• Laboratoria Przyszłości

• Uczniowie klasy 4b na zajęciach rozwijających zostali zaproszeni na lekcję otwartą z programu Laboratoria Przyszłości. Poznali różne roboty, pisaki i drukarkę 3D. Mieli również okazję zbudować swojego pierwszego robota. O tym jak bardzo zajęcia podobały się uczniom nie trzeba nikogo przekonywać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Świąteczny kiermasz charytatywny

• Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich mieszkańców Gminy Lipnica Murowana do zakupu własnoręcznie zrobionych ozdób świątecznych ze stoiska charytatywnego w naszej szkole. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie naszego ucznia Karola Bronikowskiego.

• Grant 3

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej przystąpiła do realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 3.

Celem projektu jest „ Zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek oświatowych w zakresie udzielenia pomocy edukacyjnej i psychologicznej uczniom (Grant 3).”

W ramach projektu od 1 stycznia 2023 r. do zakończenia zajęć dydaktyczno- wychowawczych  w roku szkolnym 2022/2023 prowadzone będą:

- zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z edukacji polonistycznej, matematycznej i społecznej

dla  uczniów klas I – III

- zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki klasy IV

- zajęcia rozwijające z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki klasy IV - VIII

- zajęcia rozwijające zainteresowania przyrodnicze klasy V

Dzięki dodatkowym zajęciom uczniowie uzyskają szansę na zniwelowanie lub ograniczenie zachowań związanych z lękiem czy strachem przed kontaktem z rówieśnikami, do których przyczyniła się pandemia Cowid-19. Ponadto będą mieli możliwość wyrównania braków edukacyjnych w realizacji podstawy programowej oraz rozwijania swoich zainteresowań.

Rekrutacja uczniów do projektu odbędzie się na podstawie diagnozy lub opinii wychowawcy, opinii nauczyciela prowadzącego daną formę zajęć. Szczegółowe informacje dostępne są u koordynatora projektu oraz nauczycieli realizujących poszczególne zajęcia.