• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

• 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia organizowana jest ogólnoświatowa akcja zaświeć się na niebiesko. Celem akcji jest podnoszenie świadomości i wiedzy społeczeństwa na temat autyzmu oraz solidaryzowanie się z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

W naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzimy 1 kwietnia (piątek). Prosimy aby w tym dniu dzieci, młodzież i nauczyciele przyszli do szkoły w niebieskich strojach. To ważna inicjatywa i każdy, nawet maleńki głos jest tu ważny, bo dzieci z autyzmem jest coraz więcej, a nadal za mało dla nich zrozumienia, a przecież świat dziecka z autyzmem nie jest gorszy, ani lepszy od naszego – jest po prostu inny.