• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Nowa galeria Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 została dodana do albumu fotograficznego

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Jak każdy rok szkolny, tak i ten miniony, upłynął w mgnieniu oka. Ani się obejrzeliśmy, a już gromadzimy się w tej sali, aby nagrodzić Wasz trud i zaangażowanie w życie szkoły. Można powiedzieć, że nasz szkolny czas znów zatoczył koło. Korytarze wkrótce ponownie ucichną, nie będzie słychać gwaru przerwy ani dźwięku dzwonka. Wielu z Was czeka rozłąka. Jedni po dwóch miesiącach będą mogli ponownie się spotkać, inni pójdą nowo wybraną przez siebie drogą. Na szczęście nie będzie to rozłąka jaką znacie z systemu nauki zdalnej. Ten czas jest zaplanowany i wyczekiwany przez Was.

Rok szkolny, który dziś żegnamy upłynął niemalże całkowicie pod znakiem powrotu do tego co znamy i cenimy najbardziej – nauki stacjonarnej. Bo choć metody łączenia się na odległość otworzyły pewne możliwości nowych technik uczenia się, to wiemy, że kamera internetowa nie zastąpi bezpośredniego spotkania z nauczycielem czy relacji w grupie rówieśniczej. Cieszymy się, że w tym roku  mogliśmy znów brać udział w uroczystościach, konkursach i przedsięwzięciach, które pomagają Wam rozwijać Wasze zainteresowania i talenty, a które w okresie pandemii musiały zmienić formę lub zostały wykreślone z kalendarza szkoły. Zapewne wielu z Was brakowało również tradycyjnej uroczystości zakończenia roku szkolnego, wspólnego świętowania i bezpośrednich pożegnań. Doceniają to zapewne w sposób szczególny absolwenci naszej szkoły, którzy nie opuszczają jej murów samotnie i w ciszy, ale mają szanse po raz ostatni zaprezentować tutaj  swoje zdolności, uścisnąć dłonie kolegów i koleżanek oraz wyrazić podziękowania wychowawcom i nauczycielom.

Ja także pragnę złożyć podziękowania, Wam drodzy uczniowie za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Bardzo dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę rodziców za ich współpracę, za wszelkie działania wspierające naszą szkołę, za zrozumienie oraz zaangażowanie w proces nauczania. Szczególne słowa podziękowania należą się Radzie Rodziców, za udaną, owocną i prężną pracę na rzecz szkoły.

Dziękuję także Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne, ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

Zarówno naszym absolwentom, jak i uczniom młodszym, życzę, aby te miesiące letniej swobody sprzyjały bezpiecznemu wypoczynkowi, tak byście w nowy rok szkolny weszli pełni pozytywnej energii i zapału do pracy, aby osiąganie zamierzonych celów było nie kwestią Waszych możliwości, ale czasu. Idąc za tropem motta dzisiejszej uroczystości życzę także, aby spełniały się Wasze marzenia, bo pamiętajmy, że „cel to nic innego jak marzenie z terminem realizacji”.

• Odwóz uczniów w dniu zakończenia roku szkolnego

• Dowozy w dniu 24.06.2022r.

DOWÓZ
            Autobus Bus
            8.15- Borówna 8.00- Wyski Dział+ Połom
            8.30- Lipnica Górna 8.20- Wielka Droga+ Krasna Góra
            8.40- Lipnica Dolna 8.40- Granice + Działy

ODWÓZ
            Autobus Bus
            12.00- Lipnica Dolna 12.00- Granice + Działy
            12.15- Borówna + Lipnica Górna 12.15- Wielka Droga +Krasna Góra
            12.35- Wyski Dział+ Połom

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Publicznej Szkoły Podstawoej serdecznie zapraszają na uroczyste zakończenie roku, które odbywać się będzie wg poniższego harmonogramu:

9.00 Msza Święta w kościele parafialnym;

10.00 Uroczystości w budynku szkolnym, min. wręczenie stypendiów, listów gratulacyjnych, nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce;

11.00 Program artystyczny klas ósmych żegnających mury szkoły:)

11.30 Spotkanie uczniów z wychowacami klas

12. 00 Zakończenie uroczystości i odwóz wg ustalonego harmonogramu.

• Dzień dziecka 2022

• Nowa galeria Dzień dziecka 2022 została dodana do albumu fotograficznego

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas V-VIII wzięli udział w międzyklasowych rozgrywkach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski i wychowawców. ,,Palcem po mapie", ,,Postacie historyczne", ,,Krzyżówka ortograficzna", ,,Kalambury literackie", ,,Szybka matematyka", ,,Jaka to melodia?", ,, Tor przeszkód" i ,,Rzuty do kosza" to konkurencje z którymi musieli zmierzyć się uczniowie. Nie tylko wiedza była najważniejsza, ale przede wszystkim sprawność i szybkość. Na zwycięzców czekały fantastyczne nagrody ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców: Auto Oaza, Kawalec Lody Tradycyjne u Szymona oraz Pizzeria Torino. Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy! Szkolna rada rodziców przygotowała słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów. Wszystkim uczniom składamy jeszcze raz najszczersze życzenia: Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ja z radością. Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i namiętności. Żyjcie najpiękniej jak umiecie. abyście każdego dnia mogli cieszyć się z bycia dzieckiem😃