• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

• Serdecznie zapraszamy przedszkola oraz szkoły z terenu całej Polski do wzięcia udziału
            w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
            „Świat widziany przez niebieskie okulary - wszystkie odcienie błękitu”.
            Szczegóły w regulaminie konkursu.

• Zabawa karnawałowa

• Karnawal dobiegł końca, dlatego i my nie omieszkaliśmy go pożegnać. Samorząd Szkolny stanął na wysokości zadania, by zorganizować zabawę dla uczniów naszej szkoły. I młodsi, i starsi bawili się w rytm największych hitów do utraty tchu.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z tego wydarzenia.

• Zapustny Przegląd Grup Cygańskich

• Choć "dziś prawdziwych Cyganów już nie ma", nasi czwartoklasisci z zapałem wcielili się w ich role, by wziąć udział w corocznym Zapustnym Przeglądzie Grup Cygańskich. Śmiałe teksty, odważne stroje i makijaże dodały im pewności siebie, gdyż na scenie zaprezentowali się wspaniale. Było humorystycznie, kolorowo, melodyjnie i z przytupem. Komisja konkursowa doceniła nasze strania. Zajęliśmy zaszyte I miejsce. 🎊Idąc za ciosem wyruszyliśmy na spacer po Lipnicy, prezentując nasz "tabor" w pełnej okazałości przy akompaniamencie akordeonu. Odwiedziliśmy główne instytucje, z Wójtem Panem Tomaszem Gromalą na czele, by nieść radość i szczęście tym, którzy tak chętnie nas dziś gościli.Miło jest podtrzymywać tradycje, które wiążą się z muzyką, tańcem, żartem i śmiechem. A z taka grupą artystyczną można konie kraść. Nawet te z cygańskiego taboru.

Zapraszamy do obejrzenia występu naszych uczniów na YouTube  1:41:00 - 2:00:0

• Konkurs Plastycznym pod hasłem „Legenda ziemi lipnickiej komiksem opowiedziana”

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-3 oraz 4-8 do udziału wgminnym Konkursie Plastycznym pod
            hasłem „Legenda ziemi lipnickiej komiksem opowiedziana”. Patronat honorowy nad konkursem
            sprawuje Wójta Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala. Organizatorami są: Gminny Dom Kultury
            w Lipnicy Murowanej, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej oraz
            Przedszkole Samorządowe im. św. U. Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej.
            Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w jego Regulaminie.
            Zachęcamy do udziału w konkursie!
            Wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 2 kwietnia 2023 r. podczas 64. Konkursu
            Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego.

• Jadalne profile glebowe

• Jeszcze przed feriami klasa 7 na lekcji geografii tworzyła jadalne profile glebowe. Poszczególne składniki odpowiadały kolejnym poziomom glebowym. Jak się okazało, gleby mogą być dobrze lub słabo wykształcone. Na koniec uczniowie delektowali się swoją pracą.

• DOWOZY UCZNIÓW

• Od dnia 20 lutego (poniedziałek) 2023 r. zmianie ulega miejsce przystanku dowozów (odwozów i przywozów) uczniów z Lipnicy Murowanej.

Nowy przystanek z którego będzie odjeżdżał autobus zostaje przeniesiony na parking koło Przedszkola Samorządowego w Lipnicy Murowanej.

Godziny odwozów i przywozu uczniów nie ulegają zmianie.

Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa w czasie oczekiwania na autobus lub bus.

• (Nie)zwykła matematyka - podsumowanie projektu cz. I

•

Czas na pierwsze podsumowanie pracy uczniów klas czwartych, piątych i siódmej na zajęciach rozwijających. Od września bardzo intensywnie realizujemy zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego (Nie)zwykła matematyka

Pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy od survivalowego wyzwania. Uczniowie podczas zajęć terenowych mierzyli m.in. szerokość rzeki, długość mostu oraz długość swojego cienia. Zapoznali się również z mapą naszej gminy i planem Lipnicy Murowanej. Sprawdzali rzeczywiste odległości w terenie, na mapie i porównywali je ze skalą. Pierwsze dni jesieni to rozmowy o symetrii. Uczniowie tworzyli lustrzane odbicia i sprawdzali czy jesienne liście są symetryczne. Później wśród młodszych uczniów przyszedł czas na kodowanie, natomiast siódmoklasiści poznali układ współrzędnych i pracowali w programie Geogebra. W weekendy uczniowie przygotowywali matematyczne śniadania, a zdjęciami dzieliliśmy się na szkolnym fanpage’u. Kiedy pogoda była mniej sprzyjająca zajęcia odbywały się w murach szkolnych. Pszczela matematyka to zapoznanie się z konstrukcją sześciokąta foremnego, która była również potrzebna przy stworzeniu mandali matematycznych. Uczniowie młodszych klas pracowali na matematycznej tablicy – geoboard, rozwijając motorykę mała i poznając podstawowe własności figur płaskich. W ramach zajęć udaliśmy się też na wycieczkę do zamiejscowej placówki bankowej i zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami o świecie finansów. Był również czas na sprawdzenie zawartości cukru w ulubionych przekąskach i stworzenia tablicy informacyjnej. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uczciliśmy matematycznym escape roomem. Od 1 grudnia uczniowie mieli możliwość udziału w konkursie Matematyczny Kalendarz Adwentowy, rozwiązując codziennie świąteczne zadania matematyczne. Na zajęciach przygotowaliśmy również kartki świąteczne na kiermasz charytatywny, wykorzystując haft matematyczny. Początek roku to czas planowania wakacji. Uczestnicy projektu zaplanowali podróż na wymarzone wakacje, sprawdzając ceny lotu, hotelu i atrakcji. Podsumowali całkowity koszt i obliczyli ile pieniędzy musieliby odkładać miesięcznie, by zrealizować swoje marzenia. Ostatnie tygodnie przed feriami to świętowanie Międzynarodowego Dnia LEGO i Międzynarodowego Dnia Puzzli. Za nami ogrom pracy, ale i satysfakcji.

Koordynator projektu: Aneta Panna-Piotrowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.