni Państwo.
W związku z decyzją Pana Premiera informuję, że od 16.03.2020r szkoła będzie zamknięta do 25.03.2020r włącznie. W najbliższy czwartek i piątek szkoły będą otwarte, aby rodzice mogli zapewnić dziecku opiekę. W tych dniach nie będą prowadzone działania edukacyjne, odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze dla tych dzieci, które nie będą mogły jeszcze zostać w domu. W czasie tych dwóch tygodni dzieci mają bezwzględnie pozostawać w domu. Proszę przekazać osobom, które będą się opiekować Państwa dziećmi, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny. Proszę rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie oraz na bieżąco śledzić komunikaty GIS, MZ I MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Prosimy zachęcać dzieci do samodzielnej pracy w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
Dyrektor Szkoły
Danuta Szot
Drogi ósmoklasisto!
Zachęcam do zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych, która dostępna jest poniżej, ponadto na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Bochni:https://bip.malopolska.pl/spbochnia,m,333281,rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych.html zamieszczona została bieżąca oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym, jest Powiat Bocheński. Na stronę tą zostaniecie również przekierowani za pośrednictwem funkcjonującej domeny: www.bochnia.edu.pl.
Komunikat Dyrektora Szkoły w sprawie koronawirusa!
W związku z przypadkami zainfekowania koronawirusem w Europie Dyrektor Szkoły zwraca się z prośba do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do szkoły oraz by dzieci przestrzegały podstawowych zasad higieny. Chodzi tu o częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania. Jeżeli ktoś z najbliższego otoczenia powrócił z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne proszony jest o niezwłoczne powiadomienie o tym stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz zgłoszenie się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno- zakaźnego. Osoby, które nie miały kontaktu z osobą chorą nie mają powodu do obaw. W przypadku dodatkowych wątpliwości dostępna jest całodobowa infolinia Ministerstwa Zdrowia- tel. 800190590.
Dyrektor Szkoły: Danuta Szot
Sport to zdrowie, także w ferie!
Przez pierwsze dni ferii zimowych chętni uczniowie z klas VI-VIII uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, zorganizowanych w ramach programu profilaktycznego „Ferie w ruchu 2020”. Głównym celem zajęć było wdrożenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, umożliwienie rozwoju zainteresowań sportowych oraz propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów.
Grupa 41 uczniów naszej szkoły wzięła czynny udział w wybranych przez siebie zajęciach sportowych, takich jak piłka siatkowa czy aerobik. Dzięki funduszom pozyskanym z gminnego programu przeciwdziałania uzależnieniom został zakupiony sprzęt sportowy m.in: piłki, krokomierze, pachołki oraz inne przybory. Dodatkowy sprzęt podniósł atrakcyjność zajęć i będzie wykorzystywany w dalszych działaniach profilaktycznych na zajęciach wychowania fizycznego.
Katarzyna Gromala
Zapraszamy do Albumu fotograficznego na fotorelację!
Międzynarodowy Program Euroweek ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe pomagające przygotować uczniów do integracji i zrozumienia obecnego świata. Językiem do komunikacji podczas warsztatów jest język angielski.
Celem programu jest zapewnienie intensywnego szkolenia, promującego:
uczenie się,
rozwijanie zdolności przywódczych,
budowanie pewności siebie,
naukę języka obcego,
rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim,
integrowanie wielokulturowe,
budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami.
W dniach 10-14 lutego 2020 r. grupa 12 uczniów z klas VII i VIII przebywała pod opieką pań Iwony Imiołek i Jolanty Gos na 5-dniowym obozie językowym EUROWEEK prowadzonym w języku angielskim.Tym razem gościliśmy w przepięknej miejscowości Międzygórze położonej w woj. dolnośląskim w powiecie kłodzkim. Pierwszego dnia wieczorem po kolacji tradycyjnie przywitali nas wolontariusze z całego świata, a dokładnie z Kolumbii, Meksyku, Indonezji, Turcji, Kambodży, Urugwaju, Tajlandii, Włoch i Republiki Południowej Afryki. Przedstawili regulamin Euroweeku, a następnie zaprosili wszystkich na dyskotekę. Dzieci miały możliwość zapoznać się z innymi uczestnikami obozu bowiem razem z nami w ośrodku wczasowym przebywali uczniowie ze szkół z Kobylej Góry oraz nasi sąsiedzi z Bochni – pierwszoklasiści z II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego. W sumie 57 uczniów.
DAY 1
W pierwszym dniu obozu językowego Euroweek rano rozbudził uczniów Energizer, który poprowadzili wolontariusze z Kolumbii, Urugwaju i Indonezji – Valentina, Alex i Antonio. Była to poranna gimnastyka i szybki taniec w rytm muzyki. Następnie uczestnicy obozu zostali podzieleni na grupy zaawansowania, w których przygotowali oraz zaprezentowali w języku angielskim Expectations czyli oczekiwania związane z pobytem na obozie. Nastepnie dzień upłynął na licznych kreatywnych zajęciach integracyjnych i zespołowych tj. Team building activity, Integration activity i Creativity workshop. Popołudniu wolontariusze zabrali nas na spacer po okolicy. Atrakcją okazał się usytuowany niedaleko „Wodospad Wilczki”, natomiast spora ilość śniegu dostarczyła uczniom i wolontariuszom rozrywki w postaci zabawy w rzucanie śnieżkami. Wieczorem wolontariuszka z Kambodży – Sonita, przedstawiła prezentację ukazującą jej kraj i kulturę. Nie zabrakło również pokazu talentów oraz wieczornej dyskoteki.
DAY 2
W środę 12. lutego po porannej rozgrzewce Energizer na uczniów czekały zajęcia Let's talk with people around the world, które polegały na luźnych rozmowach w grupach z wolontariuszami. Uczniowie mogli wypytać ich o najdrobniejsze szczegóły ich życia, oczywiście w języku angielskim :) Dalsza część dnia upłynęła uczestnikom obozu na zajęciach integracyjnych i kreatywnych w tym m.in. na zabawie Team building game oraz opisie stereotypów. Przerwę obiadową wykorzystaliśmy na spacer po okolicy i do miejscowego sklepu spożywczego. Po powrocie do ośrodka na uczestników obozu czekała Country presentation - prezentacja multimedialna dotycząca Kolumbii – ojczystego kraju Mateo. Wieczorem odbył się Talent Show, w trakcie którego uczniowie ujawnili swoje ukryte talenty :) W tym dniu powitaliśmy także nowych uczestniów obozu ze szkół z Wągrowca, Żarów i Milicza.
DAY 3
W ostatnim dniu zajęć na obozie językowym Euroweek rano jak zwykle rozbudził wszystkich Energizer poprowadzony przez wolontariuszy. Następnie odbyły się tradycyjne zajęcia w grupach oraz dyskusje z wolontariuszami, w tym Country workshop – zajęcia dotyczące krajów i wiadomości, jakie uczniowie uzyskali na ich temat podczas trwania obozu. Odbyły się także Country presentations – prezentacje multimedialne dotyczące wybranych państw. Wolontariuszka Mami opowiedziała o Republice Południowej Afryki, natomiast wolontariusz Augustin zaprezentował Urugwaj. Wieczorem odbyło się uroczyste podsumowanie Euroweeku, podczas którego rozdano certyfikaty uczestnictwa w obozie oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia.
Podsumowując efektami jakie niesie ze sobą uczestnictwo w programie Euroweek są:
podniesienie kompetencji językowych w zakresie komunikacji w języku angielskim,
własna integracja globalna uczniów i nauczycieli poprzez przyjaźnie z wolontariuszami z całego świata,
kultywowanie zdolności interpersonalnych, intelektualnych i kreatywności,
bardziej aktywne uczestnictwo i działalność na rzecz społeczności lokalnych,
udział w życiu kraju i świata,
współpraca z uczniami i nauczycielami innych szkół.
Zapraszam do obszernej relacji z wyjazdu umieszczonej w Albumie Fotograficznym.
Iwona Imiołek
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski POCZTA WALENTYNKOWA.
Uczniowie przez 4 dni mogli wrzucać walentyki do specjalnej skrzynki, a w piątek 14. lutego przedstawiciele Samorządu dostarczyli życzenia szczęśliwym adresatom :) Łącznie wręczono ok. 350 kartek.
relacja - Daria Polek kl. 7b
Rusza rekrutacja uczniów na rok szkolny 2020/2021
Rodzice dzieci urodzonych w roku 2013 proszeni są o dokonanie zapisu dziecka do szkoły na rok szkolny 2020/2021. Wszelkie informacje i załączniki znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce "Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021"
Dzień Babci i Dziadka w Lipnicy Górnej!
Po raz kolejny tradycja obchodów Dnia Babci i Dziadka znalazła swoją realizację w filii naszej szkoły w Lipnicy Górnej. Uczniowie klas drugich wystąpili przed swoimi ukochanymi Babciami i Dziadkami, aby podziękować za ich codzienny trud wychowania najmłodszego pokolenia. Gośćmi honorowymi byli wójt gminy Pan Tomasz Gromala i dyrektor szkoły Pani Danuta Szot. W swoich wystąpieniach podziękowali zebranym seniorom, życzyli zdrowia, gratulowali posiadania zdolnych pociech a Pani dyrektor podziękowała opiekunom imprezy: Paniom Iwonie Imiołek, Aleksandrze Kępie i Iwonie Wnęk. Pięknie przygotowaną scenografię sali zdobił napis:"Mówię Wam, mówię Wam, jakich fajnych Dziadków mam!"
Akcja charytatywna dla dzieci z Prokocimia!
Akcja Charytatywna „Gwiazdka dla dzieci” z oddziałów onkologii w Prokocimiu.
Czas podsumować Akcję Gwiazdkową, która miała miejsce w naszej szkole przez 2 tygodnie grudnia. Nauczyciele, uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami oraz nasi absolwenci z wielkim zaangażowaniem i sercem włączyli się w ten rodzaj pomocy. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, bo to dzięki Wam i waszym dobrym sercom udało się dokonać czegoś fantastycznego!
W tak krótkim czasie z wielką pomocą p. Arlety Przybyłko, nauczycielek z przedszkola w Lipnicy Murowanej oraz w Rajbrocie zebraliśmy wspólnie 4 wielkie auta podarków!
Do akcji organizowanej przez Dance & fitness house Bochnia wraz z Fabryką Formy Studio One włączyły się również pobliskie szkoły dzięki czemu udało się obdarować dzieci z 5 oddziałów: onkologii, hematologii, neurologii, dermatologii oraz nefrologii. Oprócz tego wspomogliśmy Bocheński MOPS, który zorganizował paczki dla rodzin w trudnej sytuacji, a także obdarowaliśmy dzieci z oddziału pediatrycznego bocheńskiego szpitala.
Wolontariusze rzetelnie przeliczyli wszystkie podarki oraz zapakowali je do auta tak, że ledwo można było domknąć drzwi.
W naszej szkole wspólnie zebraliśmy:
Dziękuję jeszcze raz za okazane serce i zapraszam do kolejnych akcji charytatywnych.
Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza Anna Kądziołka
Międzynarodowy Dzień Wolontariatu
Dzień Wolontariusza w naszej szkole!
Od września tego roku w naszej szkole prężnie działa Szkolny Klub Wolontariusza i dlatego też 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dzień ten był okazją by pokazać naszej społeczności szkolnej, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych.
Wraz z wolontariuszami z kl. VI a oraz V b zaprosiliśmy nauczycieli oraz kolegów i koleżanki z naszej szkoły na prezentację multimedialną połączoną z przedstawieniem dzięki, któremu mogliśmy przybliżyć ideę bezinteresownej pomocy. Pokazaliśmy ile można zyskać dla siebie. Apel zakończyliśmy wspólnym oglądaniem „Wolontariat jest trendy” oraz zaproszeniem do uczestnictwa w kolejnych akcjach organizowanych na terenie naszej szkoły i w środowisku lokalnym.
Pamiętajmy, że pomagając innym pomagamy sobie.
Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza Anna Kądziołka
Akcja charytatywna w naszej szkole!
#RazemNaŚwięta
Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, kiedy myślimy jak pomóc potrzebującym, którzy są wśród nas. Nasi uczniowie pod opieką pani Bożeny Piaseckiej oraz pani Katarzyny Bazarnik własnoręcznie wykonali przepiękne kartki świąteczne dla osób samotnych i osamotnionych. P. Bożena skrupulatnie pilnowała kaligrafii oraz doboru życzeń, natomiast pani Kasia całą akcję wsparła od strony plastycznej. Uczniowie wraz z panią Kasią i panią Magdaleną Malagą poświęcili całe szkolne mikołajki na żmudnym przyklejaniu, docinaniu elementów plastycznych na kartki. To dzięki ich kilkutygodniowej pracy na zajęciach dodatkowych podczas spotkania wigilijnego, które odbyło się 15 grudnia, został wręczone kartki świąteczne dla ponad 100 osób, którzy są podopiecznymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Osoby samotne miały również możliwość obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez s. Dorotę Kędziorę.
Nasi uczniowie chętnie włączyli się w kolejną akcję Szkolnego Klubu Wolontariatu jaką jest „Akcja Kilo”. 14 grudnia w sobotę poświęcili swój czas prywatny i od godz. 7.00-15.00 ponad 50 uczniów pracowało przy zbiórce produktów żywności. Młodzież naszej szkoły zachęcała kupujących w lipnickich sklepach do podzielenia się częścią zakupów z osobami najuboższymi w naszej gminie. Zebrane w ten sposób produkty parafialny „Caritas” rozprowadził wśród najbardziej potrzebujących.
W grudniu tradycyjnie w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na świąteczny wystrój klas. Każda klasa bardzo się starała w przygotowaniu świątecznego wystroju mając na uwadze zasady regulaminu (ozdoby wykonane samodzielnie, gazetka świąteczna, stroik świąteczny i ogólny wyraz artystyczny). Komisja miała trudne zadanie, ponieważ wszystkie klasy były w ciekawy sposób przystrojone. Ostatecznie przyznano następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
klasy IV- VI
I m-ce klasa IV
II m-ce klasa V a
II m-ce klasa V b
III m-ce klasa VI a
III m-ce klasa VI b
III m-ce klasa VI c
klasy VII – VIII
I m-ce klasa VII b
I m-ce klasa VIII a
II m-ce klasa VII a
III m-ce klasa VIII b
Dyplomy i nagrody wręczyła pani dyrektor i pani w-ce dyrektor oraz organizator konkursu podczas Przeglądu twórczości wokalnej i instrumentalnej dzieci i młodzieży, który odbył się 20 grudnia 2019 r. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Jak każe doroczna tradycja, ostatni tydzień nauki połączony jest z przygotowaniami do powitania upragnionych Świąt Bożego Narodzenia. Cała szkoła nabiera odświętnego blasku, trwają przygotowania do dorocznych konkursów na najpiękniejszy wystrój klasy i wykonanie kolęd i pastorałek. Wszystko rozstrzygnie się już w piątek.
Wielki Kiermasz Książek!
Dnia 17.12.2019r. odbyło się wydarzenie czytelnicze pt. „Dzień z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa”. W ramach akcji bibliotekarze szkolni w Lipnicy Murowanej(Bogdan Struzik) i Lipnicy Górnej(Jolanta Gos) zorganizowali kiermasze książek zakupionych w ramach NPRC połączone ze spotkaniem z miłośnikiem książek i dystrybutorem wydawnictw książkowych Grzegorzem Kulikowskim pt. „Dlaczego warto czytać książki?”. Uczniowie mogli obejrzeć większość zakupionych bestsellerów a nawet wypożyczyć na kiermaszu ulubione pozycje w ramach akcji pt. „Książka na święta? Dlaczego nie!”.
Spotkanie z książkami zgromadziło większość klas, pozostali korzystali z niego podczas wszystkich przerw międzylekcyjnych. Wypożyczono bardzo dużo książek na święta a kolejka do wypożyczeń działała mobilizująco na wszystkich potencjalnych odbiorców. Miłej lektury i do zobaczenia w bibliotece!
Bibliotekarze
Niewątpliwie największym wydarzeniem ubiegłego piątku było przyjście do naszej szkoły Św. Mikołaja. Przyniósł nam św. Mikoś najwięcej ze wszystkich, choć nie rozdawał żadnych prezentów, jak jego ubodzy krewni z hipermarketow. Wniósł do naszej szkoły nieśmiertelnego Ducha Świąt Bożego Narodzenia i bezinteresownego czynienia dobra!
Grywalizacja po raz trzeci!
Już po raz trzeci odbył się w lipnickiej szkole turniej komputerowy w dziedzinie e-sportu, którego sponsorem była firma RIOT GAMES, twórca gry strategicznej League of Legends. Aż 45 uczniów- zawodników tej nowej dyscypliny sportowej stanęło w szranki w swoich 5- osobowych zespołach. Głównym organizatorem był, co prawda nauczyciel- Bogdan Struzik, ale nie mniejszą rolę w organizacji tego bezprecedensowego wydarzenia odgrywali młodzi entuzjaści nowej formuły grywalizacyjnej, uczniowie najstarszych klas, Wojtek Trojanowski i Jakub Kulas. Warto dodać, że w tegorocznych zmaganiach uczestniczyli absolwenci naszej szkoły, a największy aplauz towarzyszył komentarzowi sportowemu byłego ucznia Kacpra Żołny. Każdy z uczestników turnieju otrzymał nagrodę w postaci gamowej bluzy, koszulki, figury i pluszaka a zwycięzcy dodatkowo plecaki i koszulki mistrzów. Po raz kolejny w zawodach wygrał super-team: G2 Lipnica [G2L] w składzie: Wiktor „Dr3am Fox” Paprota, Wojtek „Wjornan” Trojanowski, Bartek „LL Venonim” Kotarba, Jakub „XJacob” Kulas, Jan „SKRSU” Pałka.
Zmaganiom lipnickich zawodników przyglądała się delegacja ze szkoły w Rajbrocie, być może w następnej planowanej imprezie tego typu dojdzie do rywalizacji na poziomie gminy. Nie mniej ważnymi elementami zmagań była dbałość organizatorów, aby zawody odbywały się w ramach zasad fair- play w stosunku do zawodników obcych drużyn, jak i swojej, a także poszanowania netykiety internetowej. Zmagania zawodników e-sportu w niczym nie przypominają nadużywania mediów komputerowych przez współczesną młodzież i stanowią antidotum na problemy z tego wynikające.
Wkrótce po ukazaniu sie tego artykułu napłynął do mnie e-mail od Bartosza Subaczewskiego z Anglii, przedstawiciela firmy Riot Games. Poniżej publikuję jego fragment:
"Muszę się przyznać, że jeszcze przed wysłaniem przez maila, zajrzałem na Waszą stronę internetową w poszukiwaniu tychże właśnie zdjęć z Grywalizacji i nie ukrywam, że byłem bardzo mile zaskoczony, że już w poniedziałek rano coś tam było. Super to wygląda, dokładnie tak, jak sobie wyobrażałem kolejne edycje. Jestem bardzo szczęśliwy i jednocześnie dumny, że inicjatywa w dalszym ciągu się rozwija, a zainteresowanie i duch walki nie słabnie. Dzięki za kultywowanie tej wspaniałej działalności - duch esportu bierze szturmem wszystko, i to na całym świecie :)
Podziękujcie proszę wszystkim od nas, Pani dyrektor, organizatorom, uczestnikom i wszystkim innym zaangażowanym. Nawet najlepszy PR nie jest w stanie oddać rywalizacji, zabawy i emocji jakich nasza gra (oraz Twoja inicjatywa) dostarcza wszystkim, którzy się z nią stykają.
Zdjęcia i podziękowania przekazałem również Czarkowi Mordawskiemu- jednogłośnie stwierdziliśmy, że następnej edycji nie odpuszczamy. Jeśli tak jak wspomniałeś będzie to Dzień Dziecka 1 Czerwca, to jesteśmy wstępnie umówieni." Tyle Bartosz Subaczewski.
Organizator: Bogdan Struzik, który zaprasza również do fotogalerii w Albumie.
W nocy z 5 na 6 grudnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza "Mikołajkowa noc" zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Iwony Imiołek oraz Klub Bibliofila pod opieką pań Agnieszki Pałki i Barbary Czesak.
Wieczorem w czwartek 5 grudnia chętni uczniowie z klas VII-VIII wyposażeni w śpiwory, karimaty i koce zebrali się na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej, aby spędzić wieczór na grach i wspólnym oglądaniu filmów. Impreza rozpoczęła się od zabaw poprowadzonych pod czujnym okiem p. Katarzyny Ligęzy. Doświadczona animatorka przygotowała dla uczniów liczne atrakcje w tym m.in. golenie balona, wyścig w garnkach i na piłkach, zwijanie papieru, parowanie butów, karmienie z zasłoniętymi oczami, "soku-baczi-wira", a także zabawę w makijażystę i fryzjera :) W dalszej części spotkania odbyła się wspólna kolacja, w trakcie której uczniowie spożywali pizzę oraz inne specjały lokalnej pizzerii. Następnie "pół godzinki dla słoninki" uczniowie wykorzystali na śpiewanie ulubionych piosenek, zabawy z piłką oraz wspólne rozmowy. O godzinie 23.00 rozpoczął się seans filmowy, który potrwał dwie godziny. Dalszą część nocy uczniowie spędzili w śpiworach słodko śpiąc lub rozmawiając szeptem do białego rana. Pobudka o 5.30 zmobilizowała wszystkich do uporządkowania sali, a następnie powrotu do domków. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkanie :)
Zapraszam do obszernej fotorelacji z tego wydarzenia w Albumie fotograficznym :)
Relacja: I. Imiołek
Obchody Święta Niepodległości!
Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przyjęły jak zwykle w naszej szkole nadzwyczaj uroczysty charakter. Zarówno w PSP w Lipnicy Murowanej, jak i w szkole filialnej w Lipnicy Górnej centralne uroczystości obchodów święta przyjęły formę akademii, które zgromadziły całe społeczności szkolne, odświętnie ubrane i udekorowane kotylionami w barwach narodowych. W obydwu szkołach odśpiewano na początku pełne, czterozwrotkowe wersje naszego hymnu narodowego w obecności pocztu sztandarowego. W obydwu imprezach okolicznościowe przemówienia wygłosiła Pani dyrektor Danuta Szot i wraz z organizatorami wręczyła laureatom szkolnych konkursów stosowne dyplomy. Obydwie uroczystości zawierały pięknie przygotowane pod względem wymowy patriotycznej a także formy artystycznej programy, wykonane przez uzdolnionych uczniów i przygotowane pod czujnym okiem opiekunów – nauczycieli. W ich wykonaniu wykorzystano środki audiowizualne, podkłady muzyczne, śpiewy i recytacje najlepszych tekstów i melodii polskich twórców. Tło stanowiły bogate projekty scenograficzne wykonane przez naszych dekoratorów. Zapraszamy do obejrzenia w Albumie Fotograficznym naszej strony zdjęć z opisanych wydarzeń. Jak widać, ich widzowie z wielką uwagą obserwują wszystko to, co dzieje się na scenie i żywo reagują na dziejące się wypadki, związane z historią naszego narodu.(BS)
25 października nasza szkoła przyłączyła się do ważnej patriotycznej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „SzkołaPamięta”. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły udali się na groby osób zasłużonych i cenionych w Lipnicy Murowanej. Wspólnie nie tylko uporządkowaliśmy groby i zapaliliśmy znicze, lecz przede wszystkim odbyliśmy ważną lekcję historii upamiętniającą pamięć bohaterów naszej społeczności. W naszej szkole pojawiła się również bardzo interesująca wystawa upamiętniająca 75-rocznicę Pacyfikację Lipnicy. W związku z tym wydarzeniem, uczniowie klasy 8 b wzięli udział w Mszy św. oraz złożyli kwiaty pod płytą upamiętniającą poległych uczestników pacyfikacji. Poprzez te działania oraz pogadanki na godzinach wychowawczych zwróciliśmy uwagę na uwrażliwienie młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią Lipnicy. Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja historii zostanie zapamiętana przez wszystkich uczniów i przyczyni się do aktywnego dawania świadectwa kolejnym pokoleniom.
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu: Anna Kądziołka
We wrześniu nasza szkoła kolejny raz wykazała chęć udziału w ogólnopolskim programie „Odblaskowa Szkoła”, którego organizatorami byli:
Celem akcji było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych oraz rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Akcja dała również możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji było zwrócenie uwagi osób dorosłych na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
W ramach akcji w naszej szkole podjęto szereg działań mających na celu realizację powyższych założeń, w które zaangażowali się wszyscy nauczyciele i uczniowie.
Na naszej stronie internetowej umieściliśmy informację o przystąpieniu do konkursu. Wyjaśniliśmy założenia akcji oraz przypomnieliśmy kilka fundamentalnych podstaw teoretycznych mających na celu zwiększenie świadomości jak ważne jest wyposażenie w odblaski, a tym samym poprawę bezpieczeństwa nie tylko dzieci, ale i osób poruszających się na ulicach.
W czasie trwania akcji zostały zorganizowane konkursy plastyczne: konkurs pod hasłem „Z odblaskami bezpieczniej”, zorganizowany dla klas IV-VII PSP i Konkurs „ Odblaskowy strój” dla klas I-III PSP. Uczniowie za pomocą różnych technik plastycznych w swoich pracach starali się ukazać, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Prace oceniane były w danych grupach wiekowych. Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy I-III
I miejsce
Kacper Kępa, Lena Zięba, Maria Robak
II miejsce
Jakub Dominik, Aleksandra Malaga, Wojciech Jasionowicz
III miejsce
Aleksandra Wnęk, Kacper Żołna, Bartłomiej Bereta
Wyróżnienie
Amelia Sowińska
Klasy V
I miejsce
Amelia Pluta
II miejsce
Lidia Trojanowska
Klasy VII
II miejsce
Natalia Liszka
Emilia Trojanowska
Uczniowie klas V-VII przystąpili do Szkolnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbył się pod hasłem: „Bądź bezpieczny na drodze”.
Najlepszymi okazali się:
Klasa V
I miejsce
Merecik Patrycja
Pluta Amelia
II miejsce
Kłusek Julia
Strugała Wiktor
Trojanowska Lidia
III miejsce
Kowalczyk Maciej
Zięba Łukasz
Klasa VI
I miejsce
Mech Wiktoria
II miejsce
Przybyłko Justyna
Przybyłko Karol
Szpil Magdalena
III miejsce
Kaczmarczyk Urszula
Korogwicz Jakub
Klasa VII
I miejsce
Tworzydło Nikola
II miejsce
Borek Gabriela
Heród Julia
Polek Daria
Sikora Zuzanna
Włudyka Żaneta
III miejsce
Horyń Emilia
Nabielec Martyna
Trojanowska Emilia
Włodarczyk Artur
Zając Krystian
W trakcie realizacji 10 edycji ogólnopolskiego programu „Odblaskowa szkoła” priorytetem wszystkich wychowawców było uświadamianie uczniów o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze. Wszyscy wychowawcy przeprowadzali wśród uczniów pogadanki związane z bezpieczeństwem na drodze, zasadach poruszania się w ruchu drogowym.
Uwieńczeniem akcji było spotkanie z policjantami w szkole podstawowej w Lipnicy Górnej. Pan policjant wygłosił najmłodszym uczniom naszej szkoły pogadankę na temat bezpiecznego zachowania i poruszania się na drodze, na przejściu dla pieszych, zasadach przechodzenia na drugą stronę jezdni w miejscach nieoznakowanych. Znaczna część prelekcji była również poświęcona omówieniu tematu, jak ważną funkcję pełnią odblaski w bezpieczeństwie na drodze oraz dlaczego konieczne jest ich noszenie.
Uczniowie z klasy VII a przedstawili program artystyczny na temat bezpieczeństwa poruszania się po drodze i ważnej roli noszenia odblasków. Każdy uczeń otrzymał koszulkę odblaskową.
Mamy nadzieję, że udział szkoły w programie "Odblaskowa szkoła" przyczyni się do większego bezpieczeństwa uczniów i uchroni ich od nieszczęśliwych wypadków.
Katarzyna Bazarnik, Urszula Trojanowska, Magdalena Malaga
Drodzy Rodzice!
Poniżej przekazujemy Państwu informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami. Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości. Zachęcam do bycia bacznym obserwatorem swojego dziecka oraz zwracania uwagę na drobne przedmioty, które przypominają urządzenia usb- a są ładowanym e-papierosem- popularnym JUUL-em.
Magdalena Malaga
MEN-i-GIS_Informacja-na-temat-zagrozen-dotyczacych-e-papierosow.pdf
Uroczysta akademia w Lipnicy Murowanej
Święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela został uczczony w naszej szkole okolicznościową akademią dedykowaną wszystkim pracownikom naszej lipnickiej oświaty. W imieniu redakcji naszej strony internetowej życzymy wszystkin nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i innym prcownikom obsługi naszych szkół zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akademii.
Szkolny konkurs literacki dla klas VII i VIII!
1 z 10 na temat bohaterów literackich naszych lektur!
Atrakcyjny konkurs w oprawie multimedialnej dla uczniów klas VII i VIII!
Drużynowe zmagania w niebanalnej oprawie!
Już w styczniu eliminacje klasowe i tworzenie drużyn.
Już w marcu teleturniej i atrakcyjne nagrody książkowe!
Bliższe informacje: Bogdan Struzik- biblioteka szkolna, Agnieszka Pałka i Barbara Czesak- polonistki w klasach VII i VIIII.
Życzymy miłej lektury i udanego startu w konkursie. Satysfakcja i korzyści gwarantowane!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Powered by aSc EduPage