• "Maszyny Leonarda Da Vinci"

• Nie ma nic lepszego, niż nauka przez zabawę! W czwartek uczniowie klas 4-7 mogli właśnie w taki sposób zdobywać wiedzę. Uczestniczyli oni bowiem w warsztatach edukacyjnych odbywających się pod hasłem: "Maszyny Leonarda Da Vinci"

Zajęcia te, prowadzone przez pana Pawła Kozerskiego - człowieka zafascynowanego osobą i działalnością tego wielkiego włoskiego myśliciela i artysty, wprowadziły naszą młodzież w świat wynalazków sprzed stuleci, które mają zastosowanie aż po dzień dzisiejszy. Uczniowie mogli w ten sposób poznać najważniejsze prawa fizyki i mechaniki, poszerzyli swoją wiedzę historyczną oraz mieli okazję zrozumieć, że istnieje wiele rozwiązań tego samego problemu.

Bardzo dziękujemy panu Pawłowi za przygotowanie i przeprowadzenie tak wartościowych zajęć oraz liczymy na następne spotkania.

• 11 Listopada - Święto Narodowe

• Uroczysta akademia, hymn narodowy, kotyliony, dekoracje w całej szkole...

Piękna i wzruszająca akademia przygotowana przez zespół uczniowski, chór szkolny wraz z opiekunami wprowadziła nas w cudowny klimat święta Naszej Ojczyzny.

• NASI PIŁKARZE HALOWI MISTRZAMI POWIATU!

• Po wygranych gminnych rozgrywkach nadszedł czas na kolejny etap- powiatowe zawody w halowej piłce nożnej- Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W drodze do pierwszego miejsca reprezentanci naszej szkoły pokonali w fazie grupowej kolegów ze szkoły nr4 w Bochni i Królówki. W walce o medale zwyciężyli w kolejnych dwóch meczach, ze szkołą nr5 w Bochni i Łapanowem, wygrywając cały turniej. W rywalizacji wzięło udział 9 drużyn reprezentujących wszystkie gminy w powiecie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Laboratoria Przyszłości - ROBOTYKA

• Kreatywności ciąg dalszy. Uczniowie klas VI budowali i programowali roboty z zestawu naukowo - poznawczego klocków GIGO. Dzięki temu zestawowi odkryjemy niezwykłe możliwości wiatru jako źródła energii odnawialnej. Szereg eksperymentów pozwoli zrozumieć zasady zamiany energii mechanicznej wiatru na energię elektryczną. Dzieci poznają naturę powstawania wiatru i klasyfikację jego siły według skali Beauforta, dowiedzą się, jak działa turbina wiatrowa oraz jak wykorzystać ją do zasilenia diody czy akumulatora. Ponadto z zestawu wykonywali także inne konstrukcje, o których będziemy informować. Zabawa i nauka w jednym!

• Laboratoria Przyszłości

• Uczniowie z Lipnicy Górnej rozpoczęli przygodę z długopisami 3D zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Na początek dzieci zapoznały się z zasadami działania oraz obsługą urządzania, a następnie korzystając z gotowych szablonów stworzyły jesienne, kolorowe liście.

Pracując z długopisem uczniowie uczą się m.in. koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczą umiejętności manualne. Ponadto praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się .

Przed nami jeszcze wiele wspaniałych, kreatywnych, a przede wszystkim własnych projektów z wykorzystaniem magicznego urządzenia.

Koordynatorzy : Stachowicz Ewa, Polek Renata , Zych Joanna.

• LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI - ROBOTYKA

• W ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie z klas II i III zaczęli swoją przygodę z klockami LEGO EDUCATION SPIKE ESSENTIAL. W projekcie biorą także udział uczniowie klas VI, którzy oprócz składania robotów z klocków LEGO, po raz pierwszy zmagali się ze złożeniem i programowaniem robota - SkriBot. Zajęcia odbywają się dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratorium Przyszłości - ROBOTYKA. We wrześniu uczniowie zapoznali się z zestawem LEGO EDUCATION SPIKE ESSENTIAL oraz SkriBot, z których tworzyli wspaniałe maszyny. Urządzenia te mogli tak zaprogramować, aby się poruszały i wykonywały określone czynności. Uczniowie oraz nauczyciele są zachwyceni możliwościami jakie dają te zestawy. To dopiero początek wspaniałej, edukacyjnej przygody w Laboratorium Przyszłości. Będziemy na bieżąco relacjonować nasze poczynania .

Koordynatorzy projektu: Renata Polek, Ewa Stachowicz, Joanna Zych